Jump to content

Postanowiłem się zapisać do Aeroklubu Lubelskiego


TeBe
 Share

Recommended Posts

W przypadku członkostwa w ANT w cenie jest wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez ANT (czyli sekcje) i imprezy organizowane na terenie ANT. Czyli wszelakiej maści, rekonstrukcje, ćwiczenia wojska, biegi narciarskie, itp itd. Oczywiście można brać udział w zebraniach i mieć w nich czynny udział.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o pikniki to nie ma wymogu bycia członkiem aeroklubu. Każdy może przyjechać i po spełnieniu odpowiednich wymagań , latać , konsumować itd. Co do pozostałych obowiązków to w zasadzie ich nie ma poza przestrzeganiem regulaminu lotniska , a zwłaszcza zwracaniem uwagi na bezpieczeństwo lotów. Koszty koszenia pokrywa aeroklub.

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Obowiązkiem jest pomoc właśnie między innymi w imprezach organizowanych przez aeroklub. Jest o tym mowa chyba nawet na identyfikatorach które mamy :)

 

Pietka- może u Was wchodzi każdy za ładne oczy :) U nas już raz się na tym przejechaliśmy (mowa o pikniku lotniczym) i od zeszłego pikniku wstęp do strefy VIP oraz na stojanki i gdziekolwiek dalej mają wyłącznie organizatorzy tj. członkowie ANT, którzy czynnie pomagali przy organizacji (zazwyczaj dla większości są to 2 dni bezpośrednio przed imprezą). Zdecydowano, że wejściówki organizatorskie nie będą dawane każdemu członkowi. Jest to spowodowane dużą ilością członków a bardzo małą ilością osób rzeczywiście chcących pomóc i mieć coś w zamian. Każdy inny członek dostawał (jeśli zgłosił taką chęć) identyfikator pozwalający na wstęp do namiotu VIP ale nigdzie dalej. Osoby które miały zaproszenia też dostawały wejściówki VIP i talony na jedzenie (ograniczona ilość bo wcześniej zjadali tyle, że przewyższało to wszystkie koszty). Oprócz tego jest ograniczona ilość osób, która takowe VIPowskie wejściówki dostanie więc trzeba się dobrze zastanowić kto je otrzyma.

Byli tacy co przyjechali w samym dniu pikniku ale wejściówek nie dostali. Niestety, trzeba umieć uszanować pracę innych.

 

Jeśli zaś chodzi o mniejsze imprezy to wstęp ma każdy członek (o ile ma identyfikator ANT) bo ranga ich jest mniejsza i nie potrzeba tam takiej kontroli ruchu ludzi na płycie lotniska.

 

No a w normalne dni oczywiście członkostwo upoważnia do wstępu na teren aeroklubu, na lotnisko modelarskie i wykonywanie czynności lotniczych w rozmaitej formie.

Link to comment
Share on other sites

Wojtku. Jak napisałem, u nas trzeba spełnić odpowiednie wymagania aby korzystać z "dobrodziejstw" pikniku przygotowanych dla uczestników. Zazwyczaj członkowie naszej sekcji w niemal 90% biorą udział w organizacji pikników. Kilka tygodni wcześniej robimy zebranie i dzielimy obowiązki i zadania. Dzięki temu unikamy bałaganu organizacyjnego. Staramy się aby skromne dobra jakie kupujemy z własnych składek i zrzutki tzw. "startowej " zostały sprawiedliwie rozdysponowane. Stosujemy tu system opasek kolorowych. W tym roku dostaliśmy już patronat honorowy Marszałka Województwa i złożyliśmy podanie o dotację, a więc jeśli ją otrzymamy to powinniśmy się wyrobić w kosztach bez zbyt dużego dokładania z własnych pieniędzy. Niemniej zawsze są osoby , które chcą się załapać "na waleta" ale to też mamy ogarnięte. Co roku impreza nam się rozrasta, a więc musimy być coraz lepiej zorganizowani. Nigdy dotąd nie mieliśmy żadnych sponsorów, ale ma się trochę przyjaciół i od dwóch lat zawsze nam pomagają na ile mogą. Muszę powiedzieć, że mamy w sumie niezwykłą paczkę kolegów w sekcji modelarskiej i poza nielicznymi wyjątkami zazwyczaj wszyscy biorą udział w przygotowaniu imprezy. Mimo tego, że naszych seniorów zwalniamy z wszelkich prac, to nawet oni zawsze chcą coś zrobić, a to oświetlenie namiotów , a to inne jakieś sprawy załatwić. Również młodzież bierze udział w przygotowaniach i nie narzeka, jeśli np. trafi się komuś usuwanie śmieci . Ważne jest, że każdy cieszy się ze swojego wkładu pracy, a największą nagrodą jest bezpieczna, fajna impreza i zadowolenie widzów, a zwłaszcza dzieciaków.

Zapraszam już dziś na imprezę tegoroczną, wiem już od Krzycha , że Air Tow Team się wybiera co mnie baaardzo cieszy jak zwykle. :)

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Dziś po rozmowie z Dyrektorem Aeroklubu Lubelskiego wysłałem deklarację i pismo motywacyjne :-)

Mam nadzieję, że koledzy z Forum zagłosują w mojej sprawie na "tak" :-) na posiedzeniu Zarządu Aeroklubu :-)

Link to comment
Share on other sites

znajdź w necie sklep majsterklepka w Lublinie. Poproś Grzegorza i da Ci namiar na agenta ubezpieczeniowego u którego kupujemy OC, typowe z rozszerzeniem o modelarstwo. Na bardzo dobrych warunkach.

Pozdrawiam

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Adamie, przeszukałem fora i www. Oceniłem, że jednak lubelski jest bardziej modelarzom RC przyjazny. Wiem, to może się dziwnym wydawać, że człowiek z Warszawy zapisuje się do lubelskiego. Tak wyszło.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.