Skocz do zawartości

Regulator


Pablo_433
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Regulator opto pozwala na zastosowanie pakietów o wysokim napięciu z reguły powyżej 6S. Opto to separacja optyczna między odbiornikiem a wysokim napięciem napędu. Wypinają kabel plusowy ze zwykłego regulatora robisz tylko regulator z koniecznym zewnętrznym BEC. Regulator opto to inna konstrukcja i z reguły nie posiada wewnętrznego BEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sygnał wystarczy ;). Nie wiem czy w każdym przypadku, ale u mnie jeszcze się nie zdarzyło, żeby serwo albo regiel nie działał tylko po podpięciu sygnału do odbiornika.

Nie próbowałem,ale logicznie rzecz biorąc bez masy nie powinno działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opto w oznaczeniu regulatora nie ma nic wspólnego z optoizolacją odbiornika od regulatora.

Owszem, jest coś takiego jak optoizolacja w regulatorach wysokonapięciowych, gdzieś pomiędzy mikroprocesorem a stopniami wyjściowymi , ale do tego i tak użytkownik nie ma dostępu.

Opto po prostu dla modelarza oznacza brak BEC w regulatorze i konieczność zasilania odbiornika z innego źródła (opcjonalnego i zapewne stąd to OPTO).

Do przekazania sygnału z odbiornika do regulatora potrzebne są dwa przewody, masa ( z reguły " -") i sygnałowy.

Na jednym działać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opto w oznaczeniu regulatora nie ma nic wspólnego z optoizolacją odbiornika od regulatora.

Owszem, jest coś takiego jak optoizolacja w regulatorach wysokonapięciowych, gdzieś pomiędzy mikroprocesorem a stopniami wyjściowymi , ale do tego i tak użytkownik nie na dostępu.

Opto po prostu dla modelarza oznacza brak BEC w regulatorze i konieczność zasilania odbiornika z innego źródła (opcjonalnego i zapewne stąd to OPTO).

Do przekazania sygnału z odbiornika do regulatora potrzebne są dwa przewody, masa ( z reguły " -") i sygnałowy.

Na jednym działać nie będzie.

Dokładnie,nie będzie bo sygnał to również prąd a żeby prąd mógł płynąć musi mieć obwód zamknięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem sie z OPTO z BEcem. OPTO oznacza galwaniczną separację cześci sterującej od części wykonawczej.

Edytowano: Regulator OPTO bez BEC należy podłączać do odbiornika normalnym kabelkiem trójprzewodowym. Regulator OPTO bez BECa należy podłączyć do odbiornika przewodem masowym i sygnałowym. Przewód zasilający odbiornik w takim regulatorze nie jest do niczego podłączony.

Uwaga, masa na kablu odbiornika jest odizolowana galwanicznie od masy na kablu do pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że nie będzie działać. To jakim cudem mi działa? I nie chodzi tutaj o jakieś wyjątki. Takiego rozwiązania (podłączania do odbiorników tylko sygnałów oraz przewodów z zasilaniem odbiornika) używam zarówno w wyczynowych jak i rekreacyjnych modelach i jest super. Kilka razy zdarzały się problemy, tzn. drgania serw, ale jak się później okazało przyczyną były źle dopasowane wtyki serw.

 

Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że nie będzie działać. To jakim cudem mi działa? I nie chodzi tutaj o jakieś wyjątki. Takiego rozwiązania (podłączania do odbiorników tylko sygnałów oraz przewodów z zasilaniem odbiornika) używam zarówno w wyczynowych jak i rekreacyjnych modelach i jest super. Kilka razy zdarzały się problemy, tzn. drgania serw, ale jak się później okazało przyczyną były źle dopasowane wtyki serw.

 

Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie sami.

stwórz nową teorię Einsteinie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.