Skocz do zawartości

Panda Sport FPV czyli moje początki


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No właśnie. Gdy sygnał jest już słaby i zaśnieżony to monitor się wyłącza i po powrocie pojawia. Wszystko zalezy od tegoprogu zadzaiałania, a sam powrót obrazu trwa kilka sekund. Więc teoretycznie lepiej aby obraz był nawet mocno zaśnieżony, ale jednak był. Bo jak polecisz za drzewo to obraz zaśnieżyłby się na pół sekundy a BS trwłby kilka sekund.

A urządzenie typu OSD podaje cały czas sygnał i przeciwdziała temu zjawisku. czyli byłby wyraźny OSD na zaśnieżonym ekranie

Tak czytałem.

 

Inna sprawa to rozsądne latanie i jak zaczyna śnieżyc to znak,że trzeba wracać :)

 

Robert zobacz test monitorka z postu 12, tak samo jest  jak latam, gdy zaczyna śnieżyć zawracam i podczas nawrotu czasami złapię bs ale trwa to tylko najwyżej sekundę, chociaż przyznam się, że adrenalina skacze.

Jeżeli chodzi o przenikalność przez przeszkody linku 5,8 to 200mW tracił kontakt bardzo szybko, ale potestowałem nowo założony 400mW jak zwykle w aucie rc i jestem w lekkim szoku bo czy w lesie czy między budynkami prędzej traciłem zasięg rc niż video, a na otwartej przestrzeni aparatura od auta ma około 300m zasięgu.

Przy okazji zrobię test w powietrzu ale na niskim pułapie i za krzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję oba systemy a wkrótce jeszcze ten http://www.bevrc.com/bev-900m-800mw_p55.html i jeżeli chodzi o 5,8GHz to po prostu zakładasz gdzie Ci pasuje i latasz bez zbędnych komplikaji, natomiast 1,2 przy aparaturze 2,4GHz to tak jak pisał Bartek, przygotowuję SS2000 pod Foxa i przeniosłem odbiornik z antenami na ogon, video pójdzie na mordkę.

Jak skończę nabierać doświadczenia to zbiorę to wszystko do kupy i opiszę bo czytając wszelkie dostępne fora to tyle opini ile pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wreszczcie Panda doczekała się ostatecznej wersji, która spełnia moje założenia i oczekiwania, czyli prostota i mobilność.

Jako link RC służy 9xr i Frysky z dopałką 2W, nadajnik video to Boscam 5,8G 400mW. kamerka Sony 600tl, na odbiór. podgląd i rejestrację lotu zastosowałem monitor RC 800 DVR.

Anteny: na modelu koniczynka, lub bacik z zestawu, na monitorze-odbiorniku antena panelowa 11dbi. (taka za 40zł)

W takim setupie samolocik spokojnie bez emocji ma zasięg do 4km na wysokości 80-120m a standardowo latam w promieniu 3,5km i dalej się nie wybieram.

Zabezpieczenie : buzer, światełko stroboskopowe i lokaqlizator GPS (jeszcze w fazie testów, bo opinie są różne)

Mobilność:

 

post-10282-0-16108400-1401533016_thumb.jpg

 

Gotowy do lotu, montaż to dosłownie 3min

 

post-10282-0-65882400-1401533163_thumb.jpg

 

Koszty całego FPV czyli monitor, nadajnik, kamera, booster to około 220$, ale można zmieścić się ( zwykły monitor ) w 100$

 

Jeszcze krótki film nagrany nagrywarką z monitora w odległości 3,5km od bazy.

http://youtu.be/boxEIhDDiyg

 

Tutaj cały lot od startu do lądowania, taki przelot po okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to Pandzisko dostało nowy prezencik :-)

 

post-10282-0-64240700-1410726137_thumb.jpg

 

post-10282-0-57434800-1410726662.jpg

 

Złożyłem 3S 3400mAh, waga 167,2g czyli niecałe 70g więcej od stosowanej przeze mnie 1300mAh.

Po rozładowaniu do 3w na celę pakiecik przyjął 3499mAh w każdym razie tak pokazała

Accucell 6

Jutro próba generalna, ale w wykonaniu DG 1000 bo Panda nie wiedząc o prezencie spaliła wczoraj

drugi silnik, więc prezencik dostanie później ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ogniwa okazały się zabezpieczone elektronicznie więc do napędu modelu się nie nadają, ale zdobyłem te

 

 

post-10282-0-09576000-1411495859_thumb.jpg

 

i wyszedł z nich pakiecik 3S o wadze 155g i pojemności 2900mAh który wytrzymuje pobór 10A a podobno chwilowy 20A Nowy silniczek Pandy pobiera max 12A (Pulso X2208/34)więc w sam raz tym bardziej, że latam na 1/2 gazu.

Koszt pakietu tym razem wyniósł około 50zł.

Ale żeby nie było tak pięknie wczoraj przez pomyłkę pomyliłem pakiety i do Pandy włożyłem ten

protected i po dwóch minutach lotu Panda zakończyła swój długi i burzliwy żywot :-(

Naprawiłem ją ale po oględzinach stwierdziłem, że czas na zasłużoną emeryturę tym bardziej, że

"wyjechała" dwa silniki i cztery pakiety. Zawiśnie w salonie na żyrandolu ;-)

Jeszcze przed dokonaniem żywota spotkała się w celu porównania z Bixlerem2 i zgadnijcie który

model wygrywał tą konfrontację?

 

post-10282-0-53772900-1411497216_thumb.jpg

 

P.S. Bixler jest w dziale giełda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ano wygrała, a raczej zdeklasowała słynny model.

Ogniwa kupiłem nowe od kolegi z forum FPV http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=22418

lub można jeszcze tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13739&sid=c1b32d48dcd931fc679e8de543d9c07f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj przy mglistej ale bezwietrznej pogodzie Panda w końcu polatała na nowym paliwie.

Oprócz pakietu LiIon 2850mAh dostała nową politurę bo po roku intensywnej eksploatacji wyglądała trochę nie bardzo.

Waga do lotu 660g(z nowym lakierem) czas lotu 1godz 13 min dystans 40km, spodziewałem się dużo lepiej, ale te ogniwa

wolą jednak cieplejsze dni, zresztą ja też. ;)

 

Bohaterka dzisiejszego dnia.

 

post-10282-0-60456500-1417964764_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.