Skocz do zawartości

Lądowanie na księżycu - ściema?


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

a moze nie oko, tylko stereotypowo myślący mózg?

...

Interpretacja tego co widzimy jest poza naszym myśleniem - popularnie rozumianym - mózg inerpretuje to co widzi oko na podstawie tego czego się nauczył wczesniej.

Obraz tego co widzimy na siatkówce oka jest odwrócony - a przecież nie myślisz o tym, "obrót" tego co widzisz następuje automatycznie.

Więc i na stereogramach dopóki nie ustawisz oczu tak aby przyzwyczaiły sie "nic" nie widzisz.

 

kojani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza i zdumiewajaca jest możliwość adaptacji naszego muzgu. Wystarczy 2-3 dni chodzić w okularach pryzmatycznych odwracających obraz aby zacząć widzieć w nich znów normalnie. Natomiast problem zaczyna się kiedy je zdejmiemy - widzimy świet do góry nogami co trwa znów jakiś czas aż nasz komp w głowie odwróci obraz na nowo. Dziwne i niesamowite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo - to dość ciekawa teza, na jakiej podstawie uważasz że stosowanie komputerów w fazie projektowania wydłuża czas projektowania ?

Kojani

 

Nie tylko ciekawa ale i kontrowersyjna tak jak ten temat :) To trochę jak z dyskusja o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożego Narodzenia lub Wigilii dla polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ciekawa ale i kontrowersyjna tak jak ten temat :) To trochę jak z dyskusja o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad Bożego Narodzenia lub Wigilii dla polaków.

Dalej nie podałeś argumentów!

Pracowałem na desce, na 2D, teraz pracuję na 3D i absolutnie nie mogę potwierdzić Twojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "analiza".

Zdjęcie 1.pojazd cofał do zdjęcia. Widzę ślady kół przed pierwszym kołem, reszta jest w cieniu podwozia.

Zdjęcie 2. pojazd dopiero co ruszył, widać wyraźny ślad,może z 50cm. za kołami

Zdjęcie 3 wyraźnie widać, że pojazd nadjechał z prawej strony kadru i zakręcił. Są widoczne ślady.

zdjęcie 4. widzę gołą skałę pod lądownikiem. To, że ślady obok są tak wyraźne to właśnie dlatego, że pył spod lądownika został dmuchniety dalej. Normalnie odciski nie były by tak głębokie.

 

Zgadzam się tylko ze zdjęciem 3. Reszta....chyba ogladasz inne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.