Skocz do zawartości

Aparatura do 3000 zł?


Amat3ur

Rekomendowane odpowiedzi

MZ24 ma super wykonanie. Drążki chodzą rewelacyjnie. Jedyny brak jaki ma (dla mnie istotny) to prawie zerowa logika przełączników. Gdyby nie to to już bym go miał. A tak to moge polecić to co mam czyli MX20. Stosunkowo tanio i w 200% bezawaryjnie. I 12 kanałów + sekwencer (na 3 kanałach) np. do opuszczania podwozia i otwierania jego pokryw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi powiedzieć czym się różni aparatura za 500-800 zł od apki za 3000 ??

 

kolego, tu już błędnie myślisz, bo nadajnik to jest właśnie za 500-800 zł, natomiast aparatura za 3000.

Różnica jest taka, że tania nadajnik jest do tanich modeli, a droga do tych droższych.

 

Futaba odpada ma za drogie odbiorniki telemetryczne (telemetria musi być )

 

a jest wogóle takie połączenie drogie radio i tanie odbiorniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu kupiłem aparaturę do sterowania modeli RUM2 produkcji CCCP, i byłem bardzo szczęsliwy. Wychylając prawy drążek, lewy musiał poczekac aż prawy skończy, czyli wróci do tzw. neutrum. Ale gdy nad jeziorem puszczałem motorówkę na baterię miałem mokro za koszulą z radości. Panowie, ja nie odważyłbym nikomu radzić jakie radio kupić, gdyż uważam, że radio musi być dostosowane do zaawansowania modelarza a nie na odwrót. 3000 zł ? Matko z córką, jakie modele za taką kasę można budować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

MZ24 ma super wykonanie. Drążki chodzą rewelacyjnie. Jedyny brak jaki ma (dla mnie istotny) to prawie zerowa logika przełączników. Gdyby nie to to już bym go miał. A tak to moge polecić to co mam czyli MX20. Stosunkowo tanio i w 200% bezawaryjnie. I 12 kanałów + sekwencer (na 3 kanałach) np. do opuszczania podwozia i otwierania jego pokryw.

 

Ja też uważam że ta aparaturka jest super mój kolega ją ma jest rewelacyjna.Ja co prawda miałem kupować mc-22 ale jak zobaczyłem u niego tą apke to się rozmyśliłem i zbieram na nią brakuje mi jeszcze troszeczke ale myślę że na święta bożego narodzenia będę ją miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Graupnera, co prawda mx 12, więc stara technologia. Radio z pewnością dobre, firma szacowna, ale kompletnie nieergonomiczne, przynajmniej dla mnie. Potem przesiadłem się na 9 kanalowego Jr-a, najpierw w 35mHz a potem 2,4GHz i to był strzał w dziesiatkę, jak to sie mówi od pierwszego wejrzenia, od pierwszego dotknięcia stałem się fanem tej firmy. Radio łopatologiczne z olbrzymimi mozliwościami, doskonale leżące w dłoniach, niezawodne, łatwo ustawialne.

Obecnie zaczynam rozglądać sie za nowością Jr-a, czyli nowymi nadajnikami serii XG (6, 7, 8, 11, 14, 28 kanałów) w nowej technologii dmss z szyną XBUS, sterowanie i telemetria w czasie rzeczywistym po dwóch niezależnych kanałach, w standardzie odbiorników jest wmontowane monitorowanie pakietu, inne opcje telemtryczne wymagają osobnych końcówek.

Najlepiej przed podjęciem decyzji nie bazować na suchych faktach, czy opiniach osób trzecich, tylko dobrać się do aparatury i sprawdzić jak leży w dłoniach i jak wygląda menu, czy odpowiada własnym gustom i dopiero wtedy podejmować decyzję, generalnie do większości standardowych zastosowań czy to będzie Jr, Hitec, Futaba, Graupner, Jeti, Spektrum czy inna firma to na obecnym etapie zaawansowania spełni pokładane w niej nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Po ponad 2 latach maglowania systemu HOTT graupnera na obecną chwilę polecam MZ-24 HOTT ma wszystko czego dusza zapragnie. i do tego całą gamę sensownych odbiorników . Od 6 do 16 kanałów z bardzo rozbudowanymi funkcjami . A jeśli ktoś kocha elektryczne heli odbiornik z żyro i regulator z telemetrią i serwa zero dodatkowych kabelków do żyroskopów i wszystkie ustawienia z radia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega zadał pytanie 2 miesiące temu i już się nie odzywa - mysle, że nasze słowe są jak krew w piach :P:P:P A kto co poleca to na tyle już się znamy. :D Podział będzie zawsze  jeden graupner drugi futaba trzeci sanwa a czwarty wymyśli taranisa dla oryginalności ....

A jeszcze innym doradzi żeby kupić turnigy bo jest tak samo dobre ...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o Hitec Aurora 9 :) Może już nie pierwszej młodości bo na rynku jest od kilku lat, ale użytkuję od dwóch lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. Przejrzysty, prosty w programowaniu, sprawdzony i niezawodny. Dziewięć kanałów, pełna telemetria w opcji po dokupieniu hub'a. Czujniki telemetryczne są tanie i naprawdę niezłe. Latam na Vario Hitec'a i bardzo to sobie chwalę. Sam nadajnik jest ergonomiczny i wygodny. No i za 1500-1600 zł kupisz już z hubem do telemetrii i kompletem czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.