Skocz do zawartości

Czy dowalili Vat?


Mieciu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tydzieńtemu zamówiłem elektronike do mojego modelu. Wszystko było dobrze, do puki na trackingu pokazało mi się to : 2014/3/3 0800 SCS-EU HUB

CUSTOMS HOLD FOR RANDOM CHECK

 

 

Czy z tego wynika że będę musiałzapłacić Vat i Cło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bez paniki.

 

1. Przesyłki od osób prywatnych do prywatnych (tak jest chyba w przypadku HK - wysyła "osoba prywatna"), oznaczona jako gift nie podlega cłu i vat do kwoty 45euro.

2. Zgodnie z przepisami celnicy mają obowiązek oclić paczki powyżej 150 euro, niżej mogą, ale nie muszą. Z tego własnie korzystamy.

3. VAT jest doliczany do przesyłek o wartości oclonej przesyłki przekraczającej 22 euro.

 

Czyli zamawiając towary poniżej 22 (45) euro nie ryzykujemy VAT, do 150 euro zależy od celnika, powyżej 150 euro - powinniśmy zapłacić.

 

Wartość przesyłki jest liczona razem z kosztami przesyłki (całość opłaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak ktoś trafi do Urzeu Celnego to trzeba czekać na pismo od nich, gdzie będzie numer magazynowy.

Na podstawie tego numeru piszemy maila, jest napisany w dokumencie, załączamy screen lub pdf z zamówienia w sklepie i paypala.

Na podstawie przelewu z paypala,czyli jak Bartek pisze, również z kosztów przesyłki jest liczony vat i dostajemy paczkę za pobraniem na taka kwotę.

Tragedii nie ma, tylko trzeba jeszcze poczekać tydzień na paczkę, bo mniej więcej o tyle to się przedłuży.

 

Paczki ze sklepów w Uni Eropejskiej, czyli np HK, Europe Warehause nie trafią do UC bo już mają wliczony vat w swojej cenie po wejściu do Uni.

 

Macku dziwne, że nie masz info z poczty polskiej. Wg mnie paczka nie weszła do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki nie ma w PL, bo to nie jest polski Urząd Celny, tylko europejski, gdzieś tam, gdzie paczka wleciała do EU. VAT unijny zapłaci HK i powiadomi zamawiającego. Trzeba będzie dopłacić HK.

Przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi kolejne powiadomienie: WAITING DUTIES & TAXES PAYMENT TO BE SETTLED FROM CONSIGNEE

Czyli chyba do zapłaty. Czyli jeśli paczka jest gdzieś w europie to vat ureguluje mi HK a ja będę musiał im oddać. A Vat unijny jest taki sam jak w polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w różnych krajach jest różny, np w Niemczech 19%, w UK nie pamiętam...

A jak sprowadzałem z USA książki i taki elektroniczny przyrząd, to przed dostarczeniem towaru przez firme (bodaj to był Fedex) dostałem maila i telefon, ile muszę przelewem wpłacić cła (oni występowali w UC w moim imieniu) na konto polskiego UC, oraz przesłać im skan, a potem przy odbiorze zabrali oryginał czy kopię/już nie pamiętam, przelewu ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu w HK wybierasz z menu jaka kwota ma być napisana na pudełku. Domyślnie jest to 30%. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ustawić 100%. Ja tak robię.

W Banggood tego nie ma, albo jeszcze nie znalazłem i wartość na pudełku jest sporo zaniżona, co mnie osobiście denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, napisałem to co znalazłem w opisie polskiego prawa. Ponieważ zamawianie w chinach jest bardzo atrakcyjne, przeanalizowałem ryzyko "owatowania" i innych kosztów. Na paczkach z HK mam podaną kwotę w 100%, opis "hobby parts" i "gift". Nie chcę nikogo naciągać. Podaje pełną wartość przesyłki. Prowadzę działalność i nie zaryzykuję postępowania karno skarbowego dla 100zł "zaoszczędzonych" na swoim hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.