Skocz do zawartości

Czy to będzie latać? Projekt "Weasel"


Łasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Świetny model - piękny i fajnie lata.

Konstrukcja 10x bardziej ambitna od mojej.

 

Co do mojego oblotu - jakkolwiek dziwnie to zabrzmi - nie mam kiedy go przeprowadzić; albo czas albo pogoda mnie nie puszczają.

No, może jeszcze brak determinacji.

 

Wszystko poustawiane, tylko jechać na lotnisko i rzucać.

Może przyszła sobota...

 

Zważyłem ustrojstwo - z pakietem 1004g; bez - 819g.

Jest nieźle, chociaż na pewno da się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To lata!

 

Nie mam filmiku z oblotu bo nie udało mi się żony wyciągnąć na lotnisko, ale lata - powoli i dostojnie:)

Trochę zadzierał podczas dodawania gazu - skorygowałem skłon (niestety dopiero w domu - nie miałem narzędzi na miejscu) i przy kolejnym locie będzie lepiej.

Usterzenie V się sprawdza - dość tak nawet udało mi się je ogarnąć w aparaturze i w sumie nie widzę różnicy w sterowaniu w stosunku do poprzedniego modelu - RWD-5.

 

Obecne śmigiełko to przycięte 9x4,5 (mimo całej swej "mądrości" źle sobie wymierzyłem wysokość zamocowania silnika); docelowo kupię 9x6 (do przycięcia) lub 8x6 (obejdzie się bez przycinania).

 

Zawiasy z UHU Por się u mnie nie sprawdziły - naderwałem jeden w trakcie lotu lub lądowania; przerobiłem na sprawdzone - z taśmy klejącej:)

 

 

Załączam plany w pdf - niestety nie są kompletne - nie przenosiłem na nie dźwigarów i innych prostych elementów (przerysowywałem ze SketchUp prosto na materiał).

Nie dam rady załączyć planów w sketchup w tym poście - jeśli jest ktoś chętny to podeślę na maila.

2.14_weasel_v_clark_y_caly.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Co słychać? Łasica lata?

Zarzuć jakieś zdjęcia. :)

 

Witam po długiej przerwie - regularnie zaglądałem na forum, ale czasu mam mało i zarzuciłem pisanie na rzecz zmagań z tworzywem.

 

Łasica wykonał jeszcze dwa poprawne loty po drobnych naprawach i wylądował na szafie.

Międzyczasie przerzuciłem się na inne - mniejsze latadła (wożone w skrzyneczce w samochodzie - Patyczak i MiniSwift - aby móc sobie polatać w drodze z pracy).

140cm rozpiętości bez możliwości złożenia skrzydeł to jednak dla mnie mało wygodne rozwiązanie i dlatego Łasica stracił swój urok...

 

Odzyskał go niedawno za sprawą podłapania bakcyla na FPV.

 

Zmiany w modelu:

- belka ogonowa z grubszej rury z tkaniny węglowej 3M (18/16mm) odejmowana od kadłuba (poprzednia była zbyt mało sztywna na skręcanie ; wykręcało całym usterzeniem przy gwałtownych ruchach drążkiem)

- przerobienie usterzenia na odejmowane

- przeróbka skrzydła na dzielone

- usunięcie popychaczy i przeniesienie serw sterujących usterzeniem z kadłuba na usterzenie

 

Powyższe zmiany umożliwiają relatywnie łatwy demontaż i transport Łasicy w skrzyneczce 720x220x150mm (się robi) - całkiem znośnie :-)

 

- dodatkowe 35g na ogonie podyktowało konieczność dociążenia przodu dodatkowym pakietem (w sumie na plus - dłuższy czas lotu się przyda; 2200 na zasilanie silnika, serw, odbiornika, FC, OSD, kamery i nadajnika 5,8 GHz byłoby trochę mało)

- dodanie kamerki i nadajnika 5.8 GHz

- dodanie CC3D na OpenPilot - stabilizacja plus dane do OSD

- dodanie MinimOSD z wyświetlaniem napięcia pakietu, sztucznego horyzontu i innych przydatnych danych.

 

Oblot planowany na...  najbliższe "wolne" 2h.

Rodzina mi się powiększyła, co przetasowało moje priorytety. 

post-14404-0-98411400-1437429441_thumb.jpg

post-14404-0-01633800-1437429470_thumb.jpg

post-14404-0-61225900-1437429496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.