Skocz do zawartości

RWD 13 Na Polskim Niebie (kolejny;))


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

W końcu się zebrałem do zrobienia naskrzydłowych zbiorników paliwa.

Trochę było z nimi zabawy ;)

Postanowiłem je zrobić z EPP, żeby powierzchnia nie odstawała od reszty modelu (początkowo chciałem użyć depronu, bo on jest jednak znacznie łatwiejszy w obróbce).

Mnóóóóóóóóóóóóstwo docinania i pasowania...

Żeby nie masakrować gotowego modelu najpierw zrobiłem "model modelu skrzydła" (jeszcze raz dzięki Marek za rysunek żeber :) ) i na nim dokonywałem przymiarek.

 

Z efektu jestem zadowolony umiarkowanie.

Musiałem trochę "oszukać", bo zrobione według wymiarów z planów "gubiły się" na skrzydle i nie miały tego charakterystycznego dla RWD 13 wyglądu.

Podwyższyłem je o 3 mm (według planów powinny mieć około 6mm wysokości) i skróciłem przejście pomiędzy zbiornikiem a skrzydłem.

 

 

Zostało jeszcze podmalować, odtworzyć linie podziału blach no i oblatać, żeby sprawdzić, czy przypadkiem z Erwudziaka nielota nie zrobiłem ;)

post-14343-0-27692900-1399653588_thumb.jpg

post-14343-0-30279000-1399653589_thumb.jpg

post-14343-0-28589500-1399653590_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki pomalowane.

Z liniami był mały problem (muszę kupić siakieś porządniejsze cienkopisy), więc musiałem sobie trochę inaczej poradzić.

Mimo modyfikacji Erwudziak nie stracił nic ze swoich właściwości lotnych i w dalszym ciągu bardzo przyjemnie się nim lata: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=kXNHpVbRelU&feature=youtu.be

 

(Jak się uważnie przyjrzeć, to przy bliskich przelotach faktycznie widać te zbiorniki, ale trzeba się wpatrywać naprawdę mocno ;) )

 

I to już definitywny koniec prac przy nim.

Trzeba by mu jakiegoś kumpla do kompletu sprawić :D

post-14343-0-17501100-1400008132_thumb.jpg

post-14343-0-37076600-1400008134_thumb.jpg

post-14343-0-02036900-1400008136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

poharatek: a może masz na zbyciu taką jedną osłonkę silnika? Oczywiście piwko + na wysłanie do Białegostoku?:). Mam ten model jeszcze nie złożony, ale może jutro go zacznę i tak fajnie gdyby miał taką fajną mordkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.