Skocz do zawartości

Podejście do lądowania przepisy RC


piotrkovski

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie przyczepiliście się do tej drogi. A rolnika na swoim polu, które jest zaraz za tą "drogą" to też należy przeganiać? Jako operatorzy modeli latających - dużych czy małych powinniśmy uprawiać nasze hobby w sposób nie zagrażający innym, bo prawie wszędzie jesteśmy gośćmi i musimy dzielić przestrzeń z innymi jej użytkownikami - przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo innych, a dopiero potem o model.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, jakbyś poszpiegował lepiej, to droga gruntowa, niepubliczna, akurat w tym miejscu została rozjeżdżona na terenie lotniska :D Jej właściwy pas geodezyjny jest kilka metrów dalej :D

 

I przestańmy nazywać drogą publiczną tą dróżkę. Nie jest nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomasz, jakbyś poszpiegował lepiej, to droga gruntowa, niepubliczna, akurat w tym miejscu została rozjeżdżona na terenie lotniska :D Jej właściwy pas geodezyjny jest kilka metrów dalej :D
 
I przestańmy nazywać drogą publiczną tą dróżkę. Nie jest nią.

 

Bart, obiecałem że sprawdzę, to słowa dotrzymam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie byłoby fajnie ustalić, czy to droga, czy udeptana ziemia, którą wszyscy uważają za drogę, bo od dziada pradziada tam wszyscy chodzą i jeżdżą. Ja mam na osiedlu takie drogi. Droga idzie na ukos przez działkę budowlaną, a obok po prostokącie, wokół tej działki zrobiona później poprawna droga przez maszynę drogową. Gdyby był płot wokół lotniska i tabliczki informujące, byłoby prościej . A tak może rolnik podcina kawałek drogi(dojazdu do swojego pola) i tak z biegiem lat miedza się sukcesywnie przesuwa, kto wie.

Już nie jestem taki drobiazgowy jeśli ta droga gminna faktycznie tam jest tylko parę metrów dalej, to raczej zadanie dla Aeroklubu aby przypilnowało swoich granic. Zastanowił mnie tez wpis na stronie aeroklubu, gdzie jest napisane, że lotnisko modelarskie jest częścią lotniska aeroklubu. Czy wnioskować z tego, ze obie działki są połączone i droga przechodzi przez ten teren, czy to są osobne działki po obu stronach drogi.

Mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi, a to znaczy, że należałoby się zainteresować, czy droga wokół lotniska nie rządzi się swoimi prawami, wiem, że zabudowa na pewno ma takie zasady.Gdzie szukać, Kodeks Drogowy, Prawo Lotnicze, gdzieś jeszcze?

 

Znalazłem wojskową mapę topograficzną M-34-033-b obejmującą ten teren.

Droga widnieje na tej mapie w 1984roku.

post-7718-0-44735000-1396080500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ponownie geoportal. 
 
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=1141015 
 
Jak widać droga (w interesującym nas miejscu) jest na działce 2001/1, która na 99,9% jest działką lotniska, zamiast na działce 2002.
 
To tak dla detalistów :D

 

Po przełączeniu na mapę rastrową widać skany map w różnych skalach. Zmieniają się wraz ze zmianą powiększenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, skiba po skibie i o parę arów pole się powiększyło. Sprytne chłopy w tym Radawcu. A teraz Aeroklub nic nie może z tym zrobić, bo aż do zbiorów obowiązuje rzymskie prawo ochrony zasiewu. Aeroklub powinien wystąpić do gminy z żądaniem przywrócenia prawidłowego przebiegu drogi, bo na 99% działka 2002 należy do gminy. Pokrywa się bowiem z przebiegiem drogi, wnioskując zatem dalej  - jest to droga gminna, patrz publiczna. 

Patrząc na ten geoportal, to Aeroklub ma spory kawałek terenu do odzyskania, na północy i zachodzie również. I władze Aeroklubu powinny się tym zająć, zgodnie ze statutowymi obowiązkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.