Skocz do zawartości

Haki w modelach szybowników


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Istotnym elementem każdego szybowca strzelanego z holu jest odpowiednio mocny i trwale zamocowany w modelu hak. Generalnie haki szybowcowe dzielimy na dwa rodzaje, są to haki dynamiczne i normalne. Haki dynamiczne głównie stosowane są w modelach swobodnie latających klas F1A, F3A. W nie zawodniczych modelach RC używane są haki "normalne" Na rysunkach widzimy dwa sposoby wykonania takiego haka. Sposób pierwszy to hak wygięty z pręta stalowego o średnicy 2-3 mm. Hak mocowany jest w modelu przy pomocy przekładki sklejkowej i do tej przekładki przykręcony z pomocą dwóch nakrętek, od spodu kadłuba elementem dystansującym jest kołnierz wytoczony z aluminium.

 

hakpr.jpg

 

Drugi sposób wykonania haka to wycięcie i wypiłowanie jego kształtu z kształtownika aluminiowego. Jako kształtownik użyty może być TEOWNIK lub obcięty DWUTEOWNIK. Elelmentem wzmacniającym i usztywniającym, tak jak w poprzednim przypadku jest płytka sklejkowa. Hak mocowany jest do kadłuba przy pomocy czterech śrub. Istotnym jest by łby śrub nie "wpadały w konflikt" z zaczepem holu uniemożliwiając jego wyczepienie.

 

hakal.jpg

 

Stosowałem i testowałem oba rodzaje haków zarówno w modelach o konstrukcji balsowej, jak i w modelach laminatowych. Hak wyginany z pręta po pewnym czasie ma tendencje do "obracania" się w swoim gnieździe, hak aluminiowy jest pod tym względem znacznie sztywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Hak wyginany z pręta po pewnym czasie ma tendencje do "obracania" się w swoim gnieździe

 

Witam

Z tym obracaniem to ma Pan racje. Tak zrobiony hak, to proszenie się o jego szybkie zużycie. Ja hak wykonuję w inny sposób. Wzmacniam kadłub wklejając kawałek sklejki (u mnie wystarczała 0.8mm) na żywicę, a później przewiercam otwór przez który będzie przechodził hak. Biorę pręt 2mm o długości 5-10 cm (w zależności od modelu) i wykrzywiam go w taki sposób:

0049efbbc4d508d7.jpg

Po lewej widać od góry sposób wygięcia pręta. Tam gdzie jest czerwona kropa, przechodzi on przez kadłub i wychodzi na zewnątrz. Po prawej pokazałem jak wygląda to z boku.

Hak taki można zamocować w bardzo prosty sposób. Układamy go na swoim miejscu w modelu (dopasowujemy tak, aby dobrze leżał wewnątrz kadłuba) a następnie żywicą 10 min delikatnie zalewamy. Na żywicę kładziemy kilka pasków rowingu, lub kawałek tkaniny szklanej. Trzeba pamiętać aby je przesączyć.

 

Hak taki jest bardzo prosty w wykonaniu (nie trzeba tokarki, żadnego gwintowania itp.) a jednocześnie dość tani. Poza tym nie ma śrub które mogły by zablokować haczyk w modelu, i nie wyrabia się tak jak pierwszy przez Pana przedstawiony. Z powodzeniem stosuję go w moich modelach. Mam nadzieję że przyda się komuś mój przepis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Motylasty hak dynamiczny stosuje się w modelach swobodnie latających klasy F1A i F1H. Jego nazwa wzięła się stąd, że żeby wyczepić z niego hol trzeba przyspieszyć dość ostro pod wiatr i gdy czujemy, że model jest nad nami dynamicznie pociągnąć hol do ziemi. Budowa haka umożliwia krążenie modelem na holu gdyż jest on zgrany z sterem kierunku. Krążenie na holu umożliwia znalezienie komina a start dynamiczny pozwala uzyskać dodatkowo parametrów po wyczepieniu (np hol w tych kategoriach ma długość 50 metrów a strzelając dynamicznie można po starcie uzyskać od 5 do nawet 10 metrów czyli zamiast na 50 mamy model na 60 metrach co daje na starcie już jakieś 30 sekund lotu więcej)

 

A teraz budowa:

 

http://www.w-hobby.com/?p=Towhook%203S

 

no i to chyba tyle na temat dynamicznego haka.

 

Ps: hak dynamiczny z serwem, który to zwalnia zawleczkę :shock:

http://www.gregorie.org/freeflight/flexhook/version2.html

a tu całość w kadłubie modelu F1A

http://www.gregorie.org/freeflight/flexhook/mounted.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam :

 

F1H - szybowce małe formy

F1G - gumówki małe formy

F1K - modele z napędem CO 2

F1J - silnikówki małe formy (stare przepisy)

F1P - silnikówki małe formy (nowe przepisy)

F1Q - nowa kategoria nie wiem czy już oficjalna ale to są silnikówki z napędem elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.