Skocz do zawartości

Modelarze z Rudy Śląskiej


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tutaj filmik z wczorajszego latania  ;) Pogoda dopisała i modelarze jak zwykle też  :D Zapraszam!

 

http://www.youtube.com/watch?v=I9Xr4gBGKQ0

Dobrze zrobiony i sensownie podany materiał  :). Dzięki za włożony trud z kamerą i przy kompie, obejrzałem uważnie i jeszcze nie raz do tego wrócę.

Kto tam latał Easy Starem albo bardzo podobnym modelikiem ? Chciałbym zapytać o śmigło (fabryczne czy własnego zamysłu) i skłon / wykłon. Czy ten też tak gubi wysokość na wirażu, że trzeba by pomocniczo mikserkiem gaz+ > SW ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiony i sensownie podany materiał  :). Dzięki za włożony trud z kamerą i przy kompie, obejrzałem uważnie i jeszcze nie raz do tego wrócę.

 

Nagranie, montaż i edycja jak zwykle Any  ;) Ja to tylko na forum wkładam  :P

 

Kto tam latał Easy Starem albo bardzo podobnym modelikiem ?

 

Ten EasyStar, to chyba chodzi o model Łukasza  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie, montaż i edycja jak zwykle Any  ;) Ja to tylko na forum wkładam  :P

 

 

Ten EasyStar, to chyba chodzi o model Łukasza  :)

Ana, czy Ty sobie zdajesz sprawozdanie z ilości i jakości zrobionej, baaardzo potrzebnej robótki ? Jak ktoś umie patrzeć, to znajdzie tam "od ręki" odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Dzięki :) !

 

Łukaszu, mógłbyś w wolnej chwilce słówko o śmigle, skłonie i wykłonie w Easy Star ? Dzięki "na zaś" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj filmik z wczorajszego latania  ;) Pogoda dopisała i modelarze jak zwykle też  :D Zapraszam!

 

 

Nagranie, montaż i edycja jak zwykle Any  ;) Ja to tylko na forum wkładam  :P

 

Odpuść Dziewczyno, nie zawyżaj :D

 

Zgłaszam, mam propozycję.

Panowie Admini.

Proponuję w pierwszym tygodniu po Nowym Roku konkurs na Film Roku.

Zorganizujecie?

PS:

post-8532-0-63246000-1471879233_thumb.jpg

Uzupełnienie jest godne, ale ... muzyka.

 

Już TU na forum dostałem kiedyś odpowiedź, że muzyka jest sprawą indywidualną.

To prawda i może dla tego trzeba jej słuchać u siebie na osobności?

Ta do tego filmu nie jest zła, ale "w trzeciej połówce" już ją wyłączyłem.

 

Nie, nie zgłaszam najgorszej muzyki do konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie, montaż i edycja jak zwykle Any   ;) Ja to tylko na forum wkładam   :P

 
No nie "jak zwykle"... ekhm, jeszcze nie potrafię siebie sfilmować jak latam...  :P

 

 

Ana, czy Ty sobie zdajesz sprawozdanie z ilości i jakości zrobionej, baaardzo potrzebnej robótki ? Jak ktoś umie patrzeć, to znajdzie tam "od ręki" odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Dzięki :) !

 

Dziękuję, staram się, im więcej siedzę w modelarstwie, tym lepiej mi te filmowanie wychodzi, gorzej z lataniem :P  

 

A co do filmiku Wojtka, to mi akurat spasił... muzyczka przyjemna :)  Też nie rozumie muzyki na filmikach z lataczami, ale według mnie, drony nawet i powinno się zagłuszyć muzyką :ph34r: Ten filmik super pasuje na piękne wspomnienia, tym bardziej, że dzień też był bardzo udany ^_^  Oglądając to, pomyślałam sobie, że kiedyś wypady na cyca mogą się skończyć i łezka mi się w oku zakręciła :(  bo taki własnie "cyc" znam, z ziemi i z lotu ptaka :)  Film na wspominkę z tą muzyczką - dla mnie super!  :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do filmiku Wojtka, to mi akurat spasił... muzyczka przyjemna :)  Też nie rozumie muzyki na filmikach z lataczami, ale według mnie, drony nawet i powinno się zagłuszyć muzyką :ph34r: Ten filmik super pasuje na piękne wspomnienia, tym bardziej, że dzień też był bardzo udany ^_^  Oglądając to, pomyślałam sobie, że kiedyś wypady na cyca mogą się skończyć i łezka mi się w oku zakręciła :(  bo taki własnie "cyc" znam, z ziemi i z lotu ptaka :)  Film na wspominkę z tą muzyczką - dla mnie super!  :)

 

No to przecież pisałem, że dopiero po "trzeciej połowie" mi się znudziła.

Muzyka "na wspominkę" to inne sprawy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 

 

 

 

Dziękuję, staram się, im więcej siedzę w modelarstwie, tym lepiej mi te filmowanie wychodzi, gorzej z lataniem :P  

 

A co do filmiku Wojtka, to mi akurat spasił... muzyczka przyjemna :)  Też nie rozumie muzyki na filmikach z lataczami, ale według mnie, drony nawet i powinno się zagłuszyć muzyką :ph34r: Ten filmik super pasuje na piękne wspomnienia, tym bardziej, że dzień też był bardzo udany ^_^  Oglądając to, pomyślałam sobie, że kiedyś wypady na cyca mogą się skończyć i łezka mi się w oku zakręciła :(  bo taki własnie "cyc" znam, z ziemi i z lotu ptaka :)  Film na wspominkę z tą muzyczką - dla mnie super!  :)

 

A któregoś razu omal nie wyszło na to, że będę pobierał u Ciebie nauki latania  B) . Więc już tak sobie nie umniejszaj, bo bardzo dobrze Ci to idzie. Zważ, że Wam jest dużo trudniej niż brzydkim facetom wykonywać takie zadania, podobnie jak kierować autem z manualną skrzynią lub obsługiwać perkusję. Tak już to Mama Natura wymyśliła... Ale są wyjątki jw., więc może Mama Natura wymyśliła coś więcej ;) ...

 

W oczywiście subiektywnym odbiorze muzyczka do filmu jest więcej niż dobra, bo nie jest tylko tłem - jest częścią tego filmu. Czyli profesjonalnie. Ana, spisałaś moje myśli, choć Cyc w czterech porach roku znam tylko z tych filmów właśnie :).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMC

 

W tym dniu akurat nie latałem easy starem, chociaż go posiadam. U mnie śmigło jest oryginalne składane, skłon / wykłon - tak jak pianka była wyprofilowana, tak zostało łoże wklejone i jakoś to lata.

 

Na filmie szaleje Franek - niebiesko/czarne oklejanie, no i oczywiście Ania wyciska siódme poty z swojego skysurferka :-)

Z tego co wiem, to u Ani w modelu jest mooocny silnik i nieskładane śmigło, przy wyrzucie rękę wyrywa :-)

 

W tym dniu katowałem herona, i takiego małego czarnego lota/nielota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMC

 

W tym dniu akurat nie latałem easy starem, chociaż go posiadam. U mnie śmigło jest oryginalne składane, skłon / wykłon - tak jak pianka była wyprofilowana, tak zostało łoże wklejone i jakoś to lata.

 

Na filmie szaleje Franek - niebiesko/czarne oklejanie, no i oczywiście Ania wyciska siódme poty z swojego skysurferka :-)

Z tego co wiem, to u Ani w modelu jest mooocny silnik i nieskładane śmigło, przy wyrzucie rękę wyrywa :-)

 

W tym dniu katowałem herona, i takiego małego czarnego lota/nielota :-)

Dzięki za info  :). Mała niejasność z świeżo ulatnianym Easy polega na tym, że to nie ja go składałem i stąd nie dam sobie nic uciąć, jak to zostało zrobione - czy zgodnie z założeniami konstruktora. Mógłbyś zerknąć na Twojego a to z góry, a to z bokowca ustawiwszy wcześniej śmigło odpowiednio do tego oglądu i spróbować zauważyć , czy skłon / wykłon są tam na tyle duże, że zauważalne przy takim patrzeniu ? W tym ulatnianym skłon widać, wykłonu nie bardzo... Śmigiełko fabryczne składane - lewe oczywiście.

Największa trudność to taka, że to nie ja nim latam ;). Ale pewnie pojutrze wezmę go w swoje rączki, będzie latał jak skowroneczek  :D.

 

Mocna postać - mooocny silnik ;). Tak trzymać, a niech wie skysurferek czego od niego chcą  :wacko:.

 

A cóż to za lotonielot ?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMC

Jak wrócę do domu, to zrobię parę fotek do wglądu.

 

Jeśli chodzi o lotonielota, to ten czarny modelik na filmie od ok 14:50. Odkupiony od znajomego, od samego początku były z nim problemy, konkretnie jeden - nie latał :-)

Na lekkim gazie robił już fikołki do góry i od razu gleba.

Parę razy bawiłem się skłonem, wykłonem. W końcu po kolejnym krecie dostał mocnego skłonu i poklejony został klejem na gorąco :-D

I już po tej operacji coś tam latał. Przed ostatnim lotem dostał trochę balastu i już coś tam zaczął latać. Może już jakieś obeznanie z modelami i niewielkie doświadczenie z szybowcami dużo pomogły i dało się nim polatać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AMC

Jak wrócę do domu, to zrobię parę fotek do wglądu.

 

od samego początku były z nim problemy, konkretnie jeden - nie latał :-)

Na lekkim gazie robił już fikołki do góry i od razu gleba.

 

Problemy to moja specjalność B)  ... Problem, że nie lata to nieduży problem  ;). Gorzej, jak za bardzo lata i na obiad nie wróci  :(.

Jak będziesz robił fotki, to czy mógłbyś sportretować lotonielota z boczków i od góry ?

Miałem kiedyś podobny przypadek w samoróbnym kretolocie kolegi, była z niego twarda sztuka (nie z kolegi :(), pomogły dopiero specjalne numery. A rzecz nie na żarty, bo miał WS 2,5 meterka ... Aż Matka Ziemia jęczała  :o ...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                                                              Powiadomienie

 

Padła propozycja sobotniego latania  przy grilu , w godzinach popołudniowych. Zaopatrzenie w środki spożywcze (kiełbasa napoje , pieczywo)  w własnym zakresie.

                 Zapewniamy miłe towarzystwo i gorący wegiel na grilu ,ławki i namiot . Będzie Witek to i śpewy będą. Tych co nie czytają forum powiadomić SMS-em

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.