Skocz do zawartości

Modelarze z Rudy Śląskiej


Pilot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

INFORMACJA:

 

W czwartek na lotnisku od godz. 13:00 odbywać się będą zajęcia kursu UAVO, a w piątek od godz. 14:00 egzamin ;)

 

Pozdrawiam, Adam.

 

------- EDIT --------

 

Ze względu na pogodę, egzamin został przeniesiony na sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie tegoroczne spotkanie modelarzy z Opola i Rudy Śląskiej na hali w Popielowie  .

Dzięki Karolowi możemy obejrzeć filmik z spotkania. Pozwoliłem go sobie udostępnić , Było naprawdę fajnie dziękujemy.

 

Kleju poszło sporo  :D  Wielkie brawa dla Karola fajny zrobiony film.

 

 

Przy okazji Życzenia Zdrowych Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku od wszystkich .

 

https://www.youtube.com/watch?v=wpbdonBfhpM

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Aniu miło powspominać bardzo ładnie zrobione.  Nadaje się do archiwum naszej modelarni przynieś zdjęcia na pendraiwie wydrukuje do albumu  :)

 

Ja pochwale się moim nowym modelem drukarka 3D " Anet 6" montaż się zaczyna , myślę w sobotę rozruch .

 

post-7945-0-79569700-1515759348.jpg

 

post-7945-0-26748500-1515759596_thumb.jpg

post-7945-0-66289400-1515759621_thumb.jpgpost-7945-0-43023000-1515759650_thumb.jpg

post-7945-0-23289000-1515759843_thumb.jpg

post-7945-0-43643000-1515759900_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią maszyna ruszyła. Jestem bardzo miło zaskoczony możliwościami tej taniej drukarki  :D  wielkie podziękowania dla Adama który ma ustawienia i konfiguracje w małym palcu .

 

 

Kilka rzeczy poszły do roboty już dziś -  nauka trwa

 

 

 

Efekt końcowy

 

post-7945-0-37363900-1515858630_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie drukuje :) ... i nawet dosyć cicha jest .... porównując do mojej przynajmniej  ;)

 

Zamiast taśmy można też "łapać" wydruk do stołu na zwykły klej biurowy :D .... no, nie do końca zwykły chyba ;), bo próbowałem 6 różnych i tylko jeden łapie tak jak trzeba - Power Glue Stick od MUNGYO.

Ja tak robię u siebie i wydruk trzyma się perfekcyjnie, nawet przy na prawdę malutkich elementach nie muszę stosować brimu czy raftu, i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi się jakiś róg zawinął czy wydruk w całości odkleił. Łatwa i szybka aplikacja i usuwanie, i nie zmienia wysokości stołu, jeśli się kładzie 1-2 warstwy, czyli nie trzeba brać poprawki na pokrycie stołu przy w wydruku.

 

Oczywiście, nie tylko do kleju, ale zamiast drukować na płycie aluminiowej stołu drukuję na "szybie" mocowanej do stołu klipsami biurowymi. Szyba jest tak samo idealnie prosta i gładka, i przy okazji chroni aluminium, które łatwo zarysować.

 

Życzę samych udanych wydruków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie drukuje :) ... i nawet dosyć cicha jest .... porównując do mojej przynajmniej  ;)

 

Zamiast taśmy można też "łapać" wydruk do stołu na zwykły klej biurowy :D .... no, nie do końca zwykły chyba ;), bo próbowałem 6 różnych i tylko jeden łapie tak jak trzeba - Power Glue Stick od MUNGYO.

Ja tak robię u siebie i wydruk trzyma się perfekcyjnie, nawet przy na prawdę malutkich elementach nie muszę stosować brimu czy raftu, i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi się jakiś róg zawinął czy wydruk w całości odkleił. Łatwa i szybka aplikacja i usuwanie, i nie zmienia wysokości stołu, jeśli się kładzie 1-2 warstwy, czyli nie trzeba brać poprawki na pokrycie stołu przy w wydruku.

 

Oczywiście, nie tylko do kleju, ale zamiast drukować na płycie aluminiowej stołu drukuję na "szybie" mocowanej do stołu klipsami biurowymi. Szyba jest tak samo idealnie prosta i gładka, i przy okazji chroni aluminium, które łatwo zarysować.

 

Życzę samych udanych wydruków :)

Franek najlepiej trzyma "Dimafix" w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jednak dimafix kosztuje nieco więcej niż klej ;) a jedno co mi się w nim nie podoba, to że trzeba czekać aż stół wystygnie bo dimafix tak trzyma przy wyższej temp, że można pierwsze warstwy oderwać :D

Ja korzystam z niego wyłącznie dla ABS bo ten lubi się zawijać na rogach.

 

W moim przypadku klej jest praktyczniejszy, kończy się wydruk, nie czekając zrywam go i na tym samym kleju mogę od razu bez grzania stołu drukować kolejny. Przed trzecim z kolei wydrukiem dobrze już polecieć znowu klejem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.