Skocz do zawartości

polistyren ekstrudowany (XPS)


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne problem.

FT Flyer:

http://flitetest.com/articles/FT_Flyer_Scratch_build

 

Za druk na A0 zapłaciłem w ksero 5 zł. Budowa bardzo szybka.

 

Z tym, że oryginalnie jest z płaskim skrzydłem, a ja dodałem 4 stopniowy KFm.

Schodki na 50%, 75% i władowałem jeszcze jeden na 87,5% cięciwy. cięciwę mierzyłem przy końcu i środku skrzydła. Łącznie są 4 uskoki, łącznie z krawędzią spływu.

Czoło skrzydła wykończyłem profilowaną, balsową listwą natarcia.

 

Wczoraj zrobiłem test. Model wymagał tylko niewielkiego trymowania wysokości na wznoszenie, bo miał tendencję do nurkowania, przy wyważeniu podanym w planach.

Jest też bardzo wrażliwy na stery, szczególnie na wysokość. Dlatego na razie dostał dual rate pod jednym z przełączników, do 50% wychyleń. I zastanawiam się nad dodaniem EXPA, z małą wrażliwością na wychylenie sterów w początkowym ruchu drążka. Ale zobaczą jak sobie nowy pilot radzi. ;)

A z Emaxem 2822 i śmigłem 8x6 SF, ma oooogromny zapas ciągu. Lata świetnie na 10-15% gazu. Powyżej, zmienia się w wariata, co nie pasuje do 3-kanałowego modeliku ze wzniosem. Ale tylko taki napęd miałem od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie model sklejony(kupiłem podkład CEZAR szary),ale jest mały problem.

:) Trochę mało miejsca mam na trzymanie go w domu .

Jak ten materiał się bedzie spisywał w warunkach atmosferycznych np. W garażu na podwórku ? W lato 30st. Zima-10 lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlany jak budowlany, ale raczej do wnętrz i w takim zastosowaniu może mieć znacznie węższy przedział temperatur w jakich zachowuje swe właściwości.

Najlepiej sprawdzić w opisie produktu.

Mój model z Arbitronu (zielone podkłady 3 i 5mm) przestał kawałek zeszłorocznej zimy (parę razy temp. zeszła parę st. poniżej zera) w nieogrzewanym garażu i nic się nie stało. Ale jak pisałem - ja bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemnozielone podkłady po trzech latach leżenia na strychu zrobiły się bardziej kruche. Wpływ na to miała raczej wysoka temperatura, w lecie było pewnie powyżej 50 stopni dłuższy czas.Te same podkłady w piwnicy są jak nowe. Temperatura w piwnicy między 10 a 25 stopni lato zima. Jedne i drugie nie mają kontaktu ze światłem słonecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

 

 

Nieco wyżej. Post nr 21.

Tylko nie ładować do niego Emaxa 2822, pakietu 3S i śmigła 8x6 SF.

Rakieta kosmiczna się zawstydza. ;)

 

Z tym napędem modelik lata na 1/3 gazu jakby uważał się za rasowego Jeta.

A na pełnym gazie, to już można się martwić choćby o flatter czy wytrzymałość graniczną pianki.

I do tego trzeba bardzo delikatnie obchodzić się z drążkami. Z beczką ma problem z powodu wzniosu, ale pętle robi prawie w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco wyżej. Post nr 21.

Tylko nie ładować do niego Emaxa 2822, pakietu 3S i śmigła 8x6 SF.

Rakieta kosmiczna się zawstydza. ;)

 

Z tym napędem modelik lata na 1/3 gazu jakby uważał się za rasowego Jeta.

A na pełnym gazie, to już można się martwić choćby o flatter czy wytrzymałość graniczną pianki.

I do tego trzeba bardzo delikatnie obchodzić się z drążkami. Z beczką ma problem z powodu wzniosu, ale pętle robi prawie w miejscu.

Dzięki, nie ma to jak ślepota ;)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.