Jump to content

Lotki i klapy w Hitec eclipse 7


Zycior
 Share

Recommended Posts

Czy któryś z szanownych forumowiczów ma, bądź miał nadajnik eclipse 7 i programował w nim "warunki lotu"?

Problem wygląda następująco; chciałbym ustawić klapy i lotki na przełączniku do lotów termicznych oraz prędkościowych do szybkich przeskoków między kominami.

Nie ma problemu z ustawieniem klap gdyż radio ma gotowy mikser do tego, nie wiem jednak jak domiksować do tego lotki aby klapy i lotki jednocześnie opuszczały się bądź unosiły po przestawieniu przełącznika "warunków lotu"

Link to comment
Share on other sites

Właśnie za żadne skarby nie moge tego uczynić. Nie można zmiksować poszczególnych kanałów a jedynie funkcje, które są im przypisane, tak więc miksując klapy z lotkami efekt jest taki, że przy opuszczeniu klap lotki zachowują się ... jak lotki :)

Nie ma możliwości zmiksowania osobno kanału 1 i 5 tak aby lotki chodziły razem z klapami.

Można regulować lotki z klapami ale tylko przy pomocy pokrętła VR1, jest to conajmniej niewygodne, no i  nie wyobrażam sobie krecenia pokrętłem w lewo i prawo na granicy widoczności :)

Zastanawiam się już nad rozebranie radia i wstawieniem zamiast potencjometru VR1 przełącznika 3 pozycyjnego z odpowiednio dobranymi rezystorami :)

Stanowisko Hiteca nt. tego mixu jest takie iż jest to ich niedopatrzenie i nie było ani nie będzie żadnej aktalizacji oprogramowania.

Przy okazji ciekaw jestem czy w nowym eclipsie 7 pro ten błąd został naprawiony.

Link to comment
Share on other sites

W nowym Eclipsie Pro jest możliwość tych ustawień i możliwośc przypisania przełączników oraz - zamiast tych obrotowych potencjometrów bardzo praktyczne przesuwne pod spodem aparatury . W zwykłym Eclipsie brak tych funkcji.

Link to comment
Share on other sites

Umieszczenie suwaków pod spodem jest dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że nadajnik wisi na smyczy:)

Ja nie wyobrażam już sobie latania bez pulpitu więc dostęp do suwaków nie byłby już tak praktyczny.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.