Jump to content

Szybkie czy mocne?


Quant
 Share

Recommended Posts

A właściwie szybsze czy mocniejsze?

 

Jeśli mamy 2 serwa o podobnej wadze i cenie to który parametr jest ważniejszy? Dla informacji model akrobacyjny rozpiętość 120cm.

 

Czy różnica pomiędzy 0,11sek a 0.09sek jest istotna? Niby tylko 2 tysięczne sekundy ale z drugiej strony to około 20% Czy to jest zauważalne?

Link to comment
Share on other sites

Na tak zadane pytanie trzeba odpowiedziec,że ważniejsza jest siła. Jeśli siła będzie za mała to w skrajnym przypadku nie wychyli steru lub wychyli wolniej i mniej. W takim przypadku szybkość nic nie da.

Na szybkość reakcji ma wpływ nie tylko szybkość serwa. Ja nie wyczuwam różnicy między 0.09 a 0.11. ale między 0.09 a 0,15  już tak..

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaki model.  Ja oblatałem ostatnio Katane 180cm, 30ccm, i mam hs 5645MG i ma 0.18s 6V i jak dla mnie jest to okrutnie szybko. Ale na model do f3p to może to być dwukrotnie za wolno. Można też iść na kompromis, parować szybkie serwa:)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak to jest w akrobacji ale podejrzewam że podobnie jak w kombacie a tu jak serwo nie ma nominalnie(i potem sprawdzam czy to prawda) poniżej 0,1 sek przy 6v zasilania to nawet na takie nie patrzę bo 0,12 a 0,9 sek to różnica w walce kolosalna.

 

Nie napisałeś jaki silnik i ile ma ważyć model bo jak masz zapas mocy to spróbuj dość ciężkie Corona 319MG lub HV na 7V, ze względu na użyte w nim potencjometry i cenę.Jeśli możesz dać mniejsze to corona 919.

Nie piszę tu o markowych serwach od śmigłowców bo mimo że są mocne i szybkie to kosztują sporo. 

Link to comment
Share on other sites

Co do podobieństwa tych dyscyplin miałem na myśli TYLKO dokładność działania serw i żwawość reakcji modelu. 

Jeśli zaś chodzi o refleks to nie ma on tu nic do znaczenia ,no może trochę.

Bardziej chodzi o szybkość powrotu do neutrum oraz jego dokładność i tu przydaje się szybkie serwo z dobrym potencjometrem.

Miałem podobne odczucia robiąc zawis różnymi modelami (niekoniecznie akrobatami  ;) choć i takim się zdarzyło )

Jeśli by nie chodziło o dokładność neutrum to do niedużego modelu 1200 mm wystarczyłoby TP MG16 ale mają one nędzny potencjometr i lecąc na wysokości 0,5 m z prędkością 176 km/h (tak mi lata niestety moja lepsza połowa) albo wykonując figury na małej wysokości akrobatką ryzykujemy parę godzin pracy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.