Skocz do zawartości

Szybkie czy mocne?


Quant

Rekomendowane odpowiedzi

A właściwie szybsze czy mocniejsze?

 

Jeśli mamy 2 serwa o podobnej wadze i cenie to który parametr jest ważniejszy? Dla informacji model akrobacyjny rozpiętość 120cm.

 

Czy różnica pomiędzy 0,11sek a 0.09sek jest istotna? Niby tylko 2 tysięczne sekundy ale z drugiej strony to około 20% Czy to jest zauważalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak zadane pytanie trzeba odpowiedziec,że ważniejsza jest siła. Jeśli siła będzie za mała to w skrajnym przypadku nie wychyli steru lub wychyli wolniej i mniej. W takim przypadku szybkość nic nie da.

Na szybkość reakcji ma wpływ nie tylko szybkość serwa. Ja nie wyczuwam różnicy między 0.09 a 0.11. ale między 0.09 a 0,15  już tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w akrobacji ale podejrzewam że podobnie jak w kombacie a tu jak serwo nie ma nominalnie(i potem sprawdzam czy to prawda) poniżej 0,1 sek przy 6v zasilania to nawet na takie nie patrzę bo 0,12 a 0,9 sek to różnica w walce kolosalna.

 

Nie napisałeś jaki silnik i ile ma ważyć model bo jak masz zapas mocy to spróbuj dość ciężkie Corona 319MG lub HV na 7V, ze względu na użyte w nim potencjometry i cenę.Jeśli możesz dać mniejsze to corona 919.

Nie piszę tu o markowych serwach od śmigłowców bo mimo że są mocne i szybkie to kosztują sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podobieństwa tych dyscyplin miałem na myśli TYLKO dokładność działania serw i żwawość reakcji modelu. 

Jeśli zaś chodzi o refleks to nie ma on tu nic do znaczenia ,no może trochę.

Bardziej chodzi o szybkość powrotu do neutrum oraz jego dokładność i tu przydaje się szybkie serwo z dobrym potencjometrem.

Miałem podobne odczucia robiąc zawis różnymi modelami (niekoniecznie akrobatami  ;) choć i takim się zdarzyło )

Jeśli by nie chodziło o dokładność neutrum to do niedużego modelu 1200 mm wystarczyłoby TP MG16 ale mają one nędzny potencjometr i lecąc na wysokości 0,5 m z prędkością 176 km/h (tak mi lata niestety moja lepsza połowa) albo wykonując figury na małej wysokości akrobatką ryzykujemy parę godzin pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.