Skocz do zawartości

Multiflight - dobry darmowy symulator


biedronas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)to ewidentna reklama produktu (modeli) lata sie nimi (tymi z symulatora) tak latwo ze az nudno :)  (...)

Az sie chce powiedziec - juz wszystko umiem teraz czas kupic model ;) ich oczywiscie - bo fajnie lataja !

Slabo :)

 

Na plus grafika i bezproblemowa autodetekcja kontrolera (wykrylo nawet moj DIY kabel nadajnik-usb).

 

Stać ich na taką reklamę, to im chwała za to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muliplex robi samoloty RC, zrobiło więc symulator swoich modeli do nauki podstaw latania, jak i ich reklamy, to jest przecierz oczywiste.

Co do rzeczywistości latania, to trenerkami sobie pomykam lekko i przyjemnie, warbirdem już muszę się skupić a funjet jest dla mnie za szybki. Więc jakieś skalowanie trudności jest.

FMS się niestety skończył razem z XP. Odpalenie go na czymś wyzej graniczy z cudem i jest nieporównywalnie trudniejsze niż zainstalowanie tego symulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziala na 7-ce fms :) brak bylo tylko jednego dll-a ktorego sciagniecie zajelo mniej niz 10 sekund (zapisuje sie go po prostu do katalogu FMS i juz smiga) :) masa darmowych modeli, mozliwosc robienia wlasnych.

 

Szczerze uwazam ze symulator multiflight ma raczej zachecic niz przedstawic realne zachowanie modelu - ale to moje subiektywne zdanie ;)

 

Polatalem moze z 15 min i znudzony go wylaczylem ;)

 

Fms to moze kontrowersyjny przyklad, ale w porownaniu do innych ktore maja wersje trial albo demo (a multiflight to raczej takie demo ograniczone) to wypada raczej kiepsko :)

 

Wiem ze to tylko ich reklama, i ze wszyscy zdaja sobie z tego sprawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa z innymi programami?

 

Wg tych wypowiedzi http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=61&t=7671 w twojej aparaturze masz "negatywną modulację PPM" Prawdopodobnie potrzebujesz inwerter. Poczytaj inne wypowiedzi na temat <<mx-12 ppm signal>>

 

Załóż również osobny wątek - Jak podłączyć .... do symulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Na początku tego wątku przeczytałem:


 


Wygląda na to, że w końcu można odpowiedzieć na pytanie, czy jest jakiś dobry darmowy symulator. Oto i on:


http://www.multiplex...s/software.html


 


Bazuje on na symulatorze Reflex XTR2 i jest w pełni darmowy. Polecam.


 


Koledzy... czy, aby poćwiczyć na symulatorze (darmowym) to trzeba jednak dokupić symulator (hardware)?

Nie mam jeszcze ani modelu, ani aparatury, ale chcę się maxymalnie przygotować zanim zrobię chybione wydatki a potem się będę dziwił: "a skąd to miałem wiedzieć?"

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... wstyd mi za mój totalny brak orientacji w tej dziedzinie i stąd moje pytania mogą wydawać się delikatnie mówiąc... dziwne.

Ale, skoro korzystając z porad i sugestii na tym forum skłaniam się ku zakupowi: 

ORION 2,4 GHz RTF - Samolot R-PLANES,

w skład którego już wchodzi nadajnik, a nie chcąc przy moim totalnym braku doświadczenia, zniszczyć modelu przy pierwszej próbie, nie można wykorzystać w/w nadajnika do prób na symulatorze?

Znalazłem taki darmowy symulator: http://download.komputerswiat.pl/dom-i-hobby/modelarstwo/fms-alpha 

- bardzo ważne; w opisie przeczytałem, że po polsku!

Czy w/w nadajnik będzie mógł być wykorzystany do nauki pilotażu z tym symulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw forum. fms to juz trąci myszką, a jak masz windows 7 64bit to go nawet nie odpalisz.

Jak już masz cos na oku to dowiedz się jakie gniazdo dla trenera jest w aparaturze. Tym samym gniazdem podłączysz aparaturę z pomoca dodatkowego interfejsu usb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.