Skocz do zawartości

Underwater Multicopter


szpachla

Rekomendowane odpowiedzi

A czym się różni woda demineralizowana od zwykłej ?? Przecież bardziej sucha nie jest :)

Jest super czysta. Woda destylowana nie przewodzi prądu. To jony różnych substancji w niej rozpuszczone są odpowiedzialne za przewodzenie prądu. Co ciekawe, woda destylowana jest bardzo agresywna. Powoduje wypłukiwanie i rozpuszczanie naczynia w którym jest. I po chwili nie jest już destylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam pytanie z innej beczki. Do akumulatorów samochodowych, i nie tylko bo w skuterach, quadach itp. dolewa się wody destylowanej dlatego że jest bardzo czysta, praktycznie samo H2O ale przecież w akumulatorach jest kwas to w tym momencie rozcieńczamy ten kwas wodą w celu tylko uzupełnienia poziomu ?? Nie pogarsza to wydajności prądowej akumulatora / spadku napięcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dolewa się wodę, bo z elektrolitu jedynie woda wyparowuje. Więc dolewając wodę przywracasz prawidłowe wartości.

Dziękuję za konkrety :) Czemu dawno? Ostatnio kupowałem akumulator YUASA do skutera dałem 70zł właśnie zwykły nie żelowy.

Chyba dużo gorsze nie są ?? Ale to już zbacza z tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik sobie poradzi jeśli tylko elektronika jest zabezpieczona.

I to mądre i prawdziwe.

Silnik, czy to bezszczotkowy czy szczotkowy w wodzie działa niemal tak dobrze jak w powietrzu.

Przewodność elektryczna "kranówki" jest naprawdę niewielka. Przy napięciach spotykanych w modelach prąd możnaby określić jako znikomy.

Dla niezabezpieczonych układów sterujących jest to problem ale dla silnika żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie raz model z wody wyciągałem i działa do dzisiaj.

Jeden nawet wisiał 3 dni w deszczu 30 metrów nad ziemią 

dopiero huragan go zdmuchnął. Nawet klej (butaprem) nie puścił ;)

 

Elektronika działa elegancko, serwa ok :)

 

Myśle że to może być nawet zwykła kranówa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.