Skocz do zawartości

Budowa Hydro 2


Rekomendowane odpowiedzi

Ajaks fajna sprawa, ale na ASP to będzie wozidełko. No ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Wymieniłem turnfin na taki z projektu NE-STUFF, i model przesłał wyskakiwać na zakrętach.

Za to ster okazał się chyba zbyt wiotki, bo model ma co chwila inny trym.

Po puszczeniu drążka nie chciał na pełnym gazie wychodzić z zakrętu.

No i filmik:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobiłem nowy , grubszy ster, wymieniłem zawias. Teraz jest sztywno i bez luzów.

Jak już to wszystko porobiłem, okazało się, że wkręt dźwigienki na serwie nie był dokręcony i dźwigienka się bujała góra dół. 

To mogła być przyczyna nietrzymania trymu.

Jutro się okaże.

Na zawody to musi chodzić jak po sznurku. Na razie tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku już się pogubiłem i nie wiem czy o tym ASP było do mnie. Jeżeli tak to ASP idzie do Jitterbuga. Do łódki zakupiłbym odpowiedni silnik ... Biorąc pod uwagę moją pogodę i wiatry to na latanie małe szanse. Miasto jednak usiane jest kanałami wodnymi i rzeką. Na północy z pięć fajnych jezior. Z tego też powodu myślałem o jakiejś łódce a raczej motorówce. Nie będę się jednak porywał na takie "speedery" jak TY ! :) Pozostaje jednak największy problem .. nie mam łódki (prawdziwej) by odzyskać model w razie czegoś .. Do wody też nie wejdę bo z powodu ogromnych zanieczyszczeń w moim hrabstwie jest zakaz wchodzenia do rzek i jezior .. To są właśnie uroki UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ASP było w kontekście Ajaksa.

 

 

Do wyławiania łódki robi się drugą łódkę, taką co powolutku dopcha tą pierwszą do brzegu.

Albo spining, ciężarek, kotwiczka i przy okazji szczupaka można złowić..

 

Z tymi "speederami" to jest tak, że samotne pływanie jest po prostu nudne.

Rozwiązaniem jest albo prędkość albo zawody.

A jak się oba połączy to i wygrać można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście AJAKSA, to w tej łódce wcale nie musi być poczciwy ASP :) . W moim AJAKSIE jest MVVS 3,5. I to już wozidełko nie jest :) . Jeżeli takiego MVVSa troszkę poruszać w środku to staje się całkiem mocnym motorkiem i niedrogim nawet na zwykłym paliwie. A jak  dostanie 30% nitormetanu, to nawet mi szczęka opadła jak ten motorek chodzi :D Koledzy do STD  montują NOVAROSSI, ale moim zdaniem to w ogóle nie jest potrzebne. MVVS wystarczy.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może nie MVVS bo już ich nie robią, ale coś takiego mogłoby podejść:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43051__Aquastar_Marine_Race_21_Glow_Engine.html

 

Oczywiście jako wersja budżetowa do standarda ;) .

 

A może by tak na takim motorku hydranta zbudować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nowego steru i turnfina:

Zawias z hipermarketu, wymieniłem oś na 3 mm z nierdzewki, wystarczyła mała akcja wiertłem fi 3, oryginalna oś miała fi 2,7-2,8 , taka owalna sobie była.

Turnfin z płaskownika  gr 2  mm, ster 3 mm, wszystko PA 38.

Mam nadzieję że już wszystko będzie grało.

 

post-5038-0-67824400-1410797402_thumb.jpg

post-5038-0-24573400-1410797420_thumb.jpg

post-5038-0-13337900-1410797437_thumb.jpg

post-5038-0-35803600-1410797471_thumb.jpg

post-5038-0-61993400-1410797756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego Ajaksa to o do zakupu silnika mam jeszcze trochę czasu a wybór ASP wynikał z znacznej mierze z jego popularności stosowania w tym modelu (czytając relacje z budowy i inne dostępne w informacje w sieci). Co nie oznacza że na pewno ten zastosuje. Jako że mam jeszcze trochę czasu na wybór motorka to myślę że jeszcze zgłoszę się do was o poradę w tej sprawie. A niebawem mam nadzieję rozpocząć pracę nad tym modelem.

Sorry za OT.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sebastianie, moim zdaniem w Twoim przypadku, ASP 21 jest najlepszym silnikiem do Twojej łódki. Prosty w eksploatacji, w miarę mocny silnik, idealny do nabierania doświadczeń. I tani. A na początku nie warto przepłacać. I tak jak przejdziesz (ewentualnie) etap tzw "frycowego" to zaczniesz rozglądać się za o wiele mocniejszymi silnikami i zupełnie innymi łódkami.

Ten silnik z HOBBYKINGA do STD troszkę za wysokie obroty ma, więc na pewno będzie trudniejszy do ustawienia przez początkującego (kolektor, rura, śruba, świeca...) ,ale do FSR Hydro nadaje się, bo ta klasa już bardziej dla wtajemniczonych jest ,tj takich co na silnikach się trochę znają.

A MVVSa 3,5 nawet nowego nie tak trudno kupić, dość często pokazują się na aukcjach. A z lotniczego zrobić wodny MVVS, to nie trudna sprawa.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Andrzeju, sam pisałeś, że do standardów wkładają modelarze super motorki, a tu proponujesz ASP.

To najprostsza droga, aby być na zawodach, na które tak namawiasz, ostatnim. 

Moim zdaniem, jak już się korzysta z doświadczenia modelarzy z forum, to należy zbudować coś , co pozwoli nawiązać choćby walkę . Oczywiście mówię o chęci wystartowania w zawodach.

W końcu samotne pływanie to nuuudaaa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co się sprzeczać. Do wyboru silnika mam jeszcze trochę czasu i sprawę zostawiam otwartą. Choć szczerze mówiąc doświadczenie można zdobywać na lepszym sprzęcie bo późniejsza wymiana silnika zapewne będzie się wiązała z wymianą łódeczki. Jak juz pisałem dzisiaj zamawiam graty do budowy łódeczki a o silniku możemy porozmawiać w innym wątku co by tutaj nie zaśmiecać ☺

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie ASP wygrało w mistrzostwach Polski, trzy lata temu także. Więc, chyba nie jest to taki zły motorek. Rzadko też zdarza się,że gość który zbudował pierwszą łódkę w życiu wygrywa na zawodach...To w zasadzie się nie zdarza. Więc chyba lepiej zacząć od czegoś tańszego, prostszego niż zniechęcić się na samym początku. Byli tacy co sprzęt najlepszy kupowali, i w końcu guzik z tej ich roboty wychodził.

No chyba, że się nie znam, ale jako pierwszy motorek do łódki spalinowej ASP, moim zdaniem, jest NAJLEPSZY :) No i na tym zakończmy, bo temat jest nie o tym

A.C.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model z tego tematu wystartował w 4 rundzie MP 2014.

Po trzech biegach był na 3 miejscu, jednak w 4 biegu po kolizji z innym modelem spadł z pudła ;) .

Biorąc pod uwagę sprzęt w jaki model jest wyposażony , wyszło chyba całkiem nieźle.

 

Filmik z 3 biegu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pieknie, gratuluje. O to chodzi !

Dzięki serdeczne.

wow !! przytrafiło Ci się kiedyś sterować nie swoją łodką :) ? Coś jak w combatach, gdzie mnóstwo modeli w powietrzu i nagle trafia się podobny ;) sorki, że się wcinam, ale zaczyna mnie to fascynować.

I słusznie , że zaczyna, bo to jest zaj....ste!

Sama adrenalina! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.