Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Nowym Rokiem 2018 wszyscy jak widzę łapią wiatr w żagle !!  :D

 

Tu chyba był za ostry.... :o

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hd16Cr2TyqU

 

I nowinka żeglarska - windfoilsurfer   :)

 

 

tu podobny z napędem ! :D

Potrafią się ludziska bawić !! B)

 

 

Formuła I ! :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bocznokołowcu zmieniłem mocowanie elementów. W pierwotnym założeniu nie miałbym możliwości zdjęcia kół łopatkowych. Teraz tamborki będą złączone z górnym pokładem a do burty przykręcane wkrętami. Tak, że będą zdejmowane razem z nadbudówką. Zastanawiam się nad malowaniem. Poniżej linii wodnej pomalowałem na czerwono. To raczej holownik, więc burty i komin na czarno, nadbudówki na jasno szary. Pokład szary lub zielony. Na czerwono łuk-półkole na tamborku, pasek na kominie, wyższe nadburcie na dziobie. 
Inne propozycje - proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznokołowiec nabiera kolorów. Wystrugałem, dosłownie wystrugałem, nawiewniki. Wymagają jeszcze dopracowania.

post-419-0-27256900-1515182601_thumb.jpg

Nawiewniki są chyba za blisko siebie. Może dać 1 przed kominem a 2 za kominem? Nie widziałem takiego ustawienia.

post-419-0-28561500-1515182792_thumb.jpg

Nie potrzebnie wywierciłem otwory w tamborkach. Przygotowany drut na reling. Po zrobieniu słupków i montażu będzie końcowe malowanie i zamocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewniki są OK !  :)

Zobacz Kaziu na zdjęciach "Monarcha" powyżej ( tego czarno-biało-czerwonego)   -   jest tak jak u Ciebie, tylko jedna tuba (lewoburtowa) z rury jest zdjęta !!

U tego z żółtym kominem nawiewniki są akurat "za" kominem. Do wyboru, do koloru !!  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej kąpieli zauważyłem utrudnienie w wycieraniu kadłuba. Za łopatkami jest utrudnione dojście. Druga sprawa proporcje tamborka na statek rzeczny są dobre ale na model, półka jest za nisko. Na gładką wodę może być ale wystarczy, że wpłynie we własne fale będzie zalewana. Mam do zrobienia 29 z 38 słupków. Na gazie ziemnym nie rozgrzewa się do czerwoności drut 1,0. Będę rozhartowywał końcówki palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.