Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To samo myślę .... :(

Ale może nie znamy szczegółów sytuacji.....

Może nie mógł chociaż chciał .....

Ale  jak olał to d......nie skiper !!

Jeszcze jedna kabinowa motorowa stała wmarznięta przy innym pomoście w tym samym klubie, ale serce boli więc fotki nie wstawię ..... :unsure:

Jako żeglarzowi i zawodowemu mechanikowi z holowników "w pale się nie mieści"  - ciekawe czy chociaż układy chłodzenia odwodnił ,

bo silnik na złom wiosną może oddać ....  :blink:

Chyba że ma dużo szczęścia w życiu i blok wytrzyma takie manewry przy -15 oC przez 2 tygodnie ..... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Borówno, muszę dodać, że woda bardzo nieciekawa jak na zimę. Mętna i zaskakująco ciepła co jest dziwne. Na głębokości 2,7 metra już miała 4 stopnie ciepła co nasuwa myśl, że lód który leży  przy odrobinie słońca i odwilży szybko zrobi się niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko , ten po którym chodziłem koło pomostu pontonowego to ok 10 - 12 cm...

Dalej nie właziłem, bo szły co chwila "tąpnięcia" tafli , słychać było że lód pracuje ,

Ale paru odważnych (?) jeździło na łyżwach i chodziło po środku tafli między plażą główną a Romanowem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na to bym się na zalewie nie zdecydował.. a swoją drogą ciekawi mnie dlaczego ta łódź motorowa została na wodzie.. Wątpie aby kadłub silnika i chłodnica oleju został odwodniony, tam są dwa obiegi jeden własny drugi na wodę z jeziora poprzez wymiennik. Własny może być zalany glikolem. Pewnie tam jest motor Mercruiser bo te są bardzo popularne, to na wiosnę może być złom po takich mrozach. Nie mówiąc o ubytkach w laminacie. Mieliśmy łodź z takim motorem to odwodnienie na wodzie nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem próbę pod parą kociołka po wykonaniu izolacji - jest skuteczna, można dotknąć obudowy wydłużył się czas pracy !

Izolacja poprawiła znacznie sprawność układu, maszyna pracowała na jednym ładunku kotła i palnika ( 90 ml wody i 40 ml spirytusu) 40 minut !!  :)

 

post-3419-0-86910900-1520284292_thumb.jpg

post-3419-0-36058500-1520284308_thumb.jpg

post-3419-0-91372700-1520284316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Andrzej - wspaniała jednostka - rozumiem, że będzie zastosowany w bocznokołowcu pn. gen. Sosnkowski. Podaj proszę wymiary prezentowanego wcześniej kadłuba. Zanosi się na piękny model. Zasiadam na widowni. Ciekawy jestem, jak rozwiążesz problem napędu.

Pozdrawiam i powodzenia w pracach stoczniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję zainteresowane koleżanki i kolegów , że 31 maja 2018 roku w Boże Ciało po godz 14. 00 planowany jest festyn rodzinny Rady Osiedla Okole na Starym Kanale Bydgoskim przy ul. Kanałowej - Wrocławskiej.

Modelarze są zaproszeni do zaprezentowania swoich modeli podczas pokazów na wodzie - szczegóły podam kilka dni przed imprezą !

Zainteresowani - SZYKOWAĆ MACHINY !!!   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już może nie upolować.. na poprzednich pokazach niestety rozjechałem znaczną ich ilość. Z boku patrząc wydaje się laikowi że ja to widze.. Ja stojąc z nadajnikiem i odpływając dużym modelem z tego typu napędem półzanurzonym nie widzę nic poza chmurą wody. Nauczyłem się tak pływać i nie przeszkadza mi że nie widze kadłuba jak płynę od siebie..

Tyle mniej więcej widać jak się z stoi dokładnie za modelem..

 

post-4076-0-04568400-1520506587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.