Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cała przyjemność po mojej stronie !!  :D

Historyczny "Bałtyk" wprowadza do elitarnego klubu kolejnego - a właściwie kolejną amatorkę pływania RC !  :)

A najważniejsze że się podobało !!  B)

 

Ps. 

Czy mnie wzrok myli, czy na Balatonie poziom wody jest wyższy niż np. w ubiegłym roku ?

I woda jakby czystsza, bez zielska ? :o

 

A tak się szkolili inni !!

post-3419-0-58038800-1528361640_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu - od 10.00 startuje piknik motorowodny tak jak na plakatach zamieszczonych powyżej !!! SPRAWDŹ !!

Ale wklejam plakat jeszcze raz dla porządku i informacji !

No chyba że Michał ma informacje o innej godzinie rozpoczęcia naszego pływania - może warto przyjechać np. na 12.00 jak się impreza trochę rozkręci ?

A co do możliwości wstawienia modelu to niech nam Michał powie, bo tam bywa ! :) 

Widzę że są tam niskie pomosty do cumowania łodzi przy barce , pomosty z brzegu oraz łagodne wejście do wody, więc z postawieniem modelu z pomostu lub z brzegu też nie powinno być kłopotu - link do barki na Googlach  poniżej !!

Jest tam też dużo zdjęć barki ( z lewej strony mapy kliknąć w zdjęcie na górze i przewijać w dół !!), pomostów i brzegu - można samemu podejrzeć jak to wygląda !

 

https://www.google.pl/maps/place/Barka+ELLA/@53.1194719,18.119997,83m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x470315ce60551ec3:0x88c424306f89240a!8m2!3d53.1195417!4d18.1204556

 

post-19553-0-38869700-1527675436_thumb.j

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bałtyk"  jest NIE DO ZAJEŻDŻENIA :P  - ZOBACZ NA DATĘ WODOWANIA W KADŁUBIE !!!!  :D  :D  :D

Ja i kilka innych osób które uczyłem nim pływania NIE DAŁO RADY a liczne blizny na kadłubie tylko dodają mu uroku !!  :P  :D  :D  :D.

Ale woda na Balatonie jest wyższa !!  :)

 

Ps

Michał - przeczytaj post Kazia powyżej - jak z wodowaniem modeli przy ELLI i o której zaczynamy zabawę ?

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny napęd mi się trafił silnik to chyba 3660 wał 5mm, lecz nie wiem jakie KV brak oznaczeń na silniku,z tego co udało  się w necie znaleźć to chyba 1620KV.

I tu moje pytanie czy macie w swoich zbiorach plany jachtu lub motorówki pod taki silnik, rozmiar jaki planuje coś koło 700 do 1000 mm , oraz co lepsze zastosować wał giętki czy sztywny ?

 

post-11571-0-66811600-1528348565_thumb.jpg

post-11571-0-06400200-1528348574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1620Kv jest to w sumie optymalny napęd do 80-90 cm modelu klasy mono ( napęd wentylowany) dla napięcia z 6 cel Li-po lub 8 cel LI-FE. Taki napęd powinien sprawnie kręcić aluminiową śrubą 2 łopatową o skoku 1,40" i średnicy od 41 do 44mm. Czy zastosowac wał giętki czy sztywny, to wszystko zależy od typu modelu. Jeżeli będzie to model z redanem typu mono to absolutnie sztywny wał średnicy 2mm i silnik w redanie na zwykłej wrędze. Jeżeli katamaran to i to łoże się nada i wał giętki z linki 4,76mm, ze sprzęgłem zaciskowym. Wał giętki wymaga niestety smarowania i to nie byle jakiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz gotowy kadłub to zobacz TU Marcin ! :)

 

http://www.rconline.pl/pl/c/Kadluby-slizgow/75

 

albo TU

http://www.modelmast.de/oferta_pol_slizgi.htm

 

Chyba że sam  chcesz budować kadłub to wkleiłem w ten temat wcześniej kilka planików do budowy ze sklejki lub balsy - odgrzeb , były ślizgi i modele istniejących w realu  motorówek. Mogę coś jeszcze wstawić, np "Bootlegera"  .

 

Ps.

Dołączyłem planik fajnego Ajaxa - jest wprawdzie  pod FSR spalinę, ale te modele fajnie pływają !

Można nawet kiedyś było dostać w Modele Sklep zestaw wyciętych wręg i podłużnic kadłuba łącznie z planami - może jeszcze  aktualne ! B)

 

BABY-BOOTLEGGER.jpg

 

 

A swoją drogą gdzie ci się trafił taki pikny komplet ? :o

post-3419-0-53537000-1528360935_thumb.jpg

post-3419-0-28971200-1528464974_thumb.jpg

post-3419-0-19282000-1528465256_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik leżał u mnie ze dwa lata, pływał w motorówce 650mm która dokończył żywota jak dałem popływać teściowi :) a łoże silnika dokupilem przy okazji zamawiania drobnicy modelarskie.Nadmienię że w tamtej motorówce miałem wał sztywny, ale do tego łoża to chyba pasuje giętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łoże ma jeden problem. Jak wyjmiesz z niego silnik to wsadzenie go tak samo graniczy z cudem i w efekcie masz na połączeniu wał- silnik opory i nieosiowość. Silnik w modelu powinien być zamontowany w łożu ( wrędze) tak aby każde jego wyjęcie i włożenie zawsze było takie samo. Wał wklejasz zawsze razem z wręga silnika i razem z nim i wtedy jest zawsze prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :D Bardzo się z "Bałtykiem" cieszymy  !!!  :D  :D  :D

 

Jak pamiętam, zainteresowanie tematem u Twojej młodzieżowej ekipy notowane było już wcześniej !!  :P

Moi synowie też się w młodym wieku na "Bałtyku" pływać uczyli a teraz mają już po trzydzieści lat !

Jednym słowem "Bałtykiem" przez pokolenia !!  :rolleyes:

 

Pozdrowienia dla całej sympatycznej ekipy kursantów !! :)

post-3419-0-87766400-1528396429_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.