Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy Janusz. U mnie produkcja łożysk ślizgowych do moich modeli. Robie od razu serie na zapas. Łożyska będą z brązu . Otwory pod rozwiertak zostały po wierceniu wyprowadzone wytaczakiem bo tylko to daje gwarancję osobowości . Panewki pozostało rozwiercić na wymiar 6.35mm i porobić rowki lub otwory olejowe. Gwarancję powtarzalności mocowania na tokarce zapewniają zaciski. Tak dokładne rzeczy cieżko toczyć seryjnie w uchwycie klasycznym.

Chodzi oczywiscie o osiowość a nie osobowość ... mój telefon wie lepiej za mnie ...

post-4076-0-67272700-1529945849_thumb.jpeg

post-4076-0-57445600-1529945865_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym żeby dać taki wcisk w dlawice co by pasowanie pod wał zostało . Wał ma 6,35 rozwiertak mam specjalny setkę wyżej czyli 6,36. Przy rozwiercaniu wystarczy wyjechać narzędziem na obrotach i mam z dwie setki ponad wymiar wału . To jest akurat. Niestety jakość brązu pozostawia wiele do życzenia i nie zawsze to chce chodzić na tych obrotach wysokich . Wał się kręci te 35-37 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaglówki są. Można się pościgać. Tylko znaleźć odpowiedni akwen z możliwością przemieszczania się wzdłuż brzegu z dobrą widocznością. Dawno temu w Brdyujściu dobrym miejscem była zatoka Wisły, przystań LOKu. Był szeroki chodnik z żużla  ale potem zarosło. Nie wiem jak jest teraz. Może na kanale obok Gwiazdy. Samotne pływanie nie daje porównania. Jestem zadowolony z mojej żaglówki a może inne są szybsze i trzeba coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brąz otrzymany od Andrzeja okazał się być całkowicie sperforowany jamami powietrza. Szkoda bo materiał zupełnie inny niż to co można kupić. Przyda się pewnie na drobniejsze detale ale na te łożyska nie za bardzo. Te ze zdjęć toczę z kupnego B101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - to jest klasa !  :)

Witamy w klubie dłubankowców !!  :D  :D

 

Tu moja, własnoręczna dłubanka - trochę jak duży model ( właściwie to jest taki pół-model dla 3 osób...) !! :P

Omasztowanie i ożaglowanie gaflowo - lugrowe, tak jak jacht kapitana Slocuma "SPRAY" ,

na którym samotnie opłynął świat !

 

post-3419-0-87014000-1441194355.jpg

 

 

 

spray_fwd_above.jpg

post-3419-0-71132900-1530035227_thumb.jpg

post-3419-0-99891000-1530041382_thumb.jpg

post-3419-0-34930400-1530041396_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.