Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kabinka będzie uszczelniona uszczelką o szerokości 8mm i wysokości 3mm.Jedynym problemem z uszczelnieniem będzie popychacz steru kierunku. Podpatrzyłem że można wykorzystać gumową karbowaną tulejkę od hamulców rowerowych,ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie,bo popychacz jest średnicy 1mm a otwór w gumce około 2mm. Szczerze mówiąc to nie myślałem że tyle pracy pochłonie budowa i obmyślanie co i jak umiejscowić.Nie wiedziałem jak umiejscowić rurkę pobierającą wodę do chłodzenia,więc zrobiłem tak jak wydaje mi się że będzie najlepiej pobierać wodę.

Tak się zastanawiam co mnie podkusiło żeby zbudować model z pianki i obłożyć go balsą,dlatego że nie ma się miejscami jak przymocować do kadłuba,a uhu por też miejscami nie spełnia swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zakleić tą harmonijkę gumka od czoła na cyjaka i wywiercić otwór o potrzebnej średnicy !

Powinno się sprawdzić !

Ale oprócz uszczelki na pokrywie taśma samoprzylepna jest raczej konieczna .... 

Tak uszczelniają ślizgi zawodnicy - podpatrzyłem Michała ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że zrobiłeś kadłub w ten sposób. Ślizgi budują z wytrzymałych materiałów. Z balsy to żaglówka JIF65. Możesz balsę pokryć warstwą tkaniny szklanej na żywicę. Tam gdzie ma być coś mocno zamontowane wyskrob od wewnątrz do nowego laminatu więcej miejsca aby powierzchnia klejenia była większa i grubsza (tkanina). Inaczej, to wkleić podłużnice a do nich dopiero łoże silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaklejony model jest długo szczelny. W 2012 roku utonął model w Lińsku ( wbił się w dno) po wielkiej wichurze jaka wtedy przeszła sam wypłynął po 2 miesiącach. W modelu było może szklankę wody. Drugi taki utonął w Toruniu, znaleźli go po 1,5 miesiącu. był suchy. Stosujemy teflonowe uszczelnienia wałów, zmieniam je co 2-3   biegi. Uszczelnienia cięgien to harmonijki od Graupnera po 4 euro za sztukę. Cała reszta to solidne klejenia tylko i wyłącznie epoksydowymi żywicami zazwyczaj stosuję L-285 z odpowiednim utwardzaczem S lub L zależnie od czasu jaki potrzebuję. Im dłużej schnie tym lepiej sklei laminaty, więc 24 godziny to odpowiedni klej. Najważniejsze to uszczelnienie wału, teflon daje małe opory ale i wypracowuje się szybko, podlega wymianie . Taśmę do zaklejania modelu stosuję Cellpack od naszych kolegów z Niemiec. Dobra jest jednak każda izolacyjna i denaturat w małej butelce do mycia modelu przed klejeniem. Uszczelki to zło tak samo jak baloniki na odbiornik. Co do balsy w modelu ślizgu, no cóż zależy jak ma szybko pływać i jak dobrze zrobiony też popłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dobrej, szerokiej i elastycznej taśmy izolacyjnej ( 0k. 9 zyli za rolkę w Casto .., żółta, widać na zdjęciu powyżej) i kleję przed każdym pływaniem nowy komplet taśm na model - ale i tak jakieś minimalne ilości wody do modelu przenikają .Myślę że przez dławicę wału się "pompuje" :huh: albo przy jakimś nurku pod falę znajduje sobie przejście na ew. zmarszczkach taśmy.  

Na następne pływanie spróbuję uszczelnić otwór do smarowania wału , zaklejając go taśmą - może pomoże ... :rolleyes:

A "dynksa" też zastosuję żeby lepiej trzymało !  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze próby w akwarium,tak jak Michał pisał regiel nie daje rady,odcina prąd w połowie gazu.Nie pozostaje mi nic innego jak zaiwaniać po regiel do szczotki 30A,bo tylko taki ma pani na Krótkiej.

 

Niestety,nie było regli szczotkowych.Ale za to spotkałem pana Cezarego,który wytłumaczył i podpowiedział mi co w trawie piszczy.Za namową zmieniłem śrubę na x30 i teraz już regiel nie odcina prądu,uff.

Myślę że jutro pierwsze próby,na tzw demplu.Woda nie duża ale co za tym idzie nie trzeba będzie dużo kombinować z ewentualną akcją ratunkową :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja już po pływaniu,przepraszam że nie dałem znać o której będę jechać pływać ale wyszło spontanicznie.Co do samego pływania to szału nie ma,jak to powiedział mój siedmio letni syn.To co zaobserwowałem,dopóki śruba była zanurzona było ok,powyżej 5km/h zaczynało mielić wodę.Dałem popływać synkowi,bo mnie o to poprosił,no i skończyło się tym,że foliowa torba zawinęła się na śrubie.Zanim zdążyłem wyłączyć silnik,przepalił się regulator i dał całą moc na silnik który to zmielił kardan <_< .

Teraz przy okazji chciałbym zapytać czy ma ktoś z was koledzy regulator szczotkowy na sprzedaż? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na Allegro/kolekcje/zdalnie sterowane/szkutnicze  - można dostać dość tanio mocne reglery szczotkowe nawet do 200 A za jakieś 70 zyli . :)

Nie doczekałem się na "dempla" więc pojechaliśmy rodzinnie świętować tradycyjnie do Pieczysk nad zalew koronowski.

Parę biegów Sharkiem zrobionych, kilka barterii "wydojonych" , akwen oczyszczony z liści poprzez ich zmielenie lub odplątanie ze śruby,,, :P

Filmiki i fotki poniżej !

Całkiem udane Święto Niepodległości !! B)  B)

post-3419-0-55465900-1415722275_thumb.jpg

post-3419-0-68574700-1415722288_thumb.jpg

post-3419-0-91610100-1415722301_thumb.jpg

post-3419-0-48881200-1415722313_thumb.jpg

post-3419-0-68768700-1415722327_thumb.jpg

post-3419-0-31194600-1415722345_thumb.jpg

post-3419-0-38376500-1415722361_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano, jeszcze tu znalazłem http://www.aviatormodelshop.pl/pl/p932-esky_000119_regulator_20a_do_silnikw_szczotkowych.html mam taki działa i jeszcze tu http://abc-rc.pl/c/147/esc-silnikow-szczotkowych-regulatory-esc.html sprawdzony sklep, po zapłacie towar dociera za 2 dni.

Staram się najpierw obejrzeć wodę póki nie jest zafalowana i potem omijam niebezpieczne miejsca.

Ten ślizg powinien ktoś obejrzeć. Były tu jakieś zdjęcia?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.