Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Model nie jest do końca realistyczny. Starałem się zrobić główne duże elementy. Może kiedyś gdy umiejętności jak i warsztat lepszy się znajdzie. Tak naprawdę model ten zbudowałem ponieważ nie widziałem aby ktokolwiek się kiedykolwiek go podejmował. Ma płaskie dno i może nie jest popularny ale stwierdziłem że fajnie będzie coś takiego właśnie zbudować. 

 

Wyposażyłem go w silnik 380 szczotkowy. Przy jego wadze 4.2kg i długości 1.4m ma on co robić ale wszystko jest pod kontrolą. Chłodzenie wodą jest zapewnione. Silnik nie pracuje również na pełnych obrotach. Nie wiem na jakim napięciu powinien pracować więc ograniczyłem mu moc w radiu na jakieś 40%. Dzięki temu pływanie jest bardzo mocno makietowe. Stery pozwalają na bardzo ciasne zakręty z resztą co widać na filmie. Potrzebuje dosłownie z 2m aby wykonać pełny nawrót. Z racji że jest to moja pierwsza próba zwodowania czegokolwiek zbudowanego od zera (nie licząc przerabianej zabawki) nie jest wykonany idealnie co widać na zdjęciach. Miałem ogólnie przecieki których nie udało mi się do końca zlikwidować. Aby załatwić sprawę i nie doprowadzić do samozatopienia wypełniłem wszystko w środku pianką montażową. Może pić wodę ale utrzyma się na powierzchni. 

 

Patrząc na model kolegi Lucjana postanowiłem że też zbuduję model plastikowy przerobiony na RC. Jeszcze nie podam dokładnie co i nie będzie on duży bo tylko 50cm ale powinien też ładnie się prezentować. Modele pływające są jak dla mnie ciekawe. Wiele wiele lat temu gdzie zbudowanie modelu latającego nie było w moim zasięgu brałem kawałek deski, silniczek z kołem łopatkowym po pistolecie na bańki mydlane i baterie z kabelkami. Łączyłem to wszystko i tak powstawało coś pływającego. Tylko w jedną stronę. :) Potem jakoś poszło wszystko w samoloty ale trochę postaram się popływać. Jest to bardzo relaksujące nad wodą. 

https://www.youtube.com/watch?v=-WfUILZn-To

https://www.youtube.com/watch?v=jOg_QIVqaCc

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem będzie lepiej. Na początku przygody z samolotami robiłem najprostsze konstrukcje takie jak Toto albo RWD. Kanciate i aby to leciało. A teraz? Wrzucam 2 zdjęcia tylko dla podglądu jaka różnica w budowie. Tutaj też myślę tak będzie :)

post-20250-0-75812200-1558983707.jpg

post-20250-0-40842900-1558983714_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . po przeczytaniu wielu postów i emaili skierowanych do mnie , głównie od Kaczmy pozwoliłem sobie zabrać głos . Drogi Kaczmo , nie pisz na temat rzeczy o których nie masz pojęcia , nie sugeruj mi w korespondencji prywatnej stanu mojego zdrowia , nie wypowiadaj się gdzie jeżdżę i po co , i czy mam pomocnika czy nie...  . Piszesz na temat mojej retoryki wymowy , coś nazywałęś odszczekiwaniem .   Nie wypowiadaj się w kwestiach zawodniczych , ponieważ twoje wypowiedzi nie są poparte żadnymi dokonaniami w tej materii....Oczekiwanie ode mnie wyjaśnień?.....A co ja jestem , od Ciebie zależny ? Żebyś znał choć trochę przepisy klas NS , to prawdopodobnie byś nie pisał o tym  co ja za jak , to nazwałeś firmę reprezentuję . Raczej reprezentowałem i mam zamiar  być zawodnikiem konkretnego  klubu....no ale widzę że są to dla Ciebie rzeczy niepojętę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA KOLEŻANKI I KOLEDZY !

Chciałem Wszystkich poinformować, że 20.06.2019 ( Boże Ciało) w godzinach 16.00 - 17.30 mamy zaproszenie do zorganizowania pokazu modeli pływających na Starym Kanale Bydgoskim przy ul. Kanałowej ( schodki przy fontannie) w ramach Festynu Rodzinnego Rady Osiedla Okole.

Mam zapewnienie organizatorów festynu , że w tym roku w w.wym. godzinach na akwenie gdzie będą pokazy modeli nie będzie pływania kajakami dla bezpieczeństwa i modeli i kajakarzy !! :)

Bardziej szczegółowe informacje i plakat informacyjny zamieszczę kilka dni przed samym festynem.

Wszyscy chętni z modelami pływającymi  wszelkiej maści mile widziani - w programie drobne upominki i poczęstunek dla uczestników !

Zapraszam do licznego udziału w imprezie !!

Pozdrowienia dla Wszystkich !

post-3419-0-20426100-1559025131_thumb.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary, nadal to robisz ale żeby napisać coś o zawodach to nie. Tylko po to pisałem. O jakąś krótką relację. Co niektórych to interesuje. Nie ma relacji, nie ma gratulacji. Wiek, zdrowie, ryzyko choroby nie pozwalają na udział w zawodach.      A zresztą przestało mnie to interesować.  Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przestańcie się gryźć  :blink:

co do tego "ORP Pińsk" to ciekawa jednostka, ale trochu dziwna

wieże z armatami nie są w osi kadłuba, - ciekawe jak to wpływało na stabilność i przechyły ?

ich wysokość sięga marynarzowi jedynie do pasa, a zamiast mostka jest jakaś mała ambona

i maszt też z boku, za to z bocianim gniazdem.

 

post-3419-0-21054000-1558963397_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego J-23 -- taki jest dyskretny urok tych nietypowych jednostek śródlądowych, które są w zasadzie pływającymi bateriami artyleryjskimi.

Ich charakterystyczny kształt wynikał ze specyfiki akwenu na którym prowadziły nawigację. Niesymetryczne rozmieszczenie wież działowych

umożliwiało pokrycie ogniem dział większej powierzchni terenu. Ponieważ masy barbet rozłożone są symetrycznie względem osi podłużnej monitora

nie miało to większego wpływu na stateczność jednostki. :wub: :wub: :wub:

Mnie się tam monitorek bardzo podoba :D :D

Edytowane przez WALDENGERD
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struktura wieży sięgała dość mocno w głąb opancerzonego kadłuba a mała jej wysokość nad pokładem ograniczała powierzchnie trafienia ! :)   

"Ambona" ( czytaj podwyższone stanowisko sternika aby widział dobrze farwater )  jest mała a maszty kładzione, aby jednostka mogła przechodzić pod mostami - stad też przesunięcie masztu w bok od osi podłużnej, aby nie oparł się podczas kładzenia na sterówce i dał się nisko położyć! W czasie akcji bojowej dla ochrony przed ostrzałem sternik siedział wewnątrz pancernej  sterówki ( blacha 8 mm) , niestety z gorszym widokiem na wodę przez wąskie wizjery ...Gniazdo bocianie na maszcie też nie jest głupim wymysłem - rzeka Pina i jej rozlewiska na których operował monitor były płytkie, pełne przeszkód i mielizn - obserwacja z większej wysokości nurtu rzeki pozwalała łatwiej wytyczyć trasę dla monitora ! Często te "bocianie gniazda" również były opancerzone dla ochrony "oka" ! :)

Czytałem jako ciekawostkę, że we flotylli był specjalny oddział mostowy, który w razie potrzeby ( zbyt wysoki stan wody) mosty demontował i ponownie montował po przejściu jednostki !

Na ostatniej fotce potężna wieża działowa ze sterówką pancerną austro - węgierskiego monitora "LEYTHA" który operował na pięknym, modrym Dunaju....  :)

Link do Monitora "LEYTHA" - tam więcej informacji ( również wiele innych ciekawych dotyczących techniki militarnej - menu z lewej strony ) !

http://www.autoelektrobochnia.pl/index.php?t_str=S.M.S.+Leitha+monitor+rzeczny

post-3419-0-94615400-1559046029.jpg

post-3419-0-59567200-1559046225_thumb.jpg

post-3419-0-77783000-1559046246.jpg

post-3419-0-18509400-1559048861.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za uznanie, przyznam że model nie jest zrobiony idealnie w 100% w stosunku do oryginału co widać. Ale taka półmakieta to zawsze coś. Ogólnie dla mnie jednostki tego typu są ciekawe i nietypowe. Tak jak piszecie na temat rozmieszczenia itp. Przez to mi się spodobały. Na drugi raz uruchomię reflektor główny i załączę wytwornicę dymu bo nie włączyłem ani tego ani tego do filmu. Z wytwornicą dymu wygląda jeszcze ciekawiej. :)

 

Jest mi trochę smutno że nie zrobiłem go tak jak trzeba i zgodnie z sztuką modelarską. Z drugiej strony cieszę się że jest to jak widzę pierwszy polski monitor RC. Jako że spodobały mi się modele pływające z pewnością będę dalej w nie szedł zdobywając doświadczenie i umiejętności. Czasami przez myśl przechodzi mi na przykład kanonierka ORP Generał Haller. Żeby od razu się nie rzucać na głęboką wodę. Tylko teraz porządnie tak jak trzeba. Wręgi z sklejki, poszycie również a nie pianka i podkłady pod panele. Ogólnie model z drewna. Monitor pływa i niech pływa jak najdłużej. Mam nadzieję że trochę pożyje. :)

post-20250-0-70848600-1559078686_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinne imprezy weselne odprawione, można trochę zająć się znowu modelarstwem ! :)

Poniżej zamieszczam obiecany plakat o festynie na kanale bydgoskim - spotykamy się  20.06.2019 w Boże Ciało .

Festyn startuje o 14.00, na pływanie modelami zapraszamy o godz. 16.00 przy fontannie od strony ulicy Kanałowej ( mapka na stronach powyżej).

Zapraszamy całą zeszłoroczną ekipę modelarską oraz wszystkich innych nowych chętnych do udziału w imprezie !!!  :D

Kto może niech wydrukuje plakat i wywiesi go w swojej okolicy, pracy, czy w miejscu zamieszkania !

Do zobaczenia na imprezie - dla uczestników aktywnie biorących udział w pływaniu modelami drobne atrakcje i poczęstunki  zapewnia organizator !!  B)

plakat festyn Śluzy 2019 (3).pdf

post-3419-0-19785600-1560284859_thumb.jpg

post-3419-0-02218700-1560284881_thumb.jpg

post-3419-0-18514700-1560285147_thumb.jpg

post-3419-0-01193900-1560285313_thumb.jpg

post-3419-0-56304600-1560285619_thumb.jpg

post-3419-0-09740500-1560286227_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.