Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mike217 napisał:

Koszmar ... 

Jaki koszmar! Wystarczyłaby jeszcze fajka i pagaje z epoki ...
A może tak trzeba się bawić modelarstwem? Żyć czymś zrobionym i fajnym? Może nie każdy chce być "ortodoksem" od przepoławiania ziarenek maku na niby-nity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się obrażany bez powodu. Człek na "okręcie" nie wywiesił 6-kolorowej na modelu z drucika, ale zbudował i cieszy się modelarstwem w formie małotypowej. Chyba wolno?
Tamci niczego nie budują, bo niczego nie umieją! Jedynie niszczą. A ten kolega chciał i umiał. Mi się podoba.
A co to tu się kończy "w tym kraju"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie!!! Dawno mnie tu nie było. Z wodnych spraw... kupiłem Kajak! I już pływamy z żoną. I to własną!  :) Świetna sprawa takie zimowe pływanie. Planujemy spływ Brdą do Bydgoszczy... ale ja nie o tym. Otóż planuję zrobić proste canoe, czyli kanu, czyli kanadyjkę. :) Jednoosobowe o wymiarach zbliżonych do canoe Nessmuka. Skorupa z płyt styrodurowych pokryta laminatem szklanym z zewnątrz i wewnątrz. O taką technologią jak na filmiku poniżej. Zastanawiają mnie 3 kwestie:

-Jaka grubość styroduru (skłaniam się ku 3cm)?

-Jaka gramatura tkaniny szklanej?

-Jaka żywica?

I to trzecie pytanie jest dla mnie najistotniejsze. Otóż do tej pory miałem do czynienia w modelarstwie z Epidianem 53 i utwardzaczem Z1 (wzmocnienia, małe powierzchnie modeli latających). Żywica ta szybko żeluje. W przypadku małych powierzchni to zaleta, ale pokrycie laminatem skorupy kanu zajmować musi sporo czasu. Zatem jakiej żywicy użyć?

Pozdrawiam serdecznie!

PS Czy interesuje Was relacja z budowy mojego płaskodennego, prostego kanu?

PPS Byłem wczoraj w Bydgoszczy... rzeczywiście Wasze miasto pięknieje. Przy rynku jest świetna restauracyjka... mniam mniam :)

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, laminowanie tego to kupa roboty. Rozrabiać żywicę trzeba będzie kilka razy. Wyjdzie pewnie wiaderko. Tkanina chyba nie , mata, Wypija więcej żywicy bo będą dziurki ale da grubszą warstwę. Tkanina może na wierzchnią warstwę. Najlepiej gdyby to robiły 2,3 osoby. Co do rodzaju żywicy popytać w specjalistycznym sklepie. Jakie są duże opakowania i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jak Masz przygotowane dno, tkanina w gramaturze 160-200 splot 2/2 np aeroglass . Ułoży się w wszędzie występuje w rolkach 1,2 Metra szerokości . Żywica epoksydowa może być epidian 52 rozrabiamy w szerokich naczyniach w naważkach nie większych niż 100 gramów na raz . Tkaninę układasz na tym dnie i żywice rozprowadzasz wałkiem , pędzlem . Tkanina Podana Wyzej pije Od razu robi się przejrzysta . Ułoży się wszędzie .  Spokojnie zdążysz , wybierz dzień z temperatura 20-22 stopnie bez słońca . Jak to wyschnie to zależnie od tego jak chcesz wykończyć albo lakierowanie kilka razy poliestrem dwu składnikowym z miedzy szlifem albo podkład epoksydowy 2k i

na to poliester 2k . Wszystkie tkaniny Polskie z krosna sobie odpuść od razu . Albo interglass albo aeroglass o

podanym

wyzej splocie . Jeżeli chcesz mogę wysłać kawałek tkaniny w kopercie zrobisz sobie próbę na epoksydowej żywicy . Jak Masz większy budżet to żywica LH będzie lepsza . 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pindole , poprzednie Halny i Zaruski nie skończone a już coś następnego powstaje. Tempo mordercze.....widać na zdjęciach wyrażnie ze wspomniany Halny i  Zaruski są zagruzowane w hali stoczni w związku z realizacją nowego expresowego zamówienia [ chyba rządowe w związku z konfliktem RU- UA ] ...... . Pogoda ładna więc sezon czas zacząć , pojadę nad kanał Bydgoski , co wezmę to jeszcze zobaczę.

A swoją drogą co robią służby BHP w tej stoczni....norma ISO9000 nie obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.