Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śruba z powyższego zdjęcia będzie miała minimalna sprawność przy maksymalnym obciążonym napędzie ( prąd ) zobacz geometrię nasady łopat kręcisz w wodzie płaska powierzchnie która stawia tylko opór . Widziałeś takie śruby zapewne przy napędach long tail . Widziałeś ale nie do końca .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś trzeba robić.  Nic wielkiego ale zawsze coś. W miejsce gotowego szuwarka, żeby było czym popływać po zielskach na kanale.  Na podstawie rysunków i filmów  airboat czyli szuwarek o nazwie mini alligator tour narysowałem plany 

i zacząłem budowę. Materiałem są tworzywa sztuczne i obawiam się, że może model będzie zbyt ciężki.  Waga oryginału wynosi 695 g . To co na zdjęciach plus silnik z łożem i regulatorem oraz pakiet lipol wynosi 411 g Pozostało serwo ,poszycie z HIPSu 1,0 i mocowanie sterów i stery. Udało się to wszystko spasować i skleić na CA. Poszycie będę kleił na Plastipox.

20231115_175257.thumb.jpg.5332a715477f5c97bdf7bdbc19a31f49.jpg

 

20231117_172754.thumb.jpg.d2290c98c9ba6c695372b4e08095a059.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.