Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Wiaderka nawet ze złota to powinny być pomalowane na czerwono i w związku z tym tak nie będzie widać z czego są , ja moje ulepiłem z polistyrenu . No ja mam prawie gotowy model do wodowania i nawet zajączek przyniósł mi nowe radio . To jest FLY SKY  2.4 Ghz  6- cio kanałowe . Ma telemetrie . Co prawda te radio jest klasycznym przykładem przerostu treści nad formą , bo i tak nie wykorzystam chwilowo nawet 20% jego możliwości ...ale kto bogatemu zabroni . Na pewno ob. Smyk nie powie że mam za silne te radio i przeze mnie nie może pływać.

 

WP_20160323_16_10_52_Pro.jpg

 

WP_20160323_16_15_53_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaderka nawet ze złota to powinny być pomalowane na czerwono i w związku z tym tak nie będzie widać z czego są , ja moje ulepiłem z polistyrenu . 

Ale warto pokazać przed pomalowaniem  mniej kumatemu jak to można zrobić i z czego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzyśkowi Horn3towi który zamieścił link "lotniczy" w innym wątku udało mi się znaleźć  fajny link do starej kroniki filmowej z czasów świetności nowego Kanału Bydgoskiego i drogi wodnej Brda - Noteć -Warta -Odra !! WARTO  ZOBACZYĆ !!!! :D

KRZYSIEK - dzięki !!! :D  :D  :D

A swoją droga zobaczcie ile kiedyś pływało po Brdzie i Noteci barek, pchaczy  i holowników .....

Gdzie te wodniackie czasy .... :rolleyes: Sam  kiedyś pływałem na pchaczach i holownikach po Brdzie , Wiśle, Noteci , Warcie , Odrze i zalewie szczecińskim ... To se niestety "ne wrati..." 

 

tu link do historii żeglugi śródlądowej z roku 1946 ..

https://www.facebook.com/GdziesWBydgoszczy/videos/vb.395903973898478/554338648055009/?type=2&theater

 

 

a tu czasy bardziej współczesne ...

 

 

 

i ciekawostka dla mechaników ..

 

 

oraz przejście przez śluzę ....

 

 

a tak to wygląda na Renie i innych dużych rzekach Europy  ...

 

 

 

 

może kiedyś znowu tak będzie i nasze drogi wodne odżyją .... Ale to już inna bajka ! :rolleyes:

 

post-3419-0-32710000-1459114716_thumb.jpg

post-3419-0-32045100-1459114729_thumb.jpg

post-3419-0-50649900-1459114783_thumb.jpg

post-3419-0-08494100-1459114801_thumb.jpg

post-3419-0-89761800-1459114822_thumb.jpg

post-3419-0-27807600-1459114841_thumb.jpg

post-3419-0-75433000-1459114859_thumb.jpg

post-3419-0-49254400-1459114888_thumb.jpg

post-3419-0-80496600-1459114906_thumb.jpg

post-3419-0-83577700-1459114931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Korzystając z ładnej i łaskawej aury i - co za tym idzie - dobrych warunków nawigacyjnych postanowiłem dokonać inauguracji sezonu żeglugowego. Tym samym model holownika ratowniczego ROSOMAK  został opływany na otwartym akwenie. Nastąpiło to prawie po dwóch latach od momentu rozpoczęcia budowy. Pierwsze pływanie ROSOMAKA  odbyło się na Kanale Bydgoskim. Trwało ono 45 minut. Zachowanie na wodzie prawidłowe. Praca napędu i steru w obu kierunkach dobra. Nowe radio - dobre, fajnie działa telemetria, bo na wyświetlaczu mam na bieżąco wyświetlane np. napięcie zasilania w modelu i tym samym w odbiorniku. 

 

895Oxp2.jpg?1

 

1qoNeov.jpg?1

 

1LdPlNZ.jpg?1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było popracować te dwa lata !  B)

Fajnie wygląda na wodzie !

Ps.

Zobaczcie ciekawostkę - holownik "łańcuchowy" przeciąga barki przez tunel ( !!!) - bardzo podobny pływał kiedyś po Brdzie w Bydgoszczy między Brdyujściem a Starym Portem PRZY Mostowej !

 

 

Łańcuch leżący na dnie rzeki wciągany był układem napędzanych silnikiem statku rolek na pokład i z rufy schodził z powrotem do wody - statek "wciągał się po nim" i tak następowało przemieszczanie ! 

 

A poniżej barki kanałowe w Anglii - teraz używane już właściwie w celach turystyczno - rekreacyjnych, dawniej do transportu węgla, mat. rolnych i budowlanych !

 

 

 

 

tu prawie jak nasz stary Kanał Bydgoski !!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ..... jest nakręcony film z wczorajszego pływania - kilku minutowy , ale wymaga obróbki i montażu. W najbliższym czasie pojawi się na moim blogu. Farba wg. RAL.....ja nie buduję modeli zawodniczych , to jest zieleń w puszce 0.2 l kupiona w Castoramie za 7pln.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli produkcja elementów wyposażenia trwa , jest więc nadzieja na wodowanie i obiecanego "szampitra" .... :D

Ostatni "uzysk" ze stoczni Janusza - bębny nawojowe do lin i węży, prowadnica haka holowniczego jeszcze "w proszku" i dłubanie w napędzie - stanowisko akumulatora miedzy linią wałów ....   :)

Zaczyna się odgrażać o malowaniu ... B)

post-3419-0-43559200-1459577779_thumb.jpg

post-3419-0-63908200-1459577794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pływałem na Balatonie Rosomakiem. Zrobiłem rundę dookoła  i trochę manewrów przy brzegu. Czas pływania ok. 50 minut. Ten czas się na razie się nie wydłuży , bo jest tylko akumulator 2.3 Ah. Wiał umiarkowany wiatr, zafalowanie akwenu zdecydowanie mniejsze w części akwenu tam, gdzie jest budynek koła wędkarskiego. 

mgRP4Rq.jpg

Rz8vrAF.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że ubywa wody z powodu tego, że woda spływa kanalizacją a nie do gruntu. Może odwadniają teren koło Szajnochy. Na osiedlu śnieg zgarniają na jezdnię między samochody zamiast na trawniki. Na gliniankach koło Rejewskiego woda utrzymuje poziom. Asfalt i beton jest dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, daleko masz do ul. Traktorzystów prowadzącej nad glinianki. Niedaleko jest na piechotę z przystanku Akademicka Romanowskiej.

Dzisiaj jachcik popływał dłużej około 30 min. Zrobiłem też krótki film. Silnik 3f był ciepły w skali: zimny,letni,ciepły,gorący, parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.