Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC modelarza


-==PEGAZ==-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj od agenta PZU dostałem nowe warunki ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, obowiązujące od stycznia 2010, oraz taryfę składek. Ten wariant na pewno nie przyda się kolegom, którzy chcą startować w zawodach, lub wyczynowo zajmują się modelarstwem, jednak dla amatorów, jak ja, wydaje się być bardzo atrakcyjny.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne są na stronie: OWU PZU .

To, co miało by się tyczyć modelarstwa zapisane jest w paragrafie 4 pkt.1. amatorskie uprawianie sportu czyli "uprawianie sportu rekreacyjne, jako formy wypoczynku bądź celem utrzymania lub regeneracji sił witalnych".

Przyglądnąłem się też wyłączeniom - 8.8. wyłącza z odpowiedzialności szkody wyrządzone wskutek wyczynowego uprawiania sportu lub wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka, co po przeczytaniu ich definicji nie dyskwalifikuje modelarstwa lotniczego - dociekliwych odsyłam do OWU.

Atrakcyjna wydaje się być cena, tabela nr 1 dotyczy osób posiadających budynek mieszkalny (np. domek jednorodzinny), tabela 1a - dla osób deklarujących nieposiadanie budynku mieszkalnego (można mieć np. mieszkanie w bloku).

Dołączona grafika

Z tabeli wynika, że za 91 zł rocznie, osoba mieszkająca w bloku może mieć sumę ubezpieczenia 500 000 zł.

 

Na logikę biorąc, jeśli modelarstwo traktuje się jako rekreację, a w wykluczenia nie stoją w sprzeczności z zakresem ochrony - co ma miejsce np. w OWU Allianz, można stwierdzić, że jest to dobra oferta.

Żywo interesuje mnie Wasze zdanie na ten temat. Czy korzystacie z PZU jako ubezpieczyciela dla celów modelarstwa? A może lepiej dopłacić trochę i mieć na polisie zapis, że dotyczy modelarstwa lotniczego?

 

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie,

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie masz do wykupienia taką opcje?

W każdym oddziale PZU, przedstawiciel powinien mieć dokument "Taryfa składek za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym", stąd powyższe sumy ubezpieczeń i składki. Dodatkowo są opcje, jak rozszerzenie na kraje UE, cały świat itp.

 

Jestem dość dociekliwy ale nie znalazłem nic, co by podpadało, i to mnie martwi :crazy: stąd prośba do Was o znalezienie haczyków, których nie widzę :)

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

meloow napisał ze miał ubezpieczenie w warcie i nawet zrobił skan polisy, zachęcony poszukałem agencji ubezpieczeniowej WARTA w moim regionie, najpier telefon potem Pan poprosił o mejla i przesłanie tego skanu i co odpisał?

 

Szanowny Panie

Zgodnie z Ogolnymi Warunkami Ubezpieczenia Odpowiedzialnosci Cywilnej osob

 

fizycznych w zyciu prywatnym w par.6 ust 4 warta obejmuje

odpowiedzialnoscia

w zwiazku z amatorskim uprawianiem sportu , z wyłaczeniem sportow

niebezpiecznych.

W słowniku pojec :

sporty niebezpieczne- to w szczegolnosci sporty takie jak: wsrod innych

jest

wymienione

lotniarstwo , szybownictwo , lotnictwo itd.

Wyłączenie odpowiedzialnosci:

Warta nie ponosi odpowiedzialnosci za szkody spowodowane:

posiadaniem , uzywaniem lub prowadzeniem itd , a także maszyn lub

urządzeń latających ....../par.8 pkt 3 /.

Z przytoczonych OWU OC w życiu prywatnym jasno wynika że nie ma

możliwości

zawarcia ubezpieczenia o ktore pan pyta , a przedstawiona polisa jest

zawarta niezgodnie z OWU OC w życiu prywatnym.

 

 

Co województwo to inna interpretacja przepisów?

więc w warcie kicha

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co województwo to inna interpretacja przepisów?

więc w warcie kicha

 

U mnie w Warcie odpowiedź była taka:

 

"Po rozmowie z centrum produktowym i wysłaniu im Pana zapytań otrzymałem odpowiedź że ubezpieczenie to obejmuje wszystkich członków rodziny zameldowanych pod tym samym adresem co Pan.

W rubryce postanowienia dodatkowe musi być zapis "Na potrzeby niniejszej umowy zakres ubezpieczenia rozszerza się o szkody wyrządzone przez Ubezpieczającego w związku z posiadaniem i użytkowaniem wykonanych przez Ubezpieczającego modeli latających sterowanych zdalnie, pod warunkiem, że posiadanie i użytkowanie modeli odbywa się tylko i wyłącznie w celu prywatnym i niezarobkowym".,

Kwota ubezpieczenia to 200000 tyś zł ze składką 85 zł na rok."

Mój wybór i tak padł na PZU, bo nie ma wykluczeń w OWU dyskwalifikujących modelarstwo. Uzyskałem też pisemne (mailowo) potwierdzenie, że amatorskie uprawianie modelarstwa jest objęte ochroną. Zawody są poza moim zainteresowaniem, więc ta opcja była dla mnie OK. 91 PLN składki i 500 000 suma ubezpieczenia.

 

EDIT: 91 PLN składki, nie 81 jak napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumencie PZU jest takie wyłączenie:

13) powstałe wskutek oddziaływania energii jądrowej, promieni

laserowych, maserowych, promieniowa jonizującego, pola magnetycznego i elektromagnetycznego oraz skażenia radioaktywnego.

Nie zapłacą jak ktoś zakłóci nadajnik , gorzej , mogą na ten punkt zwalić każdy wypadek.

Do :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapłacą jak ktoś zakłóci nadajnik , gorzej , mogą na ten punkt zwalić każdy wypadek.

Do :ass:

Tego typu zapis masz w OWU innych ubezpieczycieli. Wydaje mi się, że ubezpieczyciel przed sądem nie będzie w stanie udowodnić, że mój nadajnik był zakłócony.

Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać tego w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

17.03.2010 podpisalem umowę z Alianz: składka 90zł na 200 000 zł rozszerzona za zgodą centrali o latanie modelami silnikowymi RC oraz uczestnictwo w imprezach.

Wczoraj byłem w UNIQA żeby przedłużyć ubezpieczenie , i nie było problemów gdy się pytałem czy obejmuje również modele zdalnie sterowane , natomiast gdy poprosiłem żeby ten zapis był uwzględniony na polisie to okazało się że muszę poczekać jeden dzień.

Dzisiaj po rozmowie okazało się że może być ten zapis lecz nie obejmuje pokazów oraz zawodów

W poniedziałek dowiem się o szczegóły ale ubezpieczenie będzie chyba tylko do 10 000 więc bardzo blado wypadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ubezpieczenie będzie chyba tylko do 10 000 więc bardzo blado wypadają

Kilka godzin wcześniej zadzwonił do mnie znajomy agent i powiedział, że znalazł dla mnie ubezpieczyciela, PZU. Składka 60 zł na 10 000 lub 105zł na 20 000. Zapytałem czy na pewno dobrze przeczytał kwoty i czy nie zgubił jednego zera :crazy: Potwierdził kwoty i zapytał : po co mi tak wysokie kwoty. Uśmiechnąłem się i podziekowałem.

Wieczorem otrzymałem znacznie lepszą ofertę z Alianz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbowałem prowadzić rozmowy z firmą UNIQA w sprawie ubezpieczenia modelarskiego . Oddział w Koninie kontaktował się z centralą i niestety nie obejmuje to ubezpieczenie pokazów i zawodów .

Mam obawy co takiego podejścia do sprawy bo jeśli będzie ktoś chciał pokazać np. swojej rodzinie lub znajomym jak lata , to zawsze ubezpieczyciel będzie się mógł wykręcać że stało się to podczas pokazów .

Kolejny przypadek to jeśli podczas plenerowej wystawy statycznej chciałbyś chociaż odpalić model i np. pęknięte śmigło ( zmęczenie materiału którego nie było wcześniej widać ) skaleczyło osobę postronną .

Wiem że przesadzam , ale nikt celowo nie chce kogoś skaleczyć lub rozbić modelu ale takie przypadki się zdarzają i ubezpieczając się chciałbym żeby ubezpieczenie to refundowało , więc dla mnie Uniqa odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po rozmowach z agentem ubezpieczeniowym udało mi się uzyskać takie warunki Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami

OC będzie obejmować modele latające zdalnie sterowane szybowców, modele samolotów z silnikami do 170cm3 i rozpiętości skrzydeł do 3m, modele zdalnie sterowane helikopterów na wszystkich oficjalnych imprezach lotniczych odbywających się na lotniskach aeroklubu i lotniskach modelarskich, jak i w czasie treningu na lotnisku aeroklubu i lotniskach modelarskich.Poniżej składki roczne:

Polska SU 100 000,00 składka 50,00 PLN

Cały świat (bez USA i Kanady) SU 100 000,00 składka 75,00 PLN

 

Polska SU 500 000,00 składka 88,00 PLN

Cały świat (bez USA i Kanady) SU 500 000,00 składka 132,00 PLN

W ofercie nie ma innnych sum ubezpieczenia.

zainteresewanym podam nr telefonu na mejla lub pw

 

P.S.

Ja i wielu kolegów z NT zawarliśmy te ubezpieczenia.

W ostateczności zapis w polisie jest następujący

W związku z wyczynowym uprawianiem(zorganizowane kluby lub sekcje)takich sportów jak Sporty wodne (z wyjątkiem żeglarstwa), lotnicze i inne niż boks..........

To co wyżej na czerwono poszło we wniosku do centrali ubezpieczyciela i centrala to zakceptowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.