Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek, poleci na pewno , nawet ja panuje nad nim, a on mnie się słucha i leci jak ja nim kieruję :) .

Doskonały model do nauki latania, przecież ja nie mam żadnego doświadczenia, troszkę polatałem motoszybowcem i troszkę na symulatorze, i z moimi umiejętnościami model pięknie lata,

Wczoraj latałem i wolno i szybko, i nisko i wysoko, kręciłem pętle, niestety operator kamery zgubił film z lotów.

Dziś poszedłem polatać ale pogoda jest fatalna, strasznie wieje wiatr, i tylko małą rundkę zrobiłem i dałem sobie spokój bojąc się podmuchu który zwieje model i go rozbiję.

I tak podczas tej jednej rundy rzucało nim na wszystkie strony.

Ale mały i tak zdążył kilku sekundowy filmik nagrać telefonem, szału nie ma bo już się ściemniało , ale model widać

 

 

Grzegorz, niestety nie testowałem śmigła 8x6, bo wczoraj latałem tylko na 9x4,7sf, a dziś miałem zamiar się pobawić śmigłami ale pogoda nie pozwoliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu trochę wiało,ale troszkę słabiej niż wczoraj, więc wybrałem się polatać, i mam dłuższy film z lotów, przy okazji sprawdzałem ile czasu polata na pakiecie.

Na filmie latał 5min później z wyłączoną kamerą polatałem jeszcze 5 min i zaczął słabiej ciągnąć, ale przez wiatr musiałem używać większej mocy silnika, bez wiatru spokojnie lata na pół gwizdka i myślę że łagodnie obchodząc się z mocą można by z 15min polatać na jednym pakiecie 1300mah.

Bardzo fajny model, a dla nowicjusza latanie nim to przyjemność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony Waszymi relacjami również zbudowałem magnum jednak w moich rekach nie chciał latać (tak wyglądał przed próbą oblotu, malowanie nieskończone ponieważ zabrakło mi spray'a), model poleciał w rękach bardziej doświadczonego pilota  :D (jednak zaniecham wstawiania zdjęć z jego stanu obecnego).

post-16715-0-74624900-1441897576_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie mogłem wyważyć, trochę się nagimnastykowałem, zanim go wyważyłem.

Oblot robiłem na śmigle 8x4 i na tym śmigle to ledwie co leciał, ale gdy dostał śmigło 9x4,7SF latanie nim było strasznie proste, właściwie to sam latał.

Sporo pakietów nim wylatałem bez żadnych niespodzianek do wczoraj.

Podczas lotu odkręcił się silnik , posadziłem go łagodnie bez silnika ale jak odfruwał to śmigło uderzyło w krawędź natarcia, która na szczęście była zbrojona węglem i śmigło nie dało rady uszkodzić węgla, choć samo śmigło się uszkodziło.

Z braku takiego śmigła założyłem inne 9x6 , ciągnie jeszcze lepiej, wzbija się bardzo bardo wysoko, tylko chyba do takiego śmigła mam zły skłon bo na pełnej mocy  równy poziomy lot musiałem trymować bo ciągnęło go do dołu.

Ja jestem tak zadowolony z tego modelu że buduję go w powiększonej skali.

A plany Henryka już pobrałem , kto wie może kiedyś go spróbuje wykonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , moj magnum  wazy 351g z pakitem 2s/400 i silnikiem e max 2822 (przewiniety), smiglo tower pro SF 9x4,7,  z tym ze pakier mocowany musi byc pod podwoziem poniewaz za lekki byl na przod , natomiast z pakietem 3s/1100 wazy juz 420g i pakeit jest w miejscu w ktorym powinien sie znajdowac i wywazenie jest ok. poczatkowo byl silnik e max 2805 ale przy takiej wadze nie dal by chyba sobie rady , uzywam go do modeli do max 300g. planuje nim latac tylko na pakiecie 2s, moze zakupie pakiet 3s o zblizonej wadze, ale jeszcze zobacze, zrobilem mu 2 foty jak to wyglada z tym podwieszonym pakietem.


dzis pod wieczor planuje oblot ale jak sie wiatr uspokoi.

post-12400-0-09264300-1442220217_thumb.jpg

post-12400-0-11951000-1442220257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis poszedłem polatać, 10 letni syn poprosił że on tez by chciał się przelecieć, myślę sobie motoszybowcem latał jak mu go wzniosłem wysoko.

Pomyślałem czemu nie , wzniosę mu model wysoko i niech lata, model wydawał mi się banalnie prosty w pilotażu.

Bardzo źle zrobiłem, a tak wyglądają efekty i wcale nie trzeba było długo czekać.

Zniszczone jest wszystko, ocalał tylko statecznik poziomy i ster wysokości no i pływaki, reszta do pieca.

Wyposażenie wygląda na sprawne po za zgiętym wałem silnika.86ef0ead5054ef5egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ile czasu nim wylatałem, bardzo bardzo dużo, masa startów i lądowań , nie miał kół ale tak pięknie siadał na tych pływakach że nawet nie zamierzałem montować kół, robiłem pętle, latałem na plecach, model robił dokładnie to co ja chciałem.

I tak mi to łatwo przychodziło że pomyślałem że jest tak prosty że każdy nim poleci, a jednak mój mały nie poleci :)  mimo że na symulatorze trochę latał, jednak w realu to trochę inaczej sprawa wygląda.

Nic to wypatroszyłem wyposażenie, i raczej już takiego samego modelu nie będę robił, nie długo może skończę magnum XXL.

A wyposażenie ze zniszczonego modelu wykorzystam w jakimś akrobacie, może nawet w Magnum akrobacyjny, plany mam bo ktoś zamieścił na forum, jest prosty i szybki w budowie.

Rozwalił trudno się mówi ,ale nawet się nie zdenerwowałem, chociaż bardzo lubiłem ten model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie lata :).

Ja niestety już swojego nie posiadam i nie pozostało mi na razie nic innego jak pozazdrościć wszystkim którzy maja sprawne modele.

Niby buduję nowy model, ale sam już nie wiem czy on w ogóle poleci.

Mój nowy magnum jest naprawdę duży, ale z pływakami będzie ważył pomiędzy 1100 a 1200g, silnik który będzie go napędzał ma 900g ciągu.

Nie wiem dla czego ale czym bliżej końca budowy tym częściej nachodzi mnie myśl że zbuduje nielota.

Dziś  pływaki schną, do jutra wyschną to wrzucę do swojego tematu zdjęcia tego co wystrugałem, mam już prawie cały model złożony , w weekend jak nic mi nie wypadnie zainstaluję wyposażenie , i albo poleci w górę albo poleci do ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma bardzo duza pow skrzydel wiec mysle ze poleci chociaz 900gram to troche malo ciagu jak na centroplata , na abc,rc mozesz zakupic mocniejszy silnik za niska cene, dzis tez wylatalem 6 lotow . fajnie sie nim laduje, tak powoli i spokojnie, sama przyjemnosc , moj kolega tak sie napalil ze wziol odemnie szablony i bedzie tez go robil.

Wiesiek uzbrajaj go tym co masz i dawaj filmik z oblotu sam jestem ciekawy czy poleci ci ten xxxl .


ja swoj budowalem krotko, szybko sie go robi , zawsze mozesz go zbudowac od nowa :) , i nie pozazdroscic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę.

Chciał bym wykonać magnum w wersji akrobat z lotkami, wiedziałem na youtube że są dwie wersje jeden z tymi uszami na końcu skrzydła, ale te uszy w tym modelu z lotkami sa mniejsze.

I widziałem jeszcze takiego ze skrzydłem bez tych uszu.

Henryk wrzucił plany tu w temacie ja je pobrałem wydrukowałem ale to chyba nie to, ten pierwszy plik podany przez Henryka to na pewno nie to, a drugi to sam juz nie wiem, też jakoś nie wygląda , nie widać tam lotek.

Wie ktoś gdzie pobrać plany takiej wersji z lotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.