Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się, tylko rób STC. Naprawdę polecam. Lekko wykonany lata prawie sam, jedyna wada to waga, musi być praktycznie bezwietrznie, lekki podmuch go przestawia.Jak odrobinę ogarnę filmiki z lądowiska to wrzucę nasze pierwsze loty dla zachęty.

Z góry przepraszam, że się panoszę nie w swoim temacie, i to jeszcze nie na temat, ale dla usprawiedliwienia dodam, że czas chyba zrobić następny model i waham się pomiędzy Magnum a Funbatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tym którzy nie mają możliwości wycięcia Magnum kupno To-masza taką kopię sylwetki Magnum z napolskimniebie.pl (100zł). Lata genialnie! Z silnikiem do 30g i pakietem ok 500 mAh 2S można latać ok 15 minut na 50% gazu. Jest niezniszczalny idealny do nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Włodku co do niezniszczalności to Tomkowi chodziło o wersje EPP  ("To-masz" to zmodyfikowany  Magnum ) a to już znaczna (gigantyczna) różnica w porównaniu do podkładów ...

Grzesiek a sprawdzałeś położenie modelu na wodzie  czy dziób nie jest pochylony w dół , lub śmigło za blisko lustra wody , najprościej podratować sytuacje powiększając przednie części pływaków dodatkowymi płytkami depronu i klinowanie pływaków bardziej w ujemnym kącie.

 

A ja jeszcze nie pływałem...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach pływaki czy też konstrukcja do której są montowane pływaki była bliżej krawędzi natarcia skrzydła a ja przykleiłem ją dokładnie na środku skrzydła . Ostatnio zostało to odcięte i przesunięte do przodu czyli tak jak bym przesunął pływaki do przodu , zobacze czy to coś zmieni . Podklejenie przedniej części plywaków też wydaje się dobrym pomysłem ... potestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejenie "podwozia-stojaków " musi być tak jak w planach zwłaszcza  jeśli chcemy używać pływaki bo w twoim poprzednim wykonaniu na 100%  zmienił się ich kąt względem osi modelu i cofnął się również redan  .

 

Porównaj poprzedni swój układ   z pozycją modelu na wodzie  i startami  z np tego filmu

https://www.youtube.com/watch?v=-oK1c_SceF4

https://www.youtube.com/watch?v=-oK1c_SceF4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za ten model, mam wszystko wycięte i elementy posklejane, buduję go z zielonych podkładów.

Dziś zważyłem wszystkie elementy modelu i całość waży 15g (nie zważyłem  tylko rurki węglowej 4mm która obecnie już dosycha w skrzydle).

Serwa będą 9g ,regulator około 30g, pakiet planuję 1000mah około 65g.

Mam problem z silnikiem, w dziedzinie modelarstwa jestem bardzo początkujący, wiem że silnik dobiera się do masy modelu, ale ja znam przybliżoną masę modelu a na silnik i tak się nie mogę zdecydować, Ważna jest cena około 50-60zł żeby miał spory nadmiar mocy ale żeby za szybko nie opróżniał pakietu.

Kompletnie nie radzę sobie z doborem wartości  " Kv "

Mam w palnie  latać tym modelem wolno bo modelami też dopiero się uczę latać,  mógł bym prosić o pomoc w dobraniu silnika i śmigła do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.