Skocz do zawartości

Wodowanie Atlasa II


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnim w tym roku jesiennym rejsie ATLASA II, wsłuchując się w głos Szanownych Kolegów, postanowiłem coś zrobić z dźwiękami wydobywającymi się z wnętrza holownika. Mnie też nie podobał się dźwięk, przede wszystkim, silnika – jakoś mało adekwatny do odgłosu rzeczywistej potężnej jednostki napędowej holownika. Przerwałem prace przy USS Crockett i po kilku dniach pobytu modelu w „doku remontowym” zainstalowany został nowy imitator dźwięku. Jak działa – proszę ocenić to, co słychać na załączonych filmach. 

 

W kolejce do „doku remontowego” oczekuje Kilmek – otrzyma on jeden z pierwszych symulatorów dźwięku, jaki produkowała firma Robbe – a było to wieki temu. Jak wyszło – pokażę w wątku KILMEK.

 

 


 


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Darku - symulator dźwięku to Soundmodul USM-RC-2 z panelem Nautic-Multiswitch NMS- 16-G. Ma toto przeogromne możliwości generowania różnorodnych dźwięków (czołgi, samochody, jednostki pływające i latające, pole walki, itd.), sterowania oświetleniem czy serwomechanizmami. Ma jedna wadę - cena jak na przeciętną kieszeń modelarza. Ale cóż tam - żyje się raz... Właśnie procuję nad rozgryzieniem jego możliwość (czyli programowanie).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu - jestem w trakcie testów tego ustrojstwa. Na filmikach są dwie próbki w dwóch wariantach - z nadbudówka i bez niej. Głośnik jest nisko tonowy 8 ohmowy  W instrukcji napisali, że przy 4 Ohmach można uzyskać moc 20 W. Programowanie symulatora jest niezłą zabawą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ryśku. Moduł Soundmodul USM-RC-2 faktycznie daje wielkie możliwości. Widać co by się nie wybrało to ceny są na podobnym poziomie. Urealistycznić dźwięk nie jest łatwo, gdyż membrana głośnika jest zabudowana nadbudówką czyli dodatkową membraną i stąd jego tłumienie. Z kolei wystawić głośnik nie bardzo jest jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od średnicy głośnika. Warto spróbować z innym głośniczkiem np. od radia przenośnego. 

A sam moduł, to rzeczywiście niezły kombajn: https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.beier-electronic.de/modellbau/produkte/usm-rc-2/usm-rc-2.php%3Fsprache%3Dgb&prev=search. Jest tam możliwość tworzenia własnych dźwięków za pomocą Audiocity, a to otwiera ogromne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gdzieś znalazłem ten moduł podobają mi się jego funkcje. Ciekawe ile będzie kosztował. 20w mocy na wyjściu głośnika to naprawdę dużo. Ja mam u siebie teraz Arduino na wzmacniaczu 10w i jest to przekłamana moc , zawyżona. Ciekawe jak faktycznie jest w tym przypadku? Przy zakupie dostaje się płytę CD z dźwiękami itp. trzeba zagrać na kartę sd i wsunąć w port w module i cieszyć się dźwiękiem silnika diesla lub odgłosu strzelających działek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Darku - zastosowałem farby w sprayu pod nazwą Dupli-Color (szybkoschnąca z żywic syntetycznych) z Castoramy.

I tak:

- kadłub - czarny matt RAL 9005, zielony - RAL 6002 (pokład też),

- nadbudówka i drobne elementy: szary ciemny - RAL 7011, szary jasny - RAL 7001, brązowy - RAL 8017, kremowy (kość słoniowa) - RAL 1014.

Ponadto:

-  biały matt to RALLYE LACK 651953,

- czerwony - DECOCOLOR 520,

- Humbrol - numerów kolorów nie pomnę.

Kolory dobierałem według opisu budowy modelu holownika zamieszczone w "Planach Modelarskich".

Przed nałożeniem właściwych kolorów elementy modelu pokryte były podkładem Dupli-Color szary jasny ord. nr 640339.

Pozdrawiam

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.