Skocz do zawartości

Olej...


jetfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mogę taki olej Mobil Extra 2T  zastosować  czy polecacie jakiś inny.

Ja swój model nabyłem trzy tygodnie temu i tak jak już wcześniej pisałem jest dotarty.Kiedy go kupowałem to dostałem jeszcze do niego paliwo już namieszane.Zapytałem poprzedniego właściciela jaki olej stosował?Odpowiedział ze miał olej ze skutera i sobie namieszał paliwo ale nie podał mi rodzaju oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam -czy przepłukujesz po sezonie benzyniaka ?? bo ja raczej nie...i nie słyszałem o takiej konieczności :).

Inaczej ma się sprawa z żarkami które pracowały na sporym procencie nitro -obowiązkowo płukanka i zalanie after runem bo lubi pokryć się rudawym nalotem (sprawdzone w Saito ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał DLE też zaleca docieranie na syntetyku a jednak mało kto to robi, a to chyba z tego powodu że sklepy modelarskie w opisach silnika mają informację, docieranie na oleju mineralnym.

 

 

https://www.ef3m.pl/regulacja-i-docieranie-silnika-benzynowego-da-50-dle-55,46.html 

 

 

 Możliwa jest również docieranie silników benzynowych na oleju syntetycznym. Stosuje się wówczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna roznica pomiedzy docieraniem na syntetyku i oleju mineralnym to czas docierania. Inaczej ujmujac, docieranie na syntetyku powinno trwac znacznie dluzej, anizeli na oleju mineralnym. A to dlatego, ze podczas docierania na syntetyku stopien zuzycia cylindra, tloka i pierscieni jest w porownywalnych warunkach wyraznie mniejszy.

 

Zeby zaraz nie bylo, ze bajki opowiadam, podaje zrodlo tej informacji:

http://www.amazon.de/Modellmotoren-praxisnah-Werner-Frings/dp/3939806005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dokładnie tak jak piszesz.

 

Papier ścierny o gramaturze np. 60 dany element wyszlifujesz szybciej niż papierem 120 to samo jest z olejami, mi się wydaje że jeżeli producent pisząc w instrukcji, docieranie na syntetyku to znaczy że silnik jest na tyle dokładnie zrobiony że nie ma potrzeby używania oleju mineralnego (papier ścierny 60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier ścierny o gramaturze np. 60 dany element wyszlifujesz szybciej niż papierem 120 to samo jest z olejami, mi się wydaje że jeżeli producent pisząc w instrukcji, docieranie na syntetyku to znaczy że silnik jest na tyle dokładnie zrobiony że nie ma potrzeby używania oleju mineralnego (papier ścierny 60)

Ja to rozumiem tak, ze dluzszy czas docierania na syntetyku wynika nie tyle z takiej czy innej dokladnosci wykonania silnika, ile z lepszych wlasnosci smarnych samego oleju. Inaczej mowiac, w silniku smarowanym syntetykiem potrzeba wiecej czasu, by poczatkowo uwarunkowana technologicznie, nieco wieksza chropowatosc powierzchni wspolpracujacych elementow osiagnela gladkosc odpowiadajaca stanowi dotarcia. Zaleznosc ta zachowa swoja waznosc zarowno w odniesieniu do dokladnie, jak tez mniej dokladnie wykonanego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość silników dwusuwowych stosowanych powszechnie ma smarowanie centralne tzn. lejemy olej do osobnego zbiorniczka.Jedynie silniki wyczynowe szczególnie crossowe tego nie mają oraz nasze modelarskie, crosowcy dalej potrząsają kanistrem przygotowując mieszankę.Spytajcie crossowca jaki jest najlepszy olej do tych silników.Moim zdanie najlepszy jest ten który wymieszam z benzyną potrząsając kanistrem. :P

 Pytanie o olej do naszych silników powinno brzmieć" Czy z tego oleju można zrobić mieszankę potrząsając kanistrem", bo to że jest do dwutaktów tego nie gwarantuje.To cała mitologia jeśli chodzi o nasze motorki reszta to marketing w czystej postaci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.