Skocz do zawartości

ASP S46A


Ejdzjan

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czop akurat nie jest monolitem,jest prawdopodobnie wstawiany na gorąco i punktowany (przynajmniej tak było w silniku w którym w sobotę wymieniałem łożyska).

Paweł niestety ma rację w sprawie otarć.Kupowanie używki nie ma sensu,pomijam już cenę to nie wiesz co kupisz.Nowy wal kosztuje 60zł  i przynajmniej wiesz że masz nowy.Wymień od razu łożyska,to kosz ok.28 zł za przyzwoite jakościowo EZO.Profilaktycznie wymienił bym też korbę,bo nie widząc przełomu nie wiadomo czy to stało się nagle ,czy było już mikropęknięcie i czop wyginał się już powoli a ty dokńczyłeś go rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 

 

 Wypłata była ale nadszedł  dylemat  co  do  napędu. Czy  kupować  nowy  silnik ASP lub   zamienić go  na  napęd elektryczny w  miarę tani.Doradźcie Panowie  co  było by  lepsze model  ma  rozpiętość 150 m  waga na  tą  chwile  2 kg.  Poniżej  kilka  fotek  modelu :

 

wvdgr5.jpg

 

fd53f4.jpg

 

Pozdrawiam Adrian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat spalina-elektryk, to kwestia co kto lubi, a nie co lepsze. Do spaliny masz już wszystkie gadżety, do elektryka musiałbyś kupić kilka zestawów akumulatorów i ładowarkę. Ja sobie nie wyobrażam latania elektrykiem, inni spaliną. Kwestia gustu. A tak swoją drogą, to do tego modelu spokojnie wystarczy Ci silnik o pojemności 5 ccm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Elektrykami latam takimi  do  metra jeśli  chodzi  o  takie  rzeczy jak  ładowarka  do  posiadam jedynie brak  takich dużych pakietów. Ogólnie  ten  model  jest  pierwszą  spaliną jaką  kupiłem. Model już  miał  taki duży silnik ale  mówisz  że  wystarczy 5ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie modele elektryczne opłacają się mniej więcej do 1,4m rozpiętości. Później koszty silnika, regulatora i kilku pakietów są większe niż kupić silnik spalinowy i paliwo. Ale wiadomo- co kto woli. Mam praktycznie takiego samego trenerka 1,55m i waga około 2,5kg, ale zamontowałem tam silnik 8,5ccm co jest ogromnym zapasem. Przejedzie 3-4m przy starcie i od razu może iść pionem. Ja takie coś lubię, ale 6,5ccm spokojnie wystarczy (jak lepszy silnij to nawet 5ccm). Ja osobiście uwielbiam dźwięk spaliny i jest to niezastąpione :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.