Skocz do zawartości

Kieszonkowe FPV


Pietuh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie mam specjalnego modelu do FPV to stosuję przekładkę i jadąc sobie polatać, pojeździć czy popływać po prostu jak mi się zachce to podpinam nadajnik i kamerę i już jestem pilotem FPV a trwa to tri minuty.

Dzisiaj do pierwszego w życiu lotu FPV quadcopterem skonstruowałem coś takiego.

 

 

post-10282-0-92966800-1416242865_thumb.jpg

 

Składa się ze starej ale jarej Sony Bloggie, nadajnika Boscam Ts351 200mW, i li-po 2s500mAh, Sony ma zepsuty wyświetlacz więc można było go zakleić bez żalu.

Uzbroiłem Ufolota w swój wynalazek i heja, bo na takim zestawie robię samolotami do 2km i chciałem mieć porównanie.

 

post-10282-0-41545000-1416243288_thumb.jpg

 

Moje doświadczenie w lotach quadami: miesiąc Hubsan a F450 pierwszy pakiet w domu (miał być drugi ale moja kobieta zaczęła się pakować więc odpuściłem) a później parę testów pakietów i sprzątanie ogródka. Wszystko na wysokości do 5m i myślałem że już jestem pilot.

Trochę się przeliczyłem bo w wietrze gdy go znosiło wróciły odruchy samolotowe i były jaja, bo gdy go pochyliłem i dałem ostro w palnik to on do góry a tam wiatr jeszcze większy.

Lot okazał się wydarzeniem tego tygodnia.

P.S.

Oboje wracamy do sprzątania ogródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Trochę się przeliczyłem bo w wietrze gdy go znosiło wróciły odruchy samolotowe i były jaja, bo gdy go pochyliłem i dałem ostro w palnik to on do góry a tam wiatr jeszcze większy.

Lot okazał się wydarzeniem tego tygodnia.

(...)

 

I tu właśnie kończą się zalety konfiguracji Nazy. Ustawienie max. kątu pochylenia w locie ze stabilizacją wysokości i prędkości przelotowej przy max. wychyleniu drążka jest niewykonalne.

 

Zaczynasz się już rozglądać za innym kontrolerem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.