Skocz do zawartości

Równoległe połaczenie pakietów 3s


Goju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sobie polutować dwa pakiety 3s w jeden,  zostawiłbym wtyk do ładowania w 1 i 2 pakiecie i je ładował osobno, czy nic się nie stanie przy ładowaniu osobno pakietów i czy wszystko będzie ok ? Ładowarkę mam zwykłą taką najprostsza do lipoli Imax B3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wykonać połączenie równoległe (dodanie pojemności) na stałe należy połączyć wszystkie przewody od obu pakietów równolegle.

Jeśli połączysz na stałe tylko przewody prądowe a ładować będziesz balanserem jeden pakiet będzie problem, nie zbalansujesz cel drugiego pakietu.

 

Przy łączeniu dobrze jest aby oba pakiety były jednakowo naładowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc pakiety równolegle uzyskasz takie samo napięcie ale zsumują Ci się pojemności.

Łącząc pakiety szeregowo zwiększysz napięcie a pojemności pozostaną takie same.

Wolno łączyć TYLKO identyczne pakiety.

Imax B3 ładuje pakiet poprzez wyjście balansera czyli musisz zostawić wyjścia tak jak mówisz 1 i 2.

Ale jak połączysz baterie  w JEDNĄ to NIE WOLNO ich ładować osobno, bo będziesz ładował tylko 3 cele na raz a pozostałe 3 cele dostaną ostro po dupie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polpakpol chyba na pojemności skoro równolegle...

Musisz mieć porządne konektory. tu chyba nawet t-daens nie da rady. Chociaż zależy jaki prąd chcesz przez to puścić. Lutuj to grubymi kablami(4mm2). Normalnie łączysz je równolegle:) nie wiem jak to zobrazować :D

Tu masz na 2 pakiety równolegle, wystarczy że ty dołożysz jeszcze jedną pare na 3 pakiet

http://i.ebayimg.com/00/s/NTAwWDUwMA==/z/dmwAAOxy3zNSoLp4/$_35.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz mieć porządne konektory. tu chyba nawet t-daens nie da rady. Chociaż zależy jaki prąd chcesz przez to puścić

chyba jeśli łączy równolegle (dłuższy czas lotu) to pobór prądu będzie rozłożony na 2 pakiety więc będzie o połowę mniejszy na każdym konektorze przy pakiecie i zsumowany na konektorze przy regulatorze  więc nie rozumiem co ma do tego konektor.  Co za różnica czy pobierze 30 A z 1 czy z 2 pakietów? Jeśli z 2 to nawet lepiej bo pakiety nie dostają po dupie.

 

Nie wiem jaki prąd kolega chce przez to puścić ale zasada będzie taka sama nie ważne w jakim konektorze. Prąd wyjściowy będzie taki sam bo to silnik decyduje ile tego prądu pociągnie. Nie ważne czy z 1 czy z 2 pakietów. Deans t ma bezpieczny prąd ciągły ok 30 A, chwilowy trochę wyższy ale nie polecam ryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeżeli łączy kilka pakietów do kupy to może potrzebuje większego prądu? Założyciel wątku nie wspomniał do czego to potrzebuje.. No i jak wspomniales największy prąd jest na wyjściowym konektorze. A na pozostałych 1/3 prądu wyjsciowego lub zależy w jaki sposób połączy konektory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd do 30A.  Nie potrzebuję większego prądu tylko pojemność jak już wspominałem, głownie chodzi o to, że mam model za ciężki na tył i żeby go wyważyć potrzebuje około 200g na przód czyli akurat drugi pakiet 2200mah-3s dlatego też od razu je chce połączyć, bo po co  ładować tyle ołowiu na dziób jak mogę dać 2 pakiet. Kupiłem dzisiaj przewód 4,5mm2 żeby zlutować ten adapter, jednak moją lutownicą nie dam rady tego polutować nie da rady rozgrzać dobrze przewodu.. muszę dać cieńsze kabelki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dobrze to działało to muszą być połączone jeszcze balanserami i ładowane oba razem wtedy będzie zupełnie OK, ale dla wygody można przy dwóch łączyć tylko kable prądowe, przy trzech gdy różnią się pojemnością faktyczną trzeba obowiązkowo łączyć balansery.

Chyba że się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie dlaczego na pozostałych 1/3 prądu ? :) On pisał o pakietach 3S a nie że 3 pakiety do kupy.  Łączy 2 pakiety 3S. 

Osobiście zrobiłbym to adapterem o którym było wspomniane deans'ami- T bo prąd spokojnie wytrzymają. Sam teraz łącze swoje w ten sposób za pomocą takiego adaptera w swoim skrzydle. Dodatkowo zakupiłem 2 lipo buzzery aby monitorować napięcie obydwu pakietów.  Pakiety będą ładowane osobno imaxem b6 w trybie lipo balance prądem 1 C.  Wydaje mi się że bezpieczniej ładować osobno każdy pakiet. 

Kolego Przemysławie wydaje mi się że przy ładowaniu 2 również obowiązkowo balancery bo co się stanie jeśli przy ładowaniu tylko kablami prądowymi jeden pakiet zostanie juz w pełni naładowany a drugi jeszcze nie? Może dojść do przeładowania cel w dobrym pakiecie. Ładowarka ich sobie nie wyrówna bo mierzy wtedy tylko średnie napięcie. (nie wiem jakie będzie napięcie po połączeniu 2 pakietów o różnym napięciu) Pozdrawiam.

Jeśli nie mam racji to mówcie, sam jestem świerzakiem w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, źle zrozumiałeś należy ładować i balansować oba razem i nie jest to 3s2p tylko 2x3s a to jest różnica dosyć spora.

Poprzedni sezon latałem Sky Surferem 2000 na dwóch pakietach 2200mAh bo jak słusznie zakłada Konrad po co obciążać ołowiem jak można paliwem.

Oba pakiety nowe i w trakcie ładowania osobno każdego była minimalna różnica w pojemności, która się pogłębiała z upływem czasu i w tym przypadku wyznacznikiem jest ten gorszy. 

Może to zjawisko wyeliminować połączenie balanserów i do lotu i do ładowania, więc trzeba zrobić zmyślny łącznik na kable balansera.

To tak z dedukcji, ale coś takiego chcę zrobić i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście czegoś nie rozumiem ;(. Kolega chce połączyć 2 x 3S czyli na regulatorze wyjdzie 3S2P Bo napięcie się nie zmieni ale wzrośnie pojemność.

3S1P – oznacza baterie złożona z 3 cel połączonych szeregowo każda po 3.7V co daje napięcie 11.1V na baterii.
3S2P – oznacza baterie złożona z 3 cel szeregowych + 3 równolegle każda po 3.7V co daje również napięcie 11.1V na baterii ale dwukrotnie wyższy prąd niż w przypadku 3S1P.


Żeby naładowac je razem to muszę połączyć kable prądowe razem i kable balancera razem? Przynajmniej tak to rozumiem. Nie widze innej opcji naładowania. Chyba że połączyć szeregowo i lądować jako 6S1P przy czym trzeba by połączyć wtedy jeszcze balancer.

Przemku wydaje mi się że nawet jesli zrobisz łacznik na balancer zeby sie równo rozładowywały podczas lotu to i tak jeden pakiet dostanie po dupie bo rzadko się zdarza żeby pakiety były kropka w kropkę takie same, żeby cele miały taką samą rezystancje. Zaryzykuje nawet stwierdzeniem ze znaleźć 2 idealnie takie same pakiety graniczy z cudem w tanich ogniwach. A chyba to jest warunek żeby takie coś miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.