Skocz do zawartości

Jak lutuje Turnigy


PK999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejho!

Kupiłem ostatnio dwa używane silniki Turnigy. Oba działały ok jednak na potrzeby modelu wywalam złączki i przewody z regulatorów. Silniki będą na stałe przylutowane do regulatorów. W związku z tym rozciąłem oryginalne koszulki na złączach silnika i lutownicą grzeję złącze - PYK - puściło.

Z 2 silników 4 przewody były właściwie "włożone" w pięknego złoconego babanka a tylko 2 przylutowane.

 

Pokazuję ku przestrodze. Wszystko trzeba po nich sprawdzać.....wszystko.

post-9007-0-01445700-1417868857_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś masakra.  Musiała im się trafić jakaś złą partia. Przecież te goldy opływają cyną aż miło... 

 

 

Pokaż zdjęcia wnętrza konektorów. Czyżby były czyste (niepobielone)???

 

Jak są pobielone to, moim zdaniem, wyjęcie z foremką to zasługa grzania, a nie lutowania. No chyba, że same wypadły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba sprawdzać i poprawiać. Na pewno nie zaszkodzi, szczególnie że taka usterka jest ciężka do zdiagnozowania w normalnym użytkowaniu. A jedynym kosztem przeglądu lutów są nowe termokurcze.

Ja na szczęście wszystkie silniki z HK (duzo ich nie było) miałem z godami typu przylutuj to sam. Raz dla odmiany miałem XT60 przy pakiecie odwrotnie polutowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro używane to raczej poprzednik jest takim mistrzem lutownicy. Bardzo rzadko silniki mają zarobione końcówki fabrycznie.

Nie wykluczam, jednak po fabrycznych termokurczkach i cynie bezołowiowej wnioskuję, że to fabryka.

 

Pokaż zdjęcia wnętrza konektorów. Czyżby były czyste (niepobielone)???

 

Jak są pobielone to, moim zdaniem, wyjęcie z foremką to zasługa grzania, a nie lutowania. No chyba, że same wypadły. 

Nooo już nie pokażę, bo złączki polutowane do innego silnika. Pobielona była jedynie krawędź otworu, głębiej tylko szare plamy.

Moją  lutownicą transformatorową takiego babanka grzeję zwykle 4-5s zanim wyjdzie przewód. Te 4 sztuki wyskoczyły po pierwszej sekundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem z HK silnika z zalutowanymi goldami. Co do "fabrycznej" termokurczki Turnigy to też takiej używam, bo jest po prostu śmiesznie tania...

Ale niczego nie można wykluczyć; odklejające się magnesy, zwarcia na zwojach też przecież się zdarzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.