Skocz do zawartości

Odcinacz paliwa do silników spalinowych


pietka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.  Tak sobie dziś przeglądałem forum alexrc i różne watki dotyczące bezpieczeństwa lotów i wpadłem na pomysła, zeby skonstruować prosty odcinacz paliw w oparciu o  wykorzystanie serwa, działający niezależnie od fail save. Wyobrażm to sobie tak, że :

1. Odcięcie paliwa powinno nastapic mechanicznie wskutek przygniecenia wężyka z paliwem do jakiejś twardej powierzchni przez wałek przykręcony do ramienia serwa

2 . Odcięcie powinno nastąpić w dwóch przypadkach.  Zakładam całkowity zanik zasilania  odbiornika na skutek awarii zasilania, lub zanik sygnału sterującego położeniem serw lub tego serwa dochodzącego z odbiornika.  Do uwzględnienia również zdalne uruchomienie tego odcinacza oddzielnym kanałe AUX.

3. Serwo powinno mieć własne zasilanie, nie związane z zasilaniem odbiornika o pojemności  może 300-400 mAh.

4. serwo może również  mieć dodatkowe, np. jakieś mechaniczne (np. sprężynowe) wymuszenie cofnięcia ramienia  serwa do pozycji umożliwiającej przygniecenie wężyka z paliwem w przypadku utraty również własnego zasilania. Tu może być problem bo może się zdażyć, że zasilanie niezależne serwa padnie przed zasilaniem odbiornika. :-) Tu trzeba to przemyśleć. Może jakiś włacznik zasilania serwa tylko przy utracie zasilania odbiornika?

5. Pożądane jest opracowanie jak najprostszego układu elektronicznego rozpoznającego brak zasilania na odbiorniku i sygnałów sterujących i włączającego zasilanie serwa, skłaniam się ku jakiemuś mikro przekażnikowi.

 

Niestety, nie jestem elektronikiem i nie potrafię takiego układu zaprojektować, ale wykonac jak najbardziej dam radę. Prosze o pomoc kolegów z wiedzą na ten temat. Jak tylko skończę obecny projekt, wezmę się za zbudowanie jakiegoś prostego odcinacza. Prosze o wasze sugestie i porady. Jeśli znacie już takie rozwiązania to proszę o jakieś linki.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt jest oparty  na połączeniu działania elektroniki i mechanicznego. Jak zwykle  robię takie "nowosci metoda sowieckich budowniczych rakiet kosmicznych, czyli najpierw robie a potem sprawdzam czy działa. :-) . Mam pomysła ale prosze kogoś speca od elektroniki o kontakt. Wolę przedyskutować sprawę z mądrzejszymi.  Potrzebuję schematu prostego generatora sygnał, powodującego, że po włączeniu zasilania serwo samo ustawi się w jakimś tam położeniu i tak pozostanie. Pomoże ktoś?.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.