Skocz do zawartości

Forumowy kalendarz 2015 - podejście 2


qba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może tym razem nam się uda.

 

Planuje zrobienie kalendarza w dwóch różnych odsłonach. Proszę o wrzucanie ciekawych zdjęć Waszego autorstwa w tym temacie, które mogą zostać wykorzystane w kalendarzu. 

 

Jeżeli ktoś zna jakąś tanią drukarnię to również proszę o kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę w odpowiedzią:

 

Odpowiedziałem na PW ponieważ Adrian zajmuję się drukiem. 

 

Co do wielkości to oczywiście im większa rozdzielczość tym lepiej, mam sporo zdjęć z formacie 3000x2000 jednak nie zrobię kalendarza tylko se swoich fotografii. 

 

Zamysł jest taki: jeżeli będzie materiał (zdjęcia) mój grafik zajmie się projektem a potem znajdę firmę w której każdy będzie mógł sam zamówić kalendarz, ułatwi to dystrybucję przy niewielkim wzroście ceny. 

 

 

Jeżeli ktoś się już zajmował takimi sprawami to chętnie poczytam co i jak zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie robiłem tego bezpośrednio ale na pewnym forum motoryzacyjnym (na którym bywam :) ) kalendarz powstał na zasadzie takiej iż forumowicze powysyłali fotki ,organizator wybrał wstępnie najlepsze,przedstawił je do oceny i po zaakceptowaniu zrobiono zapisy i płatność na kalendarz. Został on zrobiony w ilości chętnych osób plus 2-3 szt. dla tych na ostatnią chwilę.

Przed zrobieniem zapisów podano cenę ,plus koszt wysyłki -oczywiście organizator musi wcześniej zrobić wycenę w drukarni przy danej ilości sztuk i tyle :) .

Wg mnie propozycja fajna ale termin dużo spóżniony...

Tu też przykład jak to mniej więcej wygląda

http://www.calibra-team.pl/forum/index.php?/topic/51291-kalendarz-ct-2015-lista-zamowienia-itp/

ops,nie wiem czy otwiera się Wam link czy nie trzeba być czasem zarejestrowanym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę spóźniony ale jeżeli znajdą się zdjęcia przez weekend to kalendarz dotrze jeszcze w tym roku. Wszystko jest zależne czy będą chętni do dzielenia się zdjęciami. 

 

Shock - temat dla zalogowanych 

 

 

Nie będzie zapisów i przedpłat ponieważ to tylko stwarza utrudnienie całej akcji, jeżeli kalendarz powstanie każdy będzie mógł go sam zamówić z jakieś drukarni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego tak napisać jak Adrian..

Wg mnie wyjdzie z tego bajzel,oczywiście dla Ciebie to spore ułatwienie .Nie wiem jak do tego podejdzie drukarnia jak co jakiś czas dostanie zamówienie ,na sztukę ,dwie ?? Nie lepiej zrobić orientacyjną listę ilu chętnych ??

 Ja 1 szt. :D

 

Daj email to foty pójdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego jest drożej, firm które to robią jest bez liku. 

 

Robiliśmy tym sposobem na innym forum koszulki i bluzy, cena była wyższa o 10 pln ale nikt nie musiał zbierać pieniędzy, czekać na kogoś itepe. Skoro są takie firmy i cena kalendarza nie jest zaporowa to po co na siłę kogoś uszczęśliwiać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też przykład jak to mniej więcej wygląda

http://www.calibra-team.pl/forum/index.php?/topic/51291-kalendarz-ct-2015-lista-zamowienia-itp/

ops,nie wiem czy otwiera się Wam link czy nie trzeba być czasem zarejestrowanym..

Mi sie otwiera, ale ja miałem kiedyś V6?

Ale chyba nie zdradzę tajemnicy jak wkleje przykładowy miesiąc, bo to taki kalendarz, jedna kartka na miesiąc

post-959-0-45774500-1416955597.jpg

 

Grafikiem nie jestem, ale układ graficzny, czy kolorystyka powinna już byc wmiarę ustaloa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam niestety mało zdjęć w locie, bo głównie nagrywam a wyciągnięcie klatki z filmu nawet HD to jednak nie to samo co zdjęcie z aparatu.

Z rozdzielczością to bym też nie przesadzał. Już  8 MPix mozna zrobić bardzo dobra odbitkę na A4, a zdjęcie w kalendarzu będzie przecież mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotami nie ma problemu i tak wszystkich nie sposób umieścić w kalendarzu , kwestia wyboru ma kluczowe znaczenie no i oczywiście jakość materiału.
A sam dobór fot ...no cóż pewnie kwestia gustu ,wszystkie latające są piękne śmigłowe , heli czy szybowce.
Aby było ciekawie w śmigłowych powinien mimo wszystko być utrwalony ruch łopat, z bez wirnikowo-śmigłowymi prościej.
No chyba że statyka, bywa też ciekawa.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro nie przesadzaj i nie oczekuj, że dostaniesz fotki w cmyku. Po to się robi skład, korektę fotek, itd. żeby wszystkiego dopilnować, zamienić rgb na cmyk, dodać właściwy profil na wyjściu i puścić do druku, żeby człowiek "z ulicy" dostał co mu się marzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.