Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszym strzelaniu, nie po pierwszej próbie, mam mieszane odczucia, raczej jakby zawód. Wydawało się, że z takim karabinem to tylko same 10 nic nie robiąc...

Tak wygląda tarcza; najlepiej sprawdziły się pociski krótkie choinka i minie nie nadające się do szybkiego gwintu 1/18. Najgorzej wypadły długie pociski dedykowane do niego. Są to przestrzeliny nieoznakowane.

IMG_0086 pop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja bym sie cieszyl takim skupieniem tych nieoznakowanych przestrzelin. Wystarczy zrobic korekte i wszystkie siedza w czarnym. Moze za malo prochu? To nie jest karabin dla poczatkujacych. Tu wszystko ma znaczenie: waga pocisku, ilosc prochu, wiatr. Nawet karabin z zespolona amunicja trzeba przestrzelac jak sie wyjmie z pudelka a co dopiero taki wynalazek gdzie cala elaboracja to prawdziwa sztuka. Wiele kilogramow olowiu trzeba przepuscic - za duzo zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erwin, nie kuś!!!!! chyba będę musiał tego .45. Wiesz jak to jest chciałoby się zjeść ciastko i mieć je nadal ?

Średnica czarnego 20cm. Strzelałem z podpórki z 47m. Przy 50 muszę wyjść z pomieszczenia jeszcze na 2m ?

Ale wiadomo, nowy karabin, nowy chwyt, nowe ułożenie, pociski...Do wszystkiego dojdzie się prędzej czy jeszcze prędzej ?

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę skontaktować z kolegą , który już chce sprzedać swój krótki. Ale to cena 4,5 tys. Strzela z niego na zawodach.

Ja za swego chyba nie mógłbym brać aż tyle chyba, że dorzucając wytoczone gilzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam z ciekawosci jak wyglada ten Sharps od Saguaro-Arms pod wzgledem wykonania i stanu technicznego. Jak wyglada lufa w srodku - czy jest lustro bez skaz itp. Czy wszystko dziala jak nalezy w tym karabinku? Jezeli chodzi o luzy, pasowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zwykle pierwsza klasa!!!

Jednakże temat skupienia z karabinu uznawanego swego czasu za snajperski pozostawię bez komentarza...

Do takiej tarczy strzela się na 50m z pistoletu dowolnego, a dla karabinu ale na dystansie 1000m jest tylko dwukrotnie większa, ten dystans strzela się również z czarnoprochowych.

Wrzucę jedynie kilka zdjęć moich starych tarcz z czasów kiedy często na strzelnicy bywałem.

Odległość 50m, karabinek średniej klasy KBKS - Ural kaliber 5,6mm.

W każdej tarczy jest po 5 przestrzelin :-)))

No i jeszcze do tego pozycja - leżąc bez podpórki, bez żadnej optyki tylko zwykły przeziernik.

Średnica czarnego 112mm, a dycha 10mm.

Oceńcie sami.

700E1701-9520-42DC-829F-117EED021428.thumb.jpeg.8f24a64aefb30997d5b88db156c3ed04.jpegF800A2CD-B723-4B34-9C0C-C472491C803C.thumb.jpeg.009b6651b7c939cfc812bd86ff0d61e6.jpeg

 

No i najgorsze z tych trzech skupienie ?

6013FA88-C96C-44D5-BDFD-0FCB5EC01607.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie mi coraz lepiej. Wcześniejsze nieciekawe efekty na tarczy wynikały z braku długich pocisków do szybkiego gwintu. Może to, raczej na pewno jeszcze nie ideał ale idziemy do przodu. 26 trafień długimi pociskami i 2 krótkie choinka - te na białym polu. nie widać tylu przestrzelin ale mam na filmie jak trafiam w te same przestrzeliny.

IMG_0117[1].JPG

c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po trzecim czy czwartym strzelaniu chyba zaczęło 'iść" jak należy ? Większa naważka prochu, właściwe długie pociski. Wczoraj doszła jeszcze muszka tunelowa.

Pierwsze sześć trafień to regulacja dioptera. Potem już same trafienia w 9 i 10, zaczynało robić się nudnawo ? Oczywiście z podpórką. Na prawej tarczy wynik strzelania - 7 razy z wolnej ręki. Tylko ten oznaczony 450gr i jeden w 8 był z podpórką dla sprawdzenia gdzie trafią krótsze, lżejsze pociski.

20210114_181903.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No i odbyło się drugie strzelanie na 200m. Tym razem prawie wszystko w tarczy jednak rozrzut jest. Wydaje mi się, że to mogło być spowodowane regulacją dioptera raz w tę i z powrotem … Ale zabawa jak zwykle udana ?

 

 

20210502_131429[1].jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś przestrzelałem nową zabawkę - Wesson ( Berdan). różne naważki: 30 gr, 45 gr i 60gr ale między nimi jakoś nie było czuć różnicy w odrzucie. Jak na pierwszy raz i broń odprzodową to nie najgorzej. Gorzej wychodziły pierwsze strzelania z Sharps'ów ? 

 

20210630_160403.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.