Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 miesiące temu...

Sprzęt przygotowany do dystansu 100 i 200m.  Raz już mierzyłem się z tymi odległościami, dziś miała być kolejna próba. Niestety nie dogadaliśmy się z kolegą ale te pare godzin robienia ładunków na pewno nie pójdą na marne ?  

20200608_175855.jpg

20200608_175829.jpg

IMG_0054.JPG

IMG_0056.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiejsze świąteczne - 22 Lipca - strzelanie :-). Karabin Remington Zouave .58 Dedykowane do niego pociski minie ale mnie lepiej strzelało się kulą 575. Zamiast 40 gn prochu sypałem ledwo 2 gramy. 3 gramy też niczego nie zmieniało jeśli chodzi o poprawę celności. Ale muszkę muszę podwyższyć. Do tej pory trafienia na poziomie pierwszego strzału. Potem było już znaaacznie lepiej.

https://www.youtube.com/watch?v=QcfBT2iznNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś odbyło się kolejne przed świąteczne strzelanko. Trochę posłuchałem, trochę poprawiłem a efekty widoczne są na tarczy:-)

Pierwsza tarcza to chyba 29 strzałów z podpórki z jakichś 47m. Na drugiej 10 strzałów z wolnej ręki już z pełnych 50m. Nie trafiłem 2 razy w [pierwszej serii 5 strzałów ?

20200814_225326.jpg

20200814_225341.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest coś nie tak i sam nie wiem co. Ta sama naważką prochu, pociski ważone, celuje raczej w to samo miejsce a jednak różnie trafiają w tarczę. Tu skleiłem serię strzałów po 3 drugą z chyba 4 tą czy piątą. Trafiłem 3x w to samo miejsce w drugiej serii, kolejne jak widać i dopiero w 4 lub 5 znowu w to samo w dwóch strzałach. Potem trafiłem jeszcze dwa razy w to samo. Ale też się dziwię czemu nie 14 razy ? Dziś znowu Gallagher okazał się skuteczniejszy od Sharps .45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.