Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Panowie , rzadko zaglądam do tego tematu ale się zdarza.

Z racji czasów jakie nastały nie zaszkodzi mieć czym sie bronić.

Nie mam na myśli putina a ciapatych , najechało się tego robactwa , plądrują aby się dało , podobno pochlastali dziewczynę bo nie chciała oddać pieniędzy, dziś wpadli do sklepu w którym siostra sprzedaje i dawaj papierosy , no i się boi bo sklep czynny do 22.00 a brudasy krążą bandami a sklep jest na obrzeżach miasta gdzie o tej porze mało kto tam zagląda.

Ja też pracuję w nocy , często po ciemku z żonką jeździmy na zakupy , ogólnie dość intensywnie nocami funkcjonuję.

I nie chciał bym zarobić kosy w zaułku więc pomyślałem że kupię sobie rewolwer czarnoprochowy taki na który nie trzeba pozwolenia.

Ale sie na tym nie znam , to znaczy w wojsku byłem ale waliłem z kałacha i miałem PM wzór 84  , a rewolwery to widziałem na westernach więc nie mam o tym pojęcia.

I tu mam prośbę , czy ktoś by mi podpowiedział co i gdzie można kupić , powiedzmy że mam 2500zł na zbyciu i chciał bym coś kupić wartego uwagi, oglądałem oferty na allegro ale jest tego sporo i ciężko się zdecydować nie mając wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 tys. to bardzo dużo jeśli chcesz kupić coś popularnego. Popularne to wcale nie oznacza szmelc. Ja strzelam tylko na strzelnicy, nie chodzę z bronią. No raz tylko Bronia mnie goniła ale to inna historia ?

 Z popularnych to najtańsze są firmy Pietta i droższe Dberti. O wyższych półka nie wspominamy bo masz za mało. Teraz colt  Remington... Colt ma otwartą ramę, Remington zamkniętą. Tyle ile jest użytkowników jednych i drugich tyle jest opinii na temat który lepszy. Ja ma colty.

Nie chcę takich rad udzielać ale dla Ciebie były najlepszy z krótką lufą -5 do 5,5cala np. Sherif czy Snub. Dla Ciebie wszystko jedno czy na stalowej ramie czy mosiężnej - rzecz gustu.

Następnie proch, kule 454 i smar to już kupisz na allegro poza tym pierwszym ale i z nim nie ma kłopotu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Irek M napisał:

Popularne to wcale nie oznacza szmelc. Ja strzelam tylko na strzelnicy

Przyznaję że zadałem pytanie nie nie sprawdzając jak to działa itp, i widzę kilka istotnych problemów.

Bron czarnoprochowa raczej nie zda egzaminu jesli chodzi o moje potrzeby , jest to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu na strzelnicy.

Ale załadowanie tego jest upierdliwe , nie ma opcji abym trzymał naładowana bron w domu , a gdy dostaję telefon w środku nocy i wychodzę do pracy to nie ma wtedy czasu na pierniczenie się z rewolwerem i nabijanie go.

To nie był jednak trafiony pomysł.

Ale może ktoś coś doradzi temat jest odpowiedni i odpowiedni ludzie tu siedzą.

A czy istnieje broń która mocą powali konia? , ale nie potrzeba na nią pozwolenia? i jest mobilna?  chodzi mi o coś takiego że biorę broń z jednej szuflady , magazynek z innej i jestem gotowy do wyjścia, a gdy zostanę zmuszony to mam czym się obronić przed kilkuosobową grupą która na 100% ma noże, a idealnie  by było jak by za te 2500zł wyszło 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, enter1978 napisał:

dziś wpadli do sklepu w którym siostra sprzedaje i dawaj papierosy , no i się boi bo sklep czynny do 22.00 a brudasy krążą bandami a sklep jest na obrzeżach miasta gdzie o tej porze mało kto tam zagląda.

Wiesiek,

czy zostało to zgłoszone  na Policję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, d9Jacek napisał:

Wiesiek,

czy zostało to zgłoszone  na Policję ??

Tego nie wiem , ale sytuacja jest służbom znana, straż graniczna jest w szoku, straż miejska to samo.

Zamiast ukraińskich kobiet z dziećmi , nadciągają bandy które stały na białoruskiej granicy , siedzą na hali sportowej i rzucają kanapkami  które im tam kobiety robią , lub rzucają je na ziemię i depczą.

A teraz jeszcze mają im na Bugu rozłożyć most pontonowy żeby sprawniej nadchodzili.

Ja nie słyszałem na razie aby komuś się stała krzywda , ale chodzą i kradną , a ludzie się boją nawet dziś jak przechodziłem przez przejście to stały dwie młode kobiety i rozmawiały jak się boją bo nie wiadomo kto ci za tobą za plecami idzie.

To właśnie dla tego jest w dwóch województwach ogłoszony alert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, enter1978 napisał:

sytuacja jest służbom znana, straż graniczna jest w szoku, straż miejska to samo.

nic nie moge znależć ani na stronie SG ani SM z Hrubieszowa, kiedy to się stało ? jakiś link ?

a co z tym mostem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, d9Jacek napisał:

nic nie moge znależć ani na stronie SG ani SM z Hrubieszowa

I nie znajdziesz , ja ci napisałem co prywatnie mówią ludzie ze służb, a filmów z życia wziętych trzeba szukać na fejsie.

O moście mówił w sklepie ktoś z straży granicznej, może nic z tego nie będzie bo podobno kolejki na granicy się zmniejszają.

Jest tez opcja że będą nad tym panować bo przybyło sporo policji z Polski,  ale mimo to niepewność jest.

Wiesz to też nie wiadomo komu wierzyć , bo każdy mówi co innego , pogranicznik mówił że mają wpuszczać wszystkich i na nic nie patrzeć , co jest sprzeczne z tym że wczoraj przyjechał pociąg z ciapatymi i czym kto chce , ale nie puścili nikogo tylko całą noc wszystkich spisywali i dopiero jak wszystkich udokumentowali to ich przewieźli czy wywieźli dalej bo wątpię aby na hali sportowej były jeszcze miejsca.

Może się niepotrzebnie martwię na zapas, ale chcę mieć coś przy sobie co może pomóc w obronie w razie potrzeby.

Finalnie chyba najłatwiejszym i poręcznym  sposobem będzie zaopatrzenie się w gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, enter1978 napisał:

wczoraj przyjechał pociąg z ciapatymi i czym kto chce , ale nie puścili nikogo tylko całą noc wszystkich spisywali i dopiero jak wszystkich udokumentowali to ich przewieźli czy wywieźli dalej ....

jasne ,czyli wcześniej jednak cos na rzeczy było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale to już jest na pozwolenie.

Uzycie czarnoprochowca do odstraszenia napastnika to już duży problem dla posiadacza. A użycie bezpośrednio do obrony...Wiesz co będzie gdy sąd ustali, że użycie broni nie było adekwatne do zagrożenia.

W tej chwili to tak jak sugeruje Maciek - gaz pieprzowy. Ale to może nie zadziałać tak samo na "koksa: i "panienkę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za zainteresowanie tematem i przepraszam za zaśmiecanie.

Ale czasy sa nieciekawe,  sytuacja z przed 20min , 17 letni kolega syna wraca z korepetycji i 80m od mojego bloku obok sklepu groszek , podbiega 3 ciapatych i dawaj "many" , ciemna noc ale gówniarz miał ze sobą nóż , na widok kosy spieprzyli każdy w inna stronę , po zajściu zadzwonił do syna i słyszałem rozmowę , był przerażony opowiedział o zajściu  i w końcu powiedział że musi kończyć bo ze strachu mu chce serce wyskoczyć i musi się uspokoić.

W pobliskiej miejscowości takiej niewielkiej wiosce zorganizowali straż obywatelską, bardzo jestem ciekaw dlaczego w mediach nie pokazują tych smoluchów których nazywają studentami medycyny.

W każdym razie ja po przeanalizowaniu dostępnych opcji i wszystkich za i przeciw , zakupiłem na militaria.pl cztery pojemniki gazu military 50ml , podobno jest moc:), i cztery chusteczki, i na razie przy tym zostanę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, enter1978 napisał:

Ale czasy sa nieciekawe,  sytuacja z przed 20min

1/ czy Policja  zawiadomiona ?

 

43 minuty temu, enter1978 napisał:

bardzo jestem ciekaw dlaczego w mediach nie pokazują tych smoluchów których nazywają studentami medycyny.

to się nazywa  poprawnośc polityczna, gdyby podano to środa zmieniłaby się w  płatek a płatek w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enter1978 napisał:

Dzięki panowie za zainteresowanie tematem i przepraszam za zaśmiecanie.

Wiesiek , bardzo dobrze że napisałeś o tym co się dzieje. Niestety mam wrażenie się że to dopiero początek naszych problemów ze "studentami medycyny" z  zagubionymi dokumentami tożsamości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Irek M napisał:

Marcin ale to już jest na pozwolenie.

Uzycie czarnoprochowca do odstraszenia napastnika to już duży problem dla posiadacza. A użycie bezpośrednio do obrony...Wiesz co będzie gdy sąd ustali, że użycie broni nie było adekwatne do zagrożenia.

W tej chwili to tak jak sugeruje Maciek - gaz pieprzowy. Ale to może nie zadziałać tak samo na "koksa: i "panienkę"...

Z tego co znalazłem to pistolety na kule pieprzowe(założyłem działające jak gaz pieprzowy) są bez pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.