Skocz do zawartości

pierwszy model w życiu


rols92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jeżeli chodzi jeszcze o sprawy dotyczące silnika:
o co chodzi z przekładnią i kiedy i po co się ją stosuje i czy to konieczne?
edit
i jeszcze jak sie sprawa ma z programowaniem regulatora?
potrzebna jest karta do programowania tak i coś jeszcze?
i jeszcze jedno
ładowarka do tego pakietu
jaka byłaby dobra? (szczerze mówiąc nie czytałem o ładowarkach ale przy okazji rozmowy o elektronice zapytam ;p)
i jeszcze raz zapytam czy będą jeszcze potrzebne jakieś rzeczy do tego modelu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładnie zwalniają obroty silnika i umozliwiają zastosowanie większych śmigieł.. W Twoim przypadku niepotrzebna.

Karty do programowania nie potrzebujesz.

Ładowarkę polecam tą:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Redox-ALPHA-v2-Ladowarka/1834

Ona jest bez zasilacza, jeśli nie masz przypadkiem zasilacza 12v/5A, to potrzebujesz taki:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Zasilacz-sieciowy-12V-5A-REDOX/160

 

PS. Do tych ładowarek pochodzą zasilacze od dekoderów N ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że generalnie cały zestaw (poza reglem) był wygórowany ;p

a jeszcze jedno pytanie:

są te wszystkie symulatory itd

ale czy to jest aż tak pomocne że warto z tego korzystać 

w ogóle jak sie ma sprawa z tymi rzeczami jak to wygląda ;d

Ja powiem , że bardzo pomocne ,  przy rozbiciu modelu na symulatorze nie potrzebujesz kleju i latasz dalej.

  W rzeczywistości rozbijasz model i idziesz robić nowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na tanie pakiety się bierze poprawkę (na te trochę droższe w sumie też ...) także 1000 mAh 20C liczę, że bezpiecznie w granicach do 15A poboru prądu. Czasami gdy eksploatujemy je na granicy (np. w śmigłowcu klasy 250, 450 itp) to wystarczy naprawdę niewiele aby mimo korzystania "na styk" (przykładowo pobory prądu w okolicach 38-40A a pakiet 40C 2200 mAh) spuchły. Wystarczy zejść kapkę za nisko z napięciem, trochę za długo go przytrzymać w zawisie gdy zdycha itp. Także bierze się poprawkę na jakość pakietu, na zawyżane parametry (nieraz dość zawyżane) oraz na wszelkie inne związane zmienne jak temperatura, sposób przechowywania pakietów, napięcie do jakich rozładowujemy itp. Tak jak regulator bierze się zazwyczaj tak z zapasem około 5A (mowa o tych "średnich" typu 15,18,20,25,30A ...) to pakiet wypada wziąć jeszcze ponad 5A "wydajności" w stosunku do regulatora. Silnik 15A poboru, regulator 20A, pakiet 25C 1000 mAh i wtedy nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jak najbardziej rację ale trzeba się uczyć od początku takich rzeczy głównie dlatego aby uniknąć potem tematów typu "Dlaczego spuchł mi pakiet?". To jest tak podstawowa wiedza jak świadomość tego, że nie powinno sikać się pod wiatr i przestrzeganie tych reguł czyli branie poprawki na Żółtych Braci gwarantują jako tako uniknąć problemów. Jeśli już pakiet w tym zakresie cenowym to moim zdaniem bierz Dualsky za 5 zł więcej, większość pakietów tej firmy bije na głowe inne, miałem dwa - jeden świetnie trzymał parametry (świetnie czyli tak, że bez problemu można na nim było latać) do około 1100 cykli (potem tragicznie siadł, nagle i nieodwracalnie) a drugi po 800 cyklach trafił do kumpla a ile tam przelatał to pojęcia nie mam. 2 takie perły w życiu trafiłem i żaden pakiet innych firm tyle nie wytrzymał, tera ze względu na cienki portfel kupuję najtańsze z hk bo i tak nie latam wiele, po tym zdarzeniu znajomy przeszedł na te pakiety i używa tylko tych chwaląc jest dość mocno (ładuje je nieraz wysokimi prądami, jak mu się spieszy to i 4-5C w kilkanaście minut).

http://www.nastik.pl/dualsky-1300mah-25c4c-111v-p-5525.html

 

Ja wiem, że na początku nie ma co przesadzać tylko brać jak najtańsze ale jeśli go nie ubijesz "fizycznie mechanicznie" jakimś kretem to na pewno polata w paru kolejnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi ładnie puchnie na parapecie w kiblu Dualsky 1300 20C .. Wzorowo uzywany. 30kilka cykli, zawsze storage jak nie uzywalem.

 

Kuba nie obraz się, ale Twoje osiągnięcia z wielu tematów forum (1100 czy 800 cykli) są wyssane z palca nawet co do najdroższych pakietów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich osiągnięciach mówisz, co do pakietu to wyraźnie podkreślam około 1100 cykli i choćbyś mi chciał łeb odciąć to będę to powtarzał do bólu bo tyle ten pakiet wytrzymał i przelatał chyba w 10 modelach. Drugi zaliczył około 800 cykli a potem dałem go kumplowi do orzełka. Ja nie mówię, że każdy pakiet dualsky czy innej dobrej firmy taki jest! Tylko podkreślam, że może się zdarzyć taka sytuacja, zazwyczaj większość moich pakietów zanim stracą na pojemności i wydajności to puchną a te 2 akurat był twarde do końca, ostatecznie oba poszły do utylizacji. Nie wiem czy masz do mnie pretensje o to, że te 2 sztuki tyle wytrzymały? Nic tylko się cieszyć, BARDZO MOŻLIWE, nie zaprzeczę, że straciły na jakości jak wszystko w dzisiejszych czasach choć znajomy lata głównie tylko na nich i nie zauważył przez ostatnie lata jakichś konkretnych zmian jeśli o te pakiety chodzi, jakby mu coś nie pasowało to by ich tak nie chwalił.

 

A to, że Tobie puchnie dualsky na oknie w kiblu ... komuś jeszcze tak puchnie? Może ankieta? Zawsze można powiedzieć, że pewna nietania rzecz którą ktoś komuś polecił akurat mi się spieprzyła bo to się może zdarzyć co jest oczywiste.  Facet które znam ma ich sporo sztuk i zna się ogółem na rzeczy, nawet nie podważam tego co mówi bo w sumie chyba ani razu w życiu nie naładował żadnego pakietu prądem 1C,  zazwyczaj się spieszy aby polatać i ładuje kilka sztuk naraz w paręnaście minut. Jakby były złe to by nie kupował, ceni sobie jakość a testował też inne akumulatory parę razy tak na próbę a zajmuje się on nie tylko modelarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki wszystkim za bardzo cenne rady i ostrzeżenia!
a teraz mam zamiar zamówić elektronike
i jeszcze raz zapytam czy taki zestaw będzie na 100% odpowiedni:

silnik http://www.rctrax.pl/silnik-bezszczotkowy-emax-cf2822-prop-9-10-11-1v/7624/
serwa http://www.rctrax.pl/serwo-towerpro-mg-90s-z-metalowymi-trybami/8295/
pakiet http://www.rctrax.pl/na-pakiet-dualsky-1300mah-25c-4c-11-1v-eco-s/119420/
no i ładwarka http://www.rctrax.pl/ladowarka-balanser-redox-alpha-v2-zasilacz-12v-5a/8230/
a regulator jest hk 30A ubec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rctrax to najtańszy sklep, poszukaj może na allegro. Ale tak ogółem to chyba jeszcze nie masz modelu, może warto zamówić prosto z Chin? Akurat zbudujesz sobie na spokojnie i paka powinna przyjść, wyjdzie sporo taniej. Moim zdaniem pierwszy model powinien być maksymalnie tani i "prosty", te serwa są jak najbardziej ok ale też ważą więcej, to samo regulator. Spróbuj go uzbroić możliwie jak najlżej w jak najtańsze wyposażenie kupując na hk regulator najtańszy 20A, serwa najzwyklejsze 9gram, pakiet najtańszy zippy/turnigy 1300 mah (jak już kupujesz u chińczyków, dualsky doradzałem bo kosztował 6 zł więcej niż ten z abcrc a na pewno jest jakościowo lepszy). Silnik jest ok, to taki najpopularniejszy motorek do takich właśnie modeli. Ładowarka z zasilaczem w tej cenie jak najbardziej dobry wybór, nie wiem jak jakościowo ale to kopia accucell 6 a dużo osób chwali więc na pewno wystarczy na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100 cykli + 800 cykli na 9 lat które latasz to byś je musiał musiał przez ten okres co drugi/trzeci dzień ładować (a uwzględniając deszczowe dni z ostatnich lat w skali roku czyli ok 50% wychodzi ze prawie codziennie )... Skąd wziąłeś te liczby? Ładowarka ma jakiś licznik? Moje pakiety po 2 latach umiarkowanego latania popadaly (co prawda to chińskie nanotechy) ale 1100 cykli na baterie to kosmos moim zdaniem... Jakoś specjalnie je traktujesz?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.