Skocz do zawartości

pierwszy model w życiu


rols92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekładnie zwalniają obroty silnika i umozliwiają zastosowanie większych śmigieł.. W Twoim przypadku niepotrzebna.

Karty do programowania nie potrzebujesz.

Ładowarkę polecam tą:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Redox-ALPHA-v2-Ladowarka/1834

Ona jest bez zasilacza, jeśli nie masz przypadkiem zasilacza 12v/5A, to potrzebujesz taki:

http://cyber-fly.pl/pl/p/Zasilacz-sieciowy-12V-5A-REDOX/160

 

PS. Do tych ładowarek pochodzą zasilacze od dekoderów N ;-)

Nie od każdego dekodera. Mam ADB coś tam coś tam i akurat przy nim jest zasilacz 1,5A. A drugi minus - przy ładowaniu zostajesz bez telewizji - co u mnie jest nie do pomyślenia bo TV chodzi 24/7:) Osobiście do IMAX'a zastosowałem zasilacz wymontowany ze starej lodówki turystycznej. Zasilacz mocy 50W, trochę głośno się wyłącza (pisk jak przy gaszeniu starego telewizora kineskopowego) ale w 100% spełnia swoje zadanie. Można też wziąć coś uniwersalnego - widziałem zasilacze regulowane do laptopów 60W już za 20 zł. Jest w czym wybierać.

 

Pakiety wytrzymają. Pierwszy model w życiu leci od 5 do 20 sekund. Nie zdążą się nawet nagrzać ;)

HEHE. Skąd ja to znam. Aczkolwiek z quadem nie miałem tyle problemów z pierwszymi lotami co ze SkySurferem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeBe z tymi sekundami to się zgodzę ;p   W 20 sekundach się zamknąłem w 100% :D
Ja tam nie wiem nie znam się ale zraziłem się do  baterii dualsky .... co prawda to kret był zaliczony na niej ale zero jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych  potem jeszcze w fun-cub 2 loty a potem spadek napięcia na 2 celi ... obecnie jak dzisiaj patrzyłem to na 1 i 3 mam 4.1 mAh  a na 2      0.0mAh   i trzeba się bawić z przerobieniem na 2s 


ładowarka to na początek w zupełności mi wystarcza ta : http://www.nastik.pl/ladowarka-redox-alpha-combo-p-4457.html   i chyba długo posłuży więc polecam ;p 

pakiet to  bym w ciemno brał jakiś turnigy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowarka to na początek w zupełności mi wystarcza ta : http://www.nastik.pl/ladowarka-redox-alpha-combo-p-4457.html   i chyba długo posłuży więc polecam ;p 

 

pakiet to  bym w ciemno brał jakiś turnigy

W zasadzie to wszystkie tego typu ładowarki wahają się w podobnym przedziale cenowym i tą samą funkcjonalnością, więc wybór zależy tylko wyłącznie od własnych upodobań. A pakiet też każdy będzie dobry (mówimy o pakietach budżetowych), jeżeli jest w odpowiedni sposób eksploatowany nie powinien sprawiać problemów.

 

Swój pierwszy pakiet załatwiłem zawisem na drzewie. SkySurfer wisiał dwa dni 20m nad ziemią, zanim znalazłem kogoś, kto zgodził się za "pół litry" go strącić. Myślałem, że pakiet przeżył, bo po całym incydencie naładował się normalnie, jednak następnego dnia zrobił się okrągły i nie było możliwości na reanimację - wylądował w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich 2 super pakietów - jeden Turnigy 1450 mAh 3s mam 5 lat i przez 4 pierwsze lata posiadania pracował w Turnigy 9x w różnych warunkach, parę razy też zapomniałem wyłączyć aparaturę i rozładowywał się do zera. Bardzo często rozjeżdżały mi się w nim celki gdy za długo latałem i aparatura już dawno pikała. I mimo że stracił totalnie na pojemności (trzymam go jako tester odbiornika i serw) to nadal jest twardy jak góralska ciupaga. A jakbyś nie wierzył to mam rachunek z datą zakupu i zdjęcia pakietu (kupiony styczeń 2010, drugiego takiego nie mam, nie mam zamiaru oszukiwać). Zresztą niektórym Accucell 6 psuje się po roku - mój tam działa perfekcyjnie od 5ciu lat ( na rachunku wraz z pakietem) i to w tak zakurzonym miejscu, że tylko górnik by to wytrzymał.

 

To był okres gdzie intensywnie latałem, drugi pakiet został kupiony później dlatego ma mniej cykli. Latałem średnio 2 razy dziennie gdy jeszcze nie miałem tyle na głowie co teraz, to były początki takiego normalnego latania więc się tak nie nudziło, potem już nie miałem takiego zapału do wyłażenia 2 razy dziennie. A że pola mam 80 metrów od domu to naprawdę nie było problemu. Jakby to nie była ciekawostka to bym nie mówił bo naprawdę mam to gdzieś, nie zamierzam zgłaszać tego do organizacji Guinnessa.



Co do ładowarki - jak masz ograniczone fundusze to na początek możesz zasilać ją zwykłym komputerowym zasilaczem AT/ATX lecz prawdopodobnie będzie on wymagał obciążenia żarówką samochodową bo inaczej nie wyrabia na 12V i ładowarka siada. Ja z tego korzystałem parę lat, potem dopiero zainwestowałem w taki zasilacz jak podają wyżej. I to jest najlepsze rozwiązanie, ja swój kupiłem gdzieś na wyprzedaży sklepowej za 30 parę zł, popatrz na allegro itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i wyszło ile się jeszcze muszę nauczyć...
jednak mimo że już mam silnik, serwa, pakiet, regulator i za niedługo mam zamiar zamówić aparature z resztą rzeczy, to i tak prace zaczną się w kwietniu dopiero chyba..
szkoła, testy, te sprawy, więc jeszcze poczekam, ale jak zacznę to całą parą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyszło ile się jeszcze muszę nauczyć...

jednak mimo że już mam silnik, serwa, pakiet, regulator i za niedługo mam zamiar zamówić aparature z resztą rzeczy, to i tak prace zaczną się w kwietniu dopiero chyba..

szkoła, testy, te sprawy, więc jeszcze poczekam, ale jak zacznę to całą parą

Jeśli chodzi o pakiety, to tutaj:   http://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-kompendium-id291

 

jest dość fajnie opisane co i jak. Generalnie jeśli masz już pakiet, a nie masz ładowarki, to nie podłączaj go nigdzie ;)

Pakiety przechowuje się stanie naładowania do ok 60% (tak zwany tryb STORAGE). 

W takim stanie zachowują swoje parametry (Pojemność).

No i nie rozładuj go poniżej 3V na celę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyszło ile się jeszcze muszę nauczyć...

jednak mimo że już mam silnik, serwa, pakiet, regulator i za niedługo mam zamiar zamówić aparature z resztą rzeczy, to i tak prace zaczną się w kwietniu dopiero chyba..

szkoła, testy, te sprawy, więc jeszcze poczekam, ale jak zacznę to całą parą

 

No i wychodzi... u mnie to szkoła, testy i te sprawy muszą zaczekać kiedy zaczynam robić model  :ph34r:. A ile tych modeli wyprodukowałem widać po średniej  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

okej dzisiaj właśnie przyszła mi aparatura (turnigy 9x)
i teraz zrodziły sie takie pytanka dwa kolejne
1. co to jest zworka do bindowania?
2. czy ktoś może polecić jakąś instrukcję do tej aparatury w języku polskim?
znalazłem jedną, ale jest dość "chaotyczna", jak to z resztą osoba udostępniająca określiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 35 mHz masz kwarce którymi "łączysz" tzn. parujesz nadajnik i odbiornik razem, tutaj to robisz zworką. Zworkę wkładasz w jeden z kanałów (opisane w instrukcji) i uruchamia się proces bindowania w odbiorniku, reszta jak to zrobić jest na youtube i w instrukcji. Innej po Polsku chyba nie ma, tylko ta jedna. I nie jest chaotyczna, jest naprawdę dobrze napisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli instrukcja może być od tej aparatury fs-th9x?
właśnie nie wiedziałem czy wszystko jest takie samo jak w tgy 9x ale skoro tak to ok
później znalazłem jeszcze inna instrukcje w polskiej wersji ale trochę ciężka jak dla osoby mało doświadczonej ;p
dzieki wielkie za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taką instrukcję, chyba najbardziej czytelna

Instrukcja obsługi Turnigy 9X.pdf

 

Do mnie też dziś przyszła nowiutka TGY 9x - z wgranym softem OpenTX PL, do którego nie ma polskiej instrukcji... po 3 godzinach zabawy mogę powiedzieć że zaczynam kumać  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej a teraz kolejne dziecinne pytanie
co zrobić żeby zaczęło działać?
może opisze to w taki sposób (i prosiłbym o dalsze wskazówki)
podpiąłem wszystko tak:
wpinam pakiet do regla,  regulator i serwa podpinam do odbiornika.
(tak to podpiąłem)
potem cały proces parowania
niby przebiegło poprawnie (bo dioda zaświeciła stałym światłem)
i co powinienem jeszcze zrobić żeby móc sprawdzić działanie serw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze na jaki kolor świeci ci dioda na odbiorniku.

Jeśli dobrze wszystko podpiąłeś i nie działa to może dale odbiornik nie jest zbindowany z nadajnikiem.

 

Powinno być tak.

1. Wszystkie kabelki z odbiornika wypnij oraz wszystkie zworki jakie tam wsadziłeś..

2. Następnie podepnij jedno serwo na próbę. Ma znaczenie jak podepniesz serwo. Chodzi o to gdzie jest plus (czerwony kabelek) a gdzie minus (zazwyczaj czarny lub brązowy kabelek) po środku powinien być CZERWONY.

3. Włączasz nadajnik - pamiętaj zawsze jako pierwszy włączamy nadajnik a dopiero wpinamy zasilanie do odbiornika.

4. Następnie kabelek (trzy żyłowy) który idzie od regulatora wpinasz prawidłowo do odbiornika (chodzi o sygnał i minus) ponieważ inaczej możesz spalić odbiornik.

5. Dopiero jak jesteś pewien że wszystko jest prawidłowo podpięte i że nadajnik jest włączony  wówczas podpinasz do regulatora pakiet LiPo. 

6. Jak zadziała to OK a jak nie zadziała to jest jeszcze jeden element który musisz sprawdzić.

7. Każdy regulator trzeba zaprogramować - czyli trzeba mu powiedzieć jakie zasilanie będzie do niego podpinane, czy NiMh czy LiPol, następnie jesli LIPol to ile cel (ile S) będzie miał pakiet LiPol czy 2s czy 3s czy więcej. Nie wiem jakiego regulatora używasz ale te trochę lepsze czasami przez producenta są ustawiane na Auto.

Po zaprogramowaniu regulatora jeśli nic się nie spaliło w międzyczasie to powinno zadziałać.

 

 

EDIT

Poprawiłem kompletną bzdurę. :)

Edytowane przez Konrad_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.