Skocz do zawartości

pierwszy model w życiu


rols92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejny problem
próbuję podłączyć aparaturę do komputera kablem audio-audio, jednak nie wychodzi
postępowałem zgodnie z poradnikiem zamieszczonym na tym forum ale coś nie wyszło
może ktoś wie jak to zrobić i wytłumaczy w prosty sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/28827-turnigy-9x-v2-instrukcja-uruchomienia-symulatora-win-7-64-bit/
tylko, że pewnie największy problem może być w tym że ja działam na xp i to jest powód...


kabel podpinałem do wejścia mikrofonowego
w zasadzie to nie mam stuprocentowej pewności wejście jest sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie!
wróciłem, teraz już myślac o wystartowaniu z budową w najbliższyc dniach, bo rok szkolny się kończy, wszystko zaliczone, coraz luźniej więc można zaczynać
i mam teraz takie pytanie do was
gdzie kupowaliście swoje części do samolotu?
chodzi mi o tą drobnice typu bowdeny, dźwigary itd
bo silnik, serwa itp już dawno kupione
bo jak patrzyłem na tym sklepie w internecie gdzie dość tanio mi wyszło za elektronike, to te drobniejsze części już takie tanie nie są
nie pamiętam dokładnie gdzie kupowałem, ale wiem że sprawdzałem wtedy od razu te części pozostałe i tak pamiętam
zatem to jedno: gdzie kupowaliście swoje części
a drugie: czy myślicie, że soudal 66a będzie dobry?
troche o nim czytałem, ale zapytam jeszcze dla bezpieczeństwa tutaj
i jaką żywicę kupić?
bo jedni mówią że 10 minutowa wystarczy w zupełności, a inni wolą stosować 30 minutową
jakie są wasze opinie?
narazie to tyle, ale raczej na tych pytaniach się nie skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobnica modelarska jest potwornie droga. Za to można kupić "zamienniki identyczne z oryginałem" w sklepach metalowych, ogrodniczych itp. W cenie 5 śrubek dostaniesz nawet pół kilo mieszanki, którą sam skomponujesz, z czego coś sobie dobierzesz. Trzeba patrzeć na wszystko otwartymi oczyma i takim samym umysłem. Wyjdzie taniej. Wyrzucasz popsuty termometr elektroniczny, a wewnątrz 10 mikrowkrętów.

 

Soudal 66a jest dobrym klejem do drewna, ale daje twardą spoinę. Chemolan łatwiej się obrabia i jest kilka razy tańszy (dostępny chyba tylko w sieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i już przy samych zakupach mam masę problemów...

np. jakie śmigło kupić?

chodzi i o wymiary i o to jak będzie je można zamocować?
i jeszcze jeżeli jest napisane że potrzeba drutu 2 mm i 1,5 mm na podwozie to czy moge wykorzystać do obu części drut 2 mm ?
przypomnę że robie to wg tych planów https://www.alexrc.pl/old_files/users/skazoo/rwd/rwd.htm
i w jaki sposób mogę zastąpić dźwigary sterowe?
musi to być zrobione gotowe czy mogę to sobie jakoś samemu wyciąć ze sklejki albo innego materiału cienkiego do 1 mm?
i pytanie w poście wyżej: czy moge zastąpić żywicę chemolanem?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak specyfikacja pokazuje do tego silnika śmigło 10/4,5 lub 10/5  uzyskujesz ciąg rzędu 710g.

Dziwignie sterów na taniej wychodzą wycięte ze sklejki przyklejone żywicą lub z prętów węglowych i na termokurcz , wszytko ładnie opisuje ta strona  radze przestudiować http://www.motylasty.pl/warszt_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze takie dwie sprawy...
mam troche problem z nazwami końcówek, np. jak się nazywa końcówka kabla od baterii lub przy ładowarce do niej
jest kilka kabli i każdy z innym zakończeniem
przybliżyłby ktoś może ten temat?
chodzi mi o to że po prostu chcę wiedzieć jak się nazywają troche z ciekawości i troche dlatego że przyda mi się to potem
a druga sprawa to połączenie silnika i regulatora
pytałem już kiedyś o to tutaj ale wtedy ten temat był mi nieco bardziej odległy
w jaki sposób mogę to połączyć
chodzi mi o to czy muszę zamontować tam jakieś końcówki na reglu i silniku i jeżeli tak to jakie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.