Skocz do zawartości

Polskie znaki w WIN8


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zrobiłem przed chwilą pierwszy start nowego laptopa z win8. Standardowo najpierw konfiguracja. Ustawiłem język English i klawiaturę "polski programisty". Coś mi jednak nie do końca działa jak powinno. Mam ąęół, ale nie działają c/z/z (trzeba nad literkami dodac dwie ukośne kreski i kropkę nad drugą z ;) Co powinienem poczynic by to prawidłowo działało ? 

 

Drugi szkopuł - czasem jak nacisnę backspace to mi kasuje ostatni napisany znak a czasem się przełącza w inny tryb i daje "stronę wstecz". Powoli mi ręce opadają.

 

Czy ktoś wie gdzie i czego szukac by to przestawic ?

 

Dziękuję i pozdrawiam !

 

EDIT:

 

Znaki próbuję pisac jak zawsze czyli z prawym ALTem

 

EDIT:

 

Cos jest domyślnie zle ustawione. Odkryłem kolejną rzecz. Jak nacisnę ALT+F4 to zamiast zamknąc mi okno czy program wyświetla jakieś opcje podziału ekranu. Teraz by zamknąc program muszę nacisnąc FN+ALT+F4. Wygląda to tak jakby FN był aktywny cały czas i zmienia funkcję klawiatury a by go deaktywowac muszę nacisnąc i dopiero mi działają normalnie przyciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gość z linku pisał, ć ż ź działają, ale trzeba zrobić pewien myk ... Nacisnąć i trzymać prawy ALT, nacisnąć i puścić lewy i nacisnąć "c" i robi "ć". 

 

Jakaś masakra .. nie spodziewałem się, że wypuszczają sprzęt z walniętym biosem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.