Skocz do zawartości

Graupner Mx-12 , Graupner Mx-16s czy Sanwa VG-6000?


robloz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem aparaturę sanwe VG6000. Starczyła mi opna na całe 3 sezony latania bo później to już zaczęło brakować mikserów i programu heli. Obecnie mam MX16s i jestem z niej bardzo zadowolony bo jest bardziej rozbudowana od VG6000. Jak masz kase to bierz MX 16 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna MX-16s - łamałem się długo, bo kosztuje sporo a jestem początkujący. Po kilku dniach użytkowania i kilku lotach jestem b. zadowolony. Póki co jestem zbyt "zielony" żeby wykorzystać wszystkie funkcje ale umiem już skonfigurować model, korzystam z dual rate, zrobiłem sobie jeden free mixer - coś tam już wiem ;-). Jakościowo sprzęt jest extra.

Wydałem trochę kasy na "byle co" (np na Sky Lady :D) więc wolałem nie popełniać kolejny raz błędu i włożyłem kasę w "coś lepszego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tej MX-12 a dokładnie co do jej trymerów. Zawsze irytowało mnie przypadkowe przesyniecią trymerów na lotnisku :D przyglądając się właśnie mx - 12 widze, że ma ona trymery na normalnych suwakach, jak one działają , czy można je jakoś blokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno byłem w podobnej sytuacji. Nie wiedzialem , na którą aparaturę mam sie zdecydować. Brałem pod uwagę MX-12 lub Optic 6. Ostatecznie wybrałem Eclipse 7 i jestem bardzo zadowolony.

 

Cenowo jest pomiędzy mx-12 a mx-16, no i ma 7 kanałów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem eclipsa i denerwowało mnie to że aparatura ma sztywno przypisane przełączniki i kanały, dodatkowo w trybie glider silnik jest tylko on - off. Teraz mam mx16s i to jest to czego mi trzeba było. Pełna dowolność, synteza oraz wygodne menu.

Na twoim miejscu Robercie wybrałbym mx16s gdyż z ilością kanałów starczy ci na: w pełni rozbudowanego szybowca, samolot z klapami oraz wiele innych ciekawych konstrukcji.

 

No i mała rada (wielokrotnie już powtarzana) zawsze bierz najlepszą rzecz na jaką cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam MX 16s jakies 7 miesiecy jestem bardzo zadowolony ale zeby nie było znalazłem tez jedna wade która az tak nie przeszkadza.Radio nie zapamietuje kanałów jesli np nr 1 mamy model z kanałem 66 a model nr 2 z kanałem 70 radio nie pamieta tego ustawienia i tzreba recznie zmieniac kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie zapamietuje kanałów jesli np nr 1 mamy model z kanałem 66 a model nr 2 z kanałem 70 radio nie pamieta tego ustawienia i tzreba recznie zmieniac kanał.

 

Bo kanał wybiera się zaraz po włączeniu nadajnika, przed wyborem modelu. Wybór kanału i wybór modelu to ustawienia niezależne od siebie, które trzeba potwierdzić przed każdym lotem. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze bo akurat mam 2 modele jeden na kanale 67 drugi na 189 i nie jest to zbyt wygodne przelatywać za każdym razem te kanały.Ustawienia modelu i tak każdy ma osobno więc wg mnie lepiej gdyby kanał był zapamietywany z nr modelu wtedy wchodząc w model select zmieniając model w pamieci zmieniał by sie kanał, jednak producent oddzielił moduł od całosci menu jest to trochę niebezpieczne bo można sie pomylic i zatwierdzić sobie kanał kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent oddzielił moduł od całosci menu jest to trochę niebezpieczne bo można sie pomylic i zatwierdzić sobie kanał kolegi

 

A żeby się tak pomylić to trzeba nacisnąć sekwencję trzech przełączników (włącznik nadajnika, ustawienie pozycji potwierdzenia włączenia HF na kanale domyślnym, potwierdzenie włączenia modułu HF) więc nie jest tak łatwo się pomylić :) I ja myślę, że oddzielenie HF od reszty menu jest bezpieczniejsze niż przyporządkowanie kanałów do modelu. A jeśli chodzi o wygodę, to lepiej przelecieć po kilku kanałach w menu i wybrać właściwy niż wymieniać kwarce. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zapodałem temat aparatury i tak sobie czytam i czytam i myślę ze każdy lubi swoją aparaturę. I bardzo dobrze. Ale myśle ze w miarę jak rosną nasze umiejętności a wraz z umiejętnosciami rosnie apetyt na coraz lepsze i droższe modele , to warto pomyślec o apartaurze która zagwarantuje ? przynajmniej w jakims stopniu ze nasz cenny model wystartuje i wylonduje pomyslnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o odpowiedz do tego tematu to uzywam aparatury MX-16S i jestem z niej zadowolony. Mam ją przeszło rok czasu. Trymery cyfrowe, duży czytelny wyświetlacz. Menu proste w obsłudze (intuicyjne). Co moge jeszcze powiedziec jezeli latalem na mrozie to zaobserwowalem efekt taki: wlaczam apkę i na wyświetlaczu pusto, tak jak by procesor sie nie zresetował, wlaczam drugi raz juz wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.