Skocz do zawartości

Moonlight - czyli fotoreporter2 :D


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po doswadczeniach z Fotoreporterem 1 doszedlem do wiosku ze lepszy jest film skierowany do przodu i w jedna ze stron. Tak wiec poczynilem kroki w tym kierunku, aby zmienic jednostke "noszaca" . Po wielu namyslach powastaje model z napedem pchajacym wzorowany na Ajoo 2. Model bedzie w calosci wykonany z twardego styropianu.

 

Wczoraj powstal kadlub .

 

c3870bb8a52663b1.jpg

c376695b370602ff.jpg

aea5e81b334a8e8f.jpg

 

Ma on 100 cm dlugosci i 7 cm i zapewni mi mozliwosc polozenia aparatu w dowolna strone :)

 

I tu pytanie do Was szanowni koledzy :) - jaka zastosowac cieciwe i rozpietosc plata ?? Maxymala na lozu to 24 cm + lotki czyli moze byc ok 26.

Rozpietosc planowalem 1500.

 

Ale poniewaz mam juz szablony do skrzydla o cieciwie 23cm (razem z lotkami) zwiekszylbym rozpietowsc do 1600-1700 co o tym sadzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Patryk obliczyl mi opcje skrzydla

 

1. rozpiętości 1700, cięciwie 230(z lotka) i wadze 1kg wychodzi 25.57g/dm2

 

2. cięciwia 25(z lotka) rozpiętości 1600 wadze 1kg wyjdzie Ci dokładne 25g/dm2

 

3. Cieciwa 25(z lotka) rozpierosc 1700 waga 1 kgg wychodzi 23g/dm2

 

Ktora opcje wybrac???

 

Czy profil Clark Y bedzie ok ?

 

PS. Martwi mnie proporcja skrzydla do kadluba - kadlub 100 a skrzydlo np.1700.

Co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektron ty nie kapujesz jednej rzeczy :)

 

 

Nie chodzi o wyważenie tylko o wyliczenie SC tak zęby wyszedł w odpowiednim punkcie płąta, a dokłądnei w punkcie parci aerodynamicznego :D

 

Mozęsz do tego kadłyba założyć i skrzydzął 2,5m tylko zobacz gdzi eci wyjdzie SC. Nie znam się dokłądnei na projektowaniu modeli ale troche się wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi jeszcze powiedziec jak to policzyc

??

 

A masz już stateczniki ?? Ja mówei nie znam sięna projektowaniu :/ Ale do SC jest program do ściagnięcia Win_schwer chyba. Trzeba określić jeszcze punkt parcia aerodynamicznego dla danego profilu i wiesz co z czym.

 

Zdaje mi się ze jak pędziesz znał PPA, to mozęsz tak dobrać stateczniki że będzie dobrze dla wygranego skrzydła. Ale to musza potwierdzić ci bardziej w temaci np. MarekJ i pewnie please :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi jeszcze powiedziec jak to policzyc

??

 

Nie wiem po co prosisz innych o pomoc skoro i tak robisz wszystko po swojemu i pokazywanie jak to powinno się zrobić w tym przypadku nie ma sensu.

Po 30 min zastanawiania się stworzyłeś klocek styropianu,równie dobrze mogłeś wkleić fotę całej płyty styropianu.

Zaczyna się od pomysłu a potem trzeba to przelać na rysunek nawet taki schematyczny w skali powiedzmy 1:10 z naniesionymi wymiarami i na tym można policzyć,sprawdzić tak robi sporo ludzi a ty zaczynasz od {nie napiszę od której strony ale się chyba domyślasz}

Jak nie potrafisz to zerżnij gotowy projekt który był już sprawdzony przez innych i nie będziemy mieli takich dylematów .

 

edit

 

Czytałem i wiem co to miało być ale sam zauważyłeś że miał być ale już nie jest projekt zmieniony jak bardzo to tylko wie sam konstruktor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, prosilem o pomoc poniewaz mam dylematy. Nie jestem tak "wspanialym" geniuszem- modelarzem jak ty i mam problemy. Na samej gorze postu napisalem ze ma byc to powiekszony Ajoo. Plany sobie powiekrzylem ale to nie wszystko bo sa rzeczy ktorych nie wiem.

 

Nie chce tu zaczynac pewnoego rodzaju buntu ale jezeli nie chcesz pomoc, albo nie wiesz to sie nie odzywaj, bo nic to nie wnosci do tematu tylko smieci post i fotum.

 

A co poczatku budowania modelu to jakie zdjecie wklejasz pierwsze podczas relacji z budowy ?? - oklejony model czy model podczas budowy ?? :evil:

 

Motyl : Mam zrobione juz stateczniki i sa zamontowane do kadluba, zrioblem miejsce na silik, elektronike. Wkleje foto za niedlugo i pokaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już stateczniki to musisz teraz skrzydłą dobrac tak abu SC wychodził jak najlepiej PPA :D

 

I niedziew się reakcji OLO bo faktycznei źle podszedłeś do tego. powinneś zaczać od głównych założeń. model stateczny i dużej rozpiętości i troszke większej masy razem z aparatem co by bie był jak szmata na wietrze.

 

A rozpoczęcie od budowy kadłuba i stateczników, to tak jak budowa domu od komina :DTeraz masz ręce związane. Jak chcesz zrobiś model mniej nerwowy to wsadź mu serwa od lotek na końcówke skrzydła, serwa od ogona zaraz przy stateczniku tak żeby jak najdalej rozłożyć mase elementów od SC.

 

Najlepszy model czyli TEORETYCZNy to taki który SC ma w PPA i całe wyposażenie ma w SC.

Wiadomo zę niestety wszystko waży i materiał z którego wykonany jest model też i nie znajduej sie w SC, Al eim więcej elementów znajduje się w SC to lepiej :D A dlatego że potrzeba mniejszego momentu siły aby przekręcić model. Model obraca sie zawsze czhyba w osi SC wzdłużnego i poprzecznego :D

 

To tyle teorii którą ja znam :D Więcej mądrości nie posiadam, a i nie wiem czy model obraca się na 100% według SC czy PPA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że samolot do noszenia aparatu powinien być stateczny i stabilny. Ja bym z grubsza zrobił to tak:

1. oszacował masę całości z wszystkim do lotu,

2. dobrał powierzchnię skrzydła, żeby obciążenie było "ludzkie",

3. dobrał długość kadłuba (odpowiednie ramię) i powierzchnię statecznika dającą pewność wysokiej stateczności podłużnej

 

Zaczynać od punktu trzeciego też się da, ale to nie jest idealne wyjście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszedlem z zalozenie CRD. Bedzie latac napewno. Waga max to 1200. ale do lotu bedzie wazyl mniej niz kilo. Chce mu wadzic pakiet 6000 mah.

Wybralem opcje 1700mm i 250mm cieciwy, Wiec opcjazenie prawie szybowcowate. Przy tej wadze nie powinien byc szmata na wietrze, Martwi mnie duza powierzchnia boczna modelu. Ale to jeszcze sie zobaczy.

 

W sumie model bedzie tylko sprawdzeniem jednostki w tym ukladzie i jak sie spisze to zrobie nowy z poprawkami.

 

(tak na marginesie teraz buduje nowykadlub do fotoreportera 1 bo stary sie zuzyl a poprawki w nowym beda wporwadzone na podstawie obserwacji)

 

Jeszcze jedno!

Gdy prosilem o pomoc w wyborze modelu to milczeliscie. A teraz gdy sie juz zdecydowalem sam to przynajmniej nie negujcie wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.