Skocz do zawartości

Moonlight - czyli fotoreporter2 :D


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Obciążenie 30g/dm nada się do latania przy wietrze 2m/s. Jeśli nie zwiększysz obciążenia, to wiatr będzie pomiatał modelem jak tylko będzie chciał. Obciązenie 30g/dm jest dobre, ale do termicznych szybowców i park flyerów.

 

A szybkośc modelu NIE ZALEŻY od jego masy, tylko obciążenia powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z tego co zaobserwowałem to niemal połowa srtumienia zasmigłowego będzie natrafiać na kadłub tuz za silnikiem - to niewrózy nic dobrego.

 

Może warto pomyśleć nad napedem pchającym (będą raczej problemy z chłodzeniem silnika) lub moze zrobić z przodu kadłuba smukłą gondolę dla silnika (może warto go dac na wierzyczce)

 

Ja będe na wiosne robił fotoreportera ale jak na razie wybrałem model delty 1,4m i koło 50dm2 przy wadze koło 1300g do lotu.Ciąg silnika będzie 1000g na śmigle 9x5 i czas pracy silnika koło 12min. Teraz mam ciąg koło 2kg na śmigle 12x6,5 ale czas pracy silnika to koło 5min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 To jest model z napedem pchajacym :D

Ad.2 W pierwszej wersji mialbyc bez podwozia, ale patrzac na model Promyk rozwiazanie to w 100 % sie spawda nawet z trawy 10 cm :)

 

Sprawdzilem wywazenie jeszcze bez skrzdla i mam zle wiadomosci:( Model jest o duzo za duzo ciezki na ogon. Wiec bedzie kolejny oblot modelu z aparatem na pokladzie :D (dokladnie 200 gram potrzebuje obecnie do wywazenia dziobu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem tego samego co w przypadku ciagnacego tylko odrocilem smiglo na kolpaku. Smiglo to skladany Aeronaut 12x6 jako pchajace tez sie ladnie skalda.. Chlodzenie bedzie rozwiazane przez wlot powietrza (zabuduje silik i u gury zrobie mu wlot powietrza ( podobny zrobilem w srtarym fotoreportrze - dzisiaj wstawie foto) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyleś tylko łopaty śmigła o 180 stopni? Obroty silnika niezmienione?

 

Pchający napęd nawet do delty by się nadawał - z racji wyważenia modelu. Innej sensownej koncepcji nie wymyśliłem. W normalnym i jak i delcie najlepiej jak aparat jest z przodu, a napęd z przodu.

 

Chciałbym też zrobić napęd pchający ale nie wiem czy śmigło przełoże na tym kołpaku co mam.

 

Jak bys mógł to poproszę o foty twego napędu -silnika , kołpaka i śmigła.

 

Chłodzenie silnika nawiewem to też w sumie dobry pomysł :wink: jednak pod warunkiem, że silnik będzie chwytał dużo powietrza i chłodzenie będzie wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymyslilem nowe chlodzenie, bede musial przebudowac troche obecne loze silika ale mam nadzieje ze odbedzie sie to bez wiekszysz komplikacji. Silik w ukladzie se smiglem pchajacym dziala tak samo jak z ciagnacym, te same obroty i te same prady. Aparat bedzie na dziobie z mozliwosc dowolnego ulaozenia kata :D - jednym sloweb nedzie na serwie :D .

Zastanawiam sie jeszcze czy zastowowac same lotki na 1 serwie czy zrobic klapolotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkoncu skonczylem !!! :)

Oblot odbyl sie przy idealnych warunkach, ale mam tylko foto ( film z tel. wiec sie nie liczy:D )

Nie bede przynudzal jak to zrobilem tylko pokaze efekt :

 

Najpierw foty...

DSC00038.jpg

DSC00037.jpg

DSC00036.jpg

DSC00034.jpg

DSC00033.jpg

DSC00040.jpg

IMG_2453.jpg

IMG_2454.jpg

IMG_2457.jpg

IMG_2449.jpg

IMG_2514.jpg

IMG_2513.jpg

IMG_2512.jpg

IMG_2510.jpg

IMG_2524.jpg

IMG_2523.jpg

IMG_2520.jpg

IMG_2516.jpg

IMG_2448.jpg

IMG_2445.jpg

IMG_2444.jpg

IMG_2443.jpg

IMG_2440.jpg

IMG_2437.jpg

IMG_2435.jpg

IMG_2433.jpg

IMG_2431.jpg

 

 

 

 

 

 

 

A teraz film (robiony przy wietrze ponad 35km/h) :

 

Moonlight z ziemi - http://video.google.pl/videoplay?docid=-797953410430259146

 

Moonlight z lotu ptaka - http://video.google.pl/videoplay?docid=3699295914991626439

 

 

Podsumowanie :

Pomimo problemow z zakilnowaniem silnika i wywazeniem, model udalo mi sie zrobic optymalnie. Lata bardzo ladnie, ma dosc duza rozpietosc predkosci ( nie akrobat) ale mozna ostro isc w gore albo latac przy ok 1/5 gazu nie opadajac ( dobre wlasnosci plata) . Tak ze otrzymalem jednostke uniwersalna. Bardzo przyjemnie sie nim lata, w zakrety mozna wchodzic bardzo "plasko" jak i robic zakrety "na skrzydle" nie ma tendencji do przepadania przy malych predkosciach. Konstrukcje polecam :):)

 

A i nie jest podatny na wiatr, jezeli juz wieje to poprostu "przesuwa" model tak jak to jest w "normalnych" samolotach, efekt ten bez problemu eliminuje sie kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.