Skocz do zawartości

Moonlight - czyli fotoreporter2 :D


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Oj latem beda naprawde fajne filmy :) Plat ma 1600 x250, lotka 30mm . Profil Clark Y mod. (moja modyfikacja)

 

Model przybral juz wiele form startu - snieg (4cm), ziemia(nie udane starty), no i dzisiaj woda, tez niestety nie udany (nie moglem odkleic kadluba od wody) ale to wina plaskiego spodu kadluba - z czasem to zmienie.

 

Jak widzicie po filmach model lepiej radzi sobie z wiatrem niz fotoreporter pomimo wielkiej powierchni bocznej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób próg :-D Roboty mało a wystartujesz. Poszukaj materiałów o pływakach w artykułach o wicherku - http://www.alehar.aplus.pl

 

Nie dziw się że jest stabilny, przy tej rozpiętości i AUW :-) Do tego skrzydła mają wznios, który w locie automatycznie się ustawia ;-)

 

Fajny model! Czekam na kolejne filmiki z powietrza(może z mniejszą kompresją?)! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Doman za pozytywny odzew na moj model :D Generalnie moje modele nie przypadaja do gustu :D

To nie kompresja tylko moj aparat :D Ale zbieram na nowy - rozdzielczosc 640x480 i 30 kl/s .

 

Modyfikacja to poprostu lekkie zwiechrzenie na koncu plata tak aby sie szybciej sam stabilizowal.

 

Dorobie raczej stopke bo plywakow nie mam do czego zamocowac pozatym taki model lepiej wyglada chyba bez nich :D

 

Pewnie popatrze jak zrobiona jest katalina albo cos podobnego i na tej postawie zrobie cos ze stro.

 

A i ja sie nie dziwie ze jest stabilny, zdziwic sie powinno osoby ktore twierdzily ze model przy tych gabarytach bedzie latac jak "szmata" .

 

Dzisiaj jade do UK wiec pojutrze wstawie film z "zielonej wyspy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś :-D Popatrz jak są pływaki zrobione, a potem dorób(czyt. doklej) do kadłuba wyprofilowany kawałek styro, tak by powstał próg.

 

Szmata, nie szmata, lata dobrze i tak miało być :-)

A co do wyglądu to się nie martw, jestem zwolennikiem modeli praktycznych i dopiero potem ładnych(ostatnio ta tendencja się zmienia, jak dalego zajdą zmiany - tego nie wiem :lol: ). Jak na woła roboczego to model idealny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie ..... Moja ukochana dobrala sie do modelu :lol: ( za co jestem jej niezmiernie wdzieczny :D - wkoncu mam ladny model (mi sie podoba ))

Oto efekt jej pracy :

 

DSCI00048.jpg

DSCI00047.jpg

DSCI00046.jpg

DSCI00045.jpg

DSCI00044.jpg

 

Jak sie Wam podoba Moon po wizarzu ??:D:D

 

Doman doskonale zrozumialem twoj pomysl. Tylko musze teraz podpatrzec jak daleko ta "ploza" idze ( jak daleko za lub przed skrzydlo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wielkie dzieki :)

Motylasty : Caly model jest nieco "dziwny" i w porownaniu z innymi troche "inny" , moja dziewczyna poprostu to podkreslila :D

W rzeczywistosci ten czarny ster ( na zdjeciach wyszlo szaro) ladnie komponuje z reszta. Kolorystyke rzeczywiscie mam nieco podobna do modeli Patryka, ale powod jest prosty : Gadalismy ze saba dzien w dzien przez 2 tyg wiec mi sie troche udzielilo, poza tym to on wybral kolory (wiekie dzieki :) ). A co do malowania to hmmm - ja nawet o tym nie wiedzialem bo w tym czasie sie kapalem :D:D - jest to zrobione z farbek do szkla szybko schnacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalismy ze saba dzien w dzien przez 2 tyg wiec mi sie udzielilo

:) ano skoro sie udzieliło to inna rozmowa. Fakt model wygląda dość "niepokojąco" :). Sam mam pomysła by zrobić coś do wożenia aparatu, ale narazie odstawiam to na bok, za dużo modeli mam pozaczynanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wszystko jest. Próg powinien być 1cm przed lub za ŚC(nigdy nie pamiętam).

 

Nie chcę podpaść, ale wolałem oryginał - ot taki prosty testowy :-D

Ale ja się podobno nie znam - jak mawia moja lepsza połówka ;-)

 

PS e, ja robiłem model raz w 4 godziny i to od projektu do RTF ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.